Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė žvalgosi į ateitį

Publikuota: 2012 lapkričio 15 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybė ruošiasi rengti strateginį 2015-2024 m. plėtros planą.

Šią savaitę Savivaldybėje įvyko pirmasis Strateginio planavimo darbo grupės ir UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ atstovų, kurie laimėjo skelbtą viešą supaprastintą konkursą, susitikimas. Susitikimo metu UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius Gintas Umbrasas ir konsultantė Gintarė Ševčenko trumpai pristatė Šilutės rajono strateginio 2015-2024 metų plėtros plano rengimo etapus, išklausė Strateginio planavimo darbo grupės narių šiuo klausimu nuomonę bei pageidavimus, aptarė Strateginio plano rengimo tolesnę eigą.

Vidaus reikalų ministrui 2012 m. vasario 29 pasirašius įsakymą Nr. 1V-175 dėl finansavimo skyrimo projektui VP1-2.2-VRM-02-R-33-006 „Šilutės rajono strateginio plėtros plano 2015-2024 metams parengimas“, pagal 2007 – 2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ įgyvendinimo priemonę VP1-4.2-VRM-02-R „Regioninės plėtros tobulinimas, regionų plėtros planai ir savivaldybių (ilgalaikiai/trumpalaikiai) strateginiai plėtros planai, ir 2012 m. balandžio 3 d. tarp Europos socialinio fondo agentūros ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos pasirašius finansavimo ir administravimo sutartį, Šilutės rajono savivaldybė pradeda rengti 2015-2024 m. strateginį plėtros planą.

Šiuo metu Savivaldybė savo veiklą planuoja ir vykdo vadovaudamasi Šilutės rajono strateginiu plėtros planu 2005-2014 metams, patvirtintu Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2004 m. liepos 15 d. sprendimu Nr. T1-407, kurio įgyvendinimo periodas baigiasi. Pasibaigus minėto plano galiojimo laikotarpiui, nebebus strateginio planavimo dokumentų, kurie leistų nustatyti rajono plėtros galimybes ir perspektyvas, todėl būtina parengti strateginį plėtros planą kitam laikotarpiui. Naujo laikotarpio planas bus rengiamas atsižvelgiant į nuolat kintančias plėtros tendencijas, savivaldybės vystimosi tendencijas, valstybinio lygmens ilgalaikius strateginio planavimo dokumentus analizuojant šių veiksnių reikšmę Savivaldybės vykdomai politikai.

Strateginio 2015-2024 metų plėtros plano parengimas vyks šiais etapais: 0 arba pasirengimo etapas, I – Strateginio plėtros plano analizės etapas, II – Socialinės-ekonominės būklės ir SSGG analizės etapas, III – Investicijų pritraukimo studijos, SPP rengimo etapas, IV – Strateginio plėtros plano įgyvendinimo priežiūros metodikos rengimo etapas.

Rengiant Strateginį plėtros planą, bus atlikta išsami esamos situacijos, ekonominės, socialinės, žemės ūkio ir kitų sričių analizė, atliekama ekspertinė įvairių interesų grupių apklausa, seminaras-diskusija visuomenei apie Šilutės rajono plėtros perspektyvas. Savivaldybės gyventojai nuolat bus informuojami apie Strateginio plėtros plano rengimo metu vykdomas veiklas, visuomenės atstovai bus įtraukiami į darbo grupes. Taip pat bus parengta Investicijų pritraukimo Šilutės rajono savivaldybėje studija bei Strateginio plėtros plano įgyvendinimo priežiūros metodika.

Šis planas, apimantis miesto viziją, plėtros prioritetus, jų įgyvendinimo veiksmų planą su orientaciniu lėšų poreikiu bei strateginio plėtros plano įgyvendinimo priežiūros sistema, padės užtikrinti efektyvų numatytų priemonių įgyvendinimą ekonominėje, socialinėje ir aplinkos apsaugos srityse, padidins Šilutės rajono savivaldybės valdymo efektyvumą ir našumą. Planuojama, kad parengtas ilgalaikis strateginis plėtros planas ateinančiam laikotarpiui leis efektyviai panaudoti žmogiškuosius, finansinius ir materialiuosius išteklius, nuolat stebėti kokybinius ir kiekybinius Savivaldybės veiklos pokyčius, eigą ir tendencijas.

Šilutės rajono strateginį 2015-2024 metų plėtros planą rengs Šilutės rajono savivaldybės skelbtą atvirą konkursą laimėjusi UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“.

Minėto strateginio plėtros plano parengimo vertė – 75 000 litų. Iš jų 63 750,0 litų sudaro ES struktūrinių fondų parama, 11 250,0 litų – Savivaldybės biudžeto lėšos. Projekto įgyvendinimo pabaiga 2014-04-03.

Šilutės r. savivaldybės inf.

10 skaitytojų komentarų
Lietuvis 2012 lapkričio 16d., 19:3766.90.101.217
Atkreipkite dėmesį, parašyta lietuviškai, bet nieko neina suprasti. Koks nors Eglinskas galėjo parašyti paprastai, bet pusdienį suko galvą kaip parašyti nepaprastai. Tokia dabar jau valdiškų įstaigų bendravimo kalba.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 2

Atsakyti

Anevas 2012 lapkričio 16d., 23:5378.61.237.27
Čia gal ir protingai parašyta,pagal tuos straipsnius,punktus,lietuviškai?kas suprasti gali,Čia kaip renginys koks,Kas kelnes per galvą nusimaus pirmas?Sėkmės nugalėtojui…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 3

Atsakyti

zi 2012 lapkričio 21d., 17:2878.61.82.31

nu tiesa

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

RinkėjA 2012 lapkričio 21d., 20:5578.61.35.108

Valdžia nuo žmonių tolsta septynmyliais žingsniais. Seniai atsitvėrė stikline siena, susikūrė prokalbę, kurios žmogus iš gatvės suprasti nepajėgia, o į sprendimus sudeda tokio aukšto pilotažo manieringo biurokratizmo- frazeologizmo bokštus, kad griūk negyvas, bet neprisikasi prie esmės. Tai maloniausia valdžiažmogių tyčiojimosi iš žmonių forma. Ir tie suplanuoti išleisti 75 tūkst.litų- dėl tų pačių patyčių. Išmes į balą (kad procentiniai purslai nutikštų) ir sukurs regimybę rūpesčiu dėl mūsų, šilutiškių. Ar mažai guli stalčiuose panašių studijų? Apytikriais skaičiavimais, nuo 1995 metų bendra popierizmui išleistų pinigų suma artėja prie dviejų milijonų litų. Už tiek be jokių strategijų galima buvo visų kvartalų kiemus tarp daugiabučių sutvarkyti. Bet tai- juk ne lygis, ne aukštasis pilotažas vietinės reikšmės padebesių veikėjams…

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Nepartinis 2012 lapkričio 17d., 14:2888.118.191.58
Viską kuo puikiausiai supratau:viskas kuo aiškiausiai ir supratamai parašyta. Bus parengtas planasuž 75 000 Litų . Po to, kai pinigai bus sumokėti, tas planas bus padėtas į apatinį stalčių. po visų kitų panašių dokumentų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

Ezopas (kitas) 2012 lapkričio 19d., 15:1581.7.78.252

…bus parengta investicijų pritraukimo Šilutės rajono savivaldybėje studija…
…parengtas ilgalaikis strateginis plėtros planas leis efektyviai panaudoti žmoniškuosius išteklius ir nuolat stebėti kokybinius nustūmimo ir kiekybinius emigracijos savivaldybės veiklos pokyčius…

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Dar vienas nepatenkintas 2012 lapkričio 19d., 20:4178.61.57.176
Perskaičiau ir krūptelėjau. Žąsinas aš žąsinas (nor nesu Saulėnas), juk ir aš galėjau pašnekinti keletą protingesnių savivaldybės moterų ir vyrų (žinoma), sukalti kietą komandą ir paimt tuos S E P T Y N I A S D E Š I M T P E N K I S T T Ū K S T A N Č I U S L I T Ų (7 5 0 0 0 L T).
Norėjau pasakyti uždirbti gerą atlyginimą per trumpą laiką, sumokėti visus mokesčius ir švilpt, kur nors, kad ir į Šveicariją – slidinėti.(Arba po pirmo sniego ant Barzdūnų kalno)
Jėga, kaifas, liuksas – galėjo būti.
Bet ne – sėdėjau savo kampe ir be jokio polėkio, kai niekas nemato, rašinėjau žinutes į laikraščius. Darbo ieškojau. ..
O jis čia panosėje, galima sakyti, po kojomis voliojasi.
Tik nesuprantu, kodėl mūsų žiniasklaida neskelbia tokių konkursų pirmuose puslapiuose didelėmis raidėmis – juk visus tiražus išpirktų( gal jiems pinigų nereikia), ar ji irgi pražiopsojo…
Užsiprenumeruosiu visus laikraščius, kad kito karto,tokio apmaudaus, nebebūtų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

Zymantas 2012 lapkričio 21d., 11:2177.79.62.110

Net akies krasteliu nesimato, kad butu atkreiptas betkoks rastiskas demesys musu Silutes, senosios turgavietes su penkiomis gatvelemis , kuriose irimo ir siukslyna menantys namai saukuasi reustoratoriaus pagelbos. Yrantiems ir dulyjantiems namams reustaraciniu darbu planai Savivaldybes posedziu gausoje siu iki skausmo rupimu klausymu nera jokiuose sarasuose menami, ar lauksime to laikmecio, kai jau nebebus imanoma atkurti kas iki siolei dar yra siek tiek panasumo i gyvenamuosius namus, kuriuose jau darosi pavojinga gyventi, buti uzgriutam, merdejantys ir dulyjimo stadijos namiuksciai, saukiasi ir dejuoja pagelbos, ar mes esame letargo busenoje, argi nezinome, kad senosios turgavietes mena laikus, kuomet cia buvo Silutes sirdies pradzia, istorija, kurios mes neturime teise pamirsti juo labiau ja grazinti i ta pradzia kuomet ja buvo grozetasi ir geretasi, siuo laikmeciu atvyke turistai vengia sio itin apleisto dulyjanciais namais kampelio. Kodel mes negalime daryti atkuriant renesansinio laikotarpio namelius , taip kaip tai yra padare Antverpeno miesto senuju namu kvartalu, kurie yra lankomi vien del veikianciu baru su graziai ir stilingai atrestauruotais namais, kodel mes turime vykti grozetis uzsienin , jei mes turime unikalu dar galbut grazesni ir vaizdingesni Pamario Silutes miesto senosios turgavietes kampeli. Deja tik siuo metu atrodanciu lygtai ka tik buvo prauzes karas, namu sienos sutrukynejusios, stoguose ziojoja skyles, nes truksta unikaliu cerpiu, status kaminai pasvire ir siubuoja it berzai vejui puciant. Stai kur musu akys krypsta, o siuo metu mes matome tik poieriuose numatytus darbus miesto pletrai ir nauju namu statyboms skiriamas lesas ir permainas ir kitokiu planu, bet tik ne senamiescio rupyboms, jokios pletros renovacijai ir baigta, tuom mes ir esame apleisti ir kaip mes turime manyti is kokio miesto yra atkakes musu graziajai Silutei seimos galva, tarnauti Mietui ir Zmonems, itariu, kad tik ne vietinis, nes nicnieko neismano, kuom yra gyvas siandienair kaip didziuojasi esantis Pamario Silutes miesto gyventojas.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Zymantui 2012 lapkričio 22d., 08:5288.119.253.65

Matai, bičiuli, kai kurios labai reikšmingos kraštui ir rajonui (ar rajono politikams) statybinės kompanijos neturi atestatų ir negali užsiimti restauraciniais darbais, bet statyti nori ir gali….

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Zymantas 2012 lapkričio 24d., 22:2477.79.62.110

Aciu, nezinau del BICIULIAVIMOSI, manau kad ne mano vezese esate, nes jei kazka imates, sakes ar karo kirvio, tai bent pagrasinkite, kad kazkam tai butu nejauku skaityti tai ka rasydami norejote pasakyti, to neradau. Tusciazodziavimas siais laikais turi nemazias galias, laikai kuomet buvo sestadienines talkos nugrimzdo praeitin, tad imames plunksnos ir rasome kas nemaloniai akiai ir skaudina sirdi del ateinancios kartos, kuriems lemta priimti bus ka mes palikome, o paliekame kruvas siukslynu ir suizusius namus, su dulyjanciais pageltusiais langu stiklais nuo amziu zvelgianciais i Saule ir dar siek tiek sulaikantys vakariu dregnus vejus, o jie tarp kitko pralenda per yrstancias namu sienu skyles ir vel rasome ir kurgi gali susilaikyti, jei mintys uzkliuva it skaudulys, zaizdotas iki sirdies gilumos verianciu skausmu matant sias bedas. Interne mes randame didziuli bukleta seriju Silutes ir rajonu miesteliu vaizdelius, kuriuos musu dziaugsmui zinomi autoriai susuko, tai pagirtina, taciau apie blogybes mes darome kadrui STOP, tai ir yra musu blogybes pradziu pradzia. Idomumo delei noretusi skaidrumo, ar bent yra buves apsilankes musu Miesto Seimos Galva i siuos minimus, Senosios Turgavietes kampelius.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą