Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Dirbančiųjų už pašalpas gretos Šilutėje retėja

Publikuota: 2012 lapkričio 14 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Galbūt tai tik sutapimas, tačiau spalio mėnesį, kai Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimu privaloma visuomenei naudingos veiklos trukmė piniginės socialinės paramos gavėjams buvo pailginta nuo 16 iki 32 valandų per mėnesį, atsisakiusiųjų padirbėti už gaunamą valstybės paramą skaičius Šilutės seniūnijoje – mieste ir aplinkinėse vietovėse padidėjo pusantro karto.

Anot Virginijos Paulauskienės, laikinai einančios Šilutės r. savivadybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pareigas, spalio mėnesį visuomenei naudingoje veikloje Šilutės seniūnijoje nedalyvavo iš viso 66 siuntimus padirbėti gavę piniginės socialinės paramos gavėjai – šeimos ar vieniši asmenys. Palyginimui, rugpjūtį tokių būta 43, rugsėji – 42.

Tačiau, pasak V. Paulauskienės, daryti išvadą, kad tai gali būti tiesiogiai susiję su darbadienių skaičiaus padidinimu pašalpų gavėjams, dar per anksti.

Siuntimą padirbėti visuomenės labui Socialinės paramos skyrius išrašo 3 mėnesiams. Spalį tokius gavo 323 pašalpų gavėjai iš Šilutės seniūnijos – maždaug tiek pat, kaip ir ankstesniais mėnesiais. Tad šiuo metu visuomenei naudingoje veikloje Šilutės seniūnijoje turėtų dalyvauti per 900 gyventojų.

Nedalyvaujantiems visuomenei naudingoje veikloje piniginės socialinės paramos gavėjams taikomos sankcijos: vienam gyvenančiam asmeniui parama už praleistą mėnesį iš viso neteikiame, o asmenims ar šeimoms, auginančioms nepilnamečius vaikus, skiriama tik vaikų pašalpos dalis.

Pasak V. Paulauskienės, Socialinės paramos skyrius pastaruoju metu daugiau dėmesio skiria ir piniginės socialinės paramos gavėjų kontrolei, siekiant išaiškinti nelegalius pašalpų gavėjus. Nuo vasaros vidurio aplankyta per 40 įtartinų šeimų, kai kurioms iš jų jau buvo sustabdytas paramos skyrimas. „Tokius siunčiame į Valstybinę mokesčių inspekciją deklaruoti savo turtą ir pajamas. Jeigu paaiškėja, kad jie vis dėlto turi teisę gauti piniginę socialinę paramą, pašalpų mokėjimas jiems atnaujinamas,“ – sakė telefonu V. Paulauskienė.

2 skaitytojų komentarai
stebetojas 2012 lapkričio 14d., 15:5578.61.235.47
Tai ne Savivaldybės ir ne Socialinės paramos skyriaus prasimanymas, tačiau nemalonu, kai centai skaičiuojami griežtai, o milijonai švaistomi. Turiu galvoje esamas rezonansine bylas dėl lėšų iššvaistymo.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

as 2012 gruodžio 17d., 00:5178.61.232.181

uz ka as moku mokescius nuo atlyginimo jei paskui gaunu atidirbineti?VAGYS LEGALUS YRA MUSU VALDZIA!PRIVERSTINAI VISKA DARO NET MOKETOJU PINIGUS VAGIA I SAVO KISENES!

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą