Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Griebiasi šiaudo

Publikuota: 2012 spalio 26 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

UAB 'Žibai' vadovo teigimu, už buvusios Verdainės mokyklos pastato (nuotraukoje) remonto darbus Savivaldybė jo įmonei vis dar skolinga apie 1,8 mln. litų. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)UAB 'Žibai' vadovo teigimu, už buvusios Verdainės mokyklos pastato (nuotraukoje) remonto darbus Savivaldybė jo įmonei vis dar skolinga apie 1,8 mln. litų. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Kam mokėti senas skolas, kai galima pamėginti rasti naujų kreditorių, – maždaug taip būtų galima apibūdinti Šilutės r. savivaldybės pastangas užbaigti remontuoti miesto Žibų pradinės mokyklos (buvusi Verdainės m-la) pastato trečio ir ketvirto aukštų patalpas, į kurias jau seniai numatyta perkelti visą rajono vaikų meno mokyklą.

Šilutės rajono vaikų meno mokyklos Muzikos ir Dailės skyriai jau daug metų veikia atskiruose pastatuose skirtingose miesto gatvėse, jų būklė – apverktina. Todėl prieš kurį laiką rajono savivaldybėje buvo priimtas sprendimas perkelti abu Meno mokyklos skyrius į buvusią Verdainės pagrindinę, virš pirmus du aukštus anksčiau užėmusios Žibų pradinės mokyklos.

Vaikų meno mokyklą į naujas patalpas buvo planuota perkelti dar iki praeitų mokslo metų pradžios. Tačiau viso buvusios Verdainės mokyklos pastato rekonstrukciją vykdžiusi Šilutės UAB „Žbai“, nesulaukusi uždirbtų milijonų už ten jau atliktus darbus, pernai vasarą sustabdė mokyklos remonto darbus.

Pozingio valdančioji dauguma buvo priėmusi sprendimą privatizuoti abu Meno mokyklos pastatus, o gautais pinigais atsiskaityti su „Žibų“ bendrove. Deja, tų dviejų senų mūrinukų niekas iki šiol nepanoro pirkti.

Todėl dabartinė Savivaldybės valdančioji dauguma įsisenėjusią Meno mokyklos perkėlimo problemą nusprendė išspręsti, brisdama dar giliau į skolas: bus skelbiamas naujas konkursas vidaus remonto darbams užbaigti Žibų mokyklos trečiame ir ketvirtame aukštuose, tikintis, kad atsiras nors viena rangovinė įmonė, kuri sutiks palaukti pinigų už darbą (preliminari darbų vertė – 319 tūkst. litų), kol pasipildys Privatizavimo fondas. Ketvirtadienį tam pritarė Savivaldybės taryba, balsų dauguma priėmusi sprendimą „leisti Šilutės rajono savivaldybės administracijai atlikti III, IV aukštų patalpų vidaus remonto darbus pastate, esančiame Kalinausko g. 10, Šilutėje“.

Ten darbo telikę mėnesiui ar pusantro. Todėl Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis turi vilties, kad jaunųjų menininkų kalvė į naujas patalpas galės persikelti dar šią žiemą, ir Savivaldybei atkris rūpestis šildyti Meno mokyklos pastatus. Žinoma, jeigu atsiras norinčių padirbėti į skolą.

UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas teigia, kad Savivaldybė už buvusios Verdainės mokyklos pastate atliktus darbus jo įmonei vis dar skolinga apie 1,8 mln. litų, todėl jis nė nesvarstantis galimybės dalyvauti naujame konkurse – nenori daugiau dirbti skolon.

Savivaldybės administracija suskaičiavo, kad perkėlus Meno mokyklą į patalpas virš Žibų pradinės, vien tik šildymo išlaidų žiemą sumažėtų maždaug 36 tūkst. litų. Tikimasi, kad atlaisvinus Meno mokyklos pastatus Atgimimo alėjoje ir Liepų gatvėje, pavyks greičiau juos privatizuoti.

4 skaitytojų komentarai
saulė 2012 spalio 26d., 11:1688.119.138.20
O senuosius pastatus, kaip ir jaunimo, suaugusių mokyklų ,prichvatizuos savi. Stovės apleisti ir užkaltais langais,” puoš “mūsų miestą. Pirmyn.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 4

Atsakyti

Karštas 2012 spalio 26d., 12:3778.61.57.176
Tai ar prichvatizuos ar stovės tušti. Pavyzdžiui?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 3

Atsakyti

Mokytoja 2012 spalio 26d., 15:0084.15.176.13
Teko lankytis Žibų pradinėje mokykloje, salė nepritaikyta koncertams, akustika- baisi. Ką ten veiks muzikantai, kaip rengs koncertus…Geriausias variantas būtų meno mokyklai atiduoti pastatus, kur yra švietimo centras, suaugusiųjų mokykla. Čia ir aplinką galima pritaikyti kūrybai ir kiemelis, ir parkas , ir dvaras su naujais pastatais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 2

Atsakyti

SVS 2012 spalio 27d., 10:3474.63.112.144

Ta Zibu mokykla tai nepasisekimas. Jos tikslas pasidaryti pinigus, trigalvis slibinas Kazlovskis, Lausikas ir Pozirgis pamate statybas, jas ivykde, dar pagilino savivaldybes skolas, sakykime atkatu nebuvo :) Pastatas pustustis, reikia islaikyti nori sukisti menininkus. Visi galvoja ka jie nori, kai paklausi tai pasirodo visiskai nenori. Tarybai nerupi ko jie nori. Pati mokykla nepritaikytapradinukams, nera nei vieno suoliuko, nei zaidimu aiksteles, stovo dviraciams, net nera privaziavimo kaip vaikus privezti. i ta uzkampi turi keliauti vaikai is jaunimo al., meliorkes, barzdunu, grabupiu. Tai antimokykla, pagrindinis svietimo strategas nere i krumus, o apie dabartine net patys savivaldybes tarnautojai patyli.Greiciausiai siauda numes SVS :)

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą