Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šimtai žibintų iš moliūgų nušvietė Švėkšnos parką

Publikuota: 2012 spalio 31 Kategorija: Iš'spaudos

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Trečiadienio vakarą Švėkšnos parke sužibo gausybė moliūgų – žibintų. Paslaptingos jų šviesos nušviestas parkas sutraukė daugybę žmonių – pačių švėkšniškių bei smalsuolių iš aplinkinių rajonų. “Mes čia ne helovyną švenčiame, o siekiame naujo Lietuvos rekordo,” – sakė įspūdingo renginio organizatorius.

Didelės parko erdvės su atšlaitėmis, laipteliais, tilteliais ir tvenkiniu, kurio viduryje esančioje salelėje stovi medžioklės deivės Dianos skulptūra, buvo išpuoštos žibančiais moliūgais – žibintais. Jau nuo pat ryto parke veikusiose kūrybinėse dirbtuvėse virė darbas – tiek vaikai, tiek suaugusieji su užsidegimu skaptavo, dailino moliūgus, išmone pralenkdami vieni kitus. Žmonės nešė, vežė į parką moliūgus karučiais, dviračiais, mašinomis. Regis, šioje šventėje su užsidegimu dalyvavo visas Švėkšnos miestelis. Visų Šventųjų išvakarėse uždegti išskaptuotus moliūgus sumanė darbų mokytojas Vaidotas Didžiūnas.

“Esu pats nustebęs ir labai džiaugiuosi, kad visa bendruomenė taip nuoširdžiai priėmė šią idėją. Abi miestelio mokyklos, bendruomenė, seniūnija, neįgaliųjų draugija ir dar daug kitų žmonių prisidėjo prie šios akcijos. Ypač malonu matyti, kaip šia švente džiaugiasi vaikai, jaunimas. O idėja kilo prieš keletą metų, kai su dvyliktokais sumanėme išskaptuoti 38 moliūgus ir jų šviečiančių parodą surengėme prie miestelio vaistinės”, – pasakojo šios akcijos “Mes už šviesą” organizatorius V. Didžiūnas.

Anot jo, trečiadienį parke planuota išdėstyti bent 300 šviečiančių moliūgų, tačiau vakare jų jau buvo skaičiuojama apie 550. Tad švėkšniškiai tikisi patekti į Lietuvos rekordų knygą, vienoje vietoje surinkę tiek daug moliūgų – žibintų.

“Žinią, kad rudenį planuojame surengti tokią moliūgų šventę, seniūnijoje išplatinome dar pavasarį, kad žmonės pasisodintų moliūgų. Matome, kad žmonėms patiko ši idėja, tas aktyvus visų dalyvavimas – lyg stebuklas. Vėlyvą rudenį, kai trūksta šviesos, tokia šviesos šventė tarsi sušildo, sukuria jaukią aplinką, sutelkia visus švėkšniškius bendrai veiklai. Tikimės, kad ši šviečiančių moliūgų šventė išgarsins Švėkšną”, – sakė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

“Vakarų ekspresas”

Daugiau nuotr. “lrytas.lt: Šimtai žibintų iš moliūgų mistiškai nušvietė Švėkšnos parką”

5 skaitytojų komentarai
Stasys 2012 lapkričio 1d., 08:225.20.105.0
Šaunuoliai Švėkšniškiai. Jūs su savo iniciatyvomis lenkiate visas seniūnijas. Bravo!!!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 28 Thumb down 3

Atsakyti

onute 2012 lapkričio 1d., 12:0578.61.2.128

man tai labai juokinga “amerikoniška” akcija, nukopijuota idėja, kuri niekaip nelimpa lietuviškai pasaulėjautai. Anokia čia ir iniciatyva.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 21

Atsakyti

joo 2012 lapkričio 1d., 19:1893.233.3.162
o onutei turbut labiau patinka tie lietuviski gedejimai, verkslenimai. o tas vaiksciojimas i kapines tamsoj? cia normali pasaulejauta? irgi kazkoks nekorfilizmas

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 6

Atsakyti

Saulė 2012 lapkričio 2d., 11:1288.119.138.20
Švėkšniškių gražios įdėjos jau išsirito iš seniūnijos ribų ir nuvilnijo per visą Lietuvą. Šaunuoliai. O komentatoriams pavyduoliams palinkėčiau ne menkinti kitų geras iniciaytvas, bet ir patiems kažką nuveikti gražaus. O dėl tradicijų, tai visos tinka, kas gražu ir įdomu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 3

Atsakyti

Skaitytoja 2012 lapkričio 3d., 14:2878.61.84.246

Šaunūs švėkšniškiai su savo sumanymais ir jų įgyvendinimais. Kitoms bendruomenėms tik pavydėti belieka. Visai nesvarbu, kad tai nukopijuota iš užsienio šalių, svarbu, kad gražu, malonu ir įdomu. Labai lengva viską kritikuoti. Leiskite paklausti tų, kurie esate nepatenkinti – ar patys esate surengę bent vieną renginį??? Jeigu nesate, tai sugalvokite ir suorganizuokite arba savo idėjomis pasidalinkite su kitais. Ir tada suprasite ką tai reiškia.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą