Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Akių dūmimas pagal Komskį: renki vieną – gauni du!

Publikuota: 2012 spalio 24 Kategorija: Aktualijos, Seimas 2012

V. Pavilonis (pirmajame plane) tapo K. Komskio masalu neišprususiems rinkėjams vilioti. (silutesetazinios.lt fotomontažas)V. Pavilonis (pirmajame plane) tapo K. Komskio masalu neišprususiems rinkėjams vilioti. (silutesetazinios.lt fotomontažas)

Prieš antrąjį rinkimų turą į Seimą „tvarkiečio“ Kęsto Komskio komanda ėmėsi neįprastos taktikos neapsisprendusiems vienmandatės Šilutės – Pagėgių apygardos rinkėjams vilioti: „Pasirinkite K. Komskį ir Seime turėsite dar vieną savą atstovą – šilutiškį Vaidą Pavilonį“, – skelbia rajoninėje spaudoje publikuojamų užsakomųjų straipsnių antraštės.

„Ši galimybė yra net labai reali. Paskelbus pirmo rinkimų turo rezultatus paaiškėjo, kad jei pasirinktume K. Komskį, o ne A.Skardžių, į Seimą pagal partijos sąrašą patektų ir šilutiškis Vaidas Pavilonis. <…> Kaip bežiūrėtum, vis tiek verčiau turėti du gerus ir savus Seimo narius Kęstą Komskį ir Vaidą Pavilonį, nei du, tik vienas iš kurių yra visiškai svetimas ir neatneš mums jokios naudos“. – teigiama užsakomosiose publikacijose.

Tuo pačiu „sūriu“ krašto rinkėjai viliojami ir K. Komskio bei V. Pavilonio susitikimuose su Šilutės rajono įstaigų darbuotojais.

Sunku dabar pasakyti, kuris politinis veikėjas, patekęs į Seimą, atneštų daugiau naudos Šilutės kraštui (ir visai Lietuvai – red. pastaba). Tačiau viena tikrai aišku – V. Pavilonis, priešingai nei socialdemokratas A. Skardžius, neturi jokių galimybių prasimušti į Seimą šiuose rinkimuose net ir tuo atveju, jeigu visus 7 „tvarkiečius“, dalyvausiančius pakartotiniame balsavime savo vienmandatėse apygardose, (rinkimų pirmojo turo rezultatus Zarasų – Visagino apygardoje Vyriausioji rinkimų komisija panaikino – red. pastaba), šį sekmadienį lydės sėkmė. Mat partija „Tvarka ir teisingumas“ daugiamandatėje rinkimų apygardoje iškovojo tik 6 Seimo nario mandatus, o V. Pavilonis „tvarkiečių“ sąraše per pirmąjį rinkimų turą buvo išreitinguotas į 14 – ą vietą. Be to, iš 6 į Seimą jau patekusių „tvarkiečių“ antrajame rinkimų ture dalyvauja 5, ir jų sėkmės atveju V. Pavilonis prie Seimo priartėtų tik per 5 pozicijas.

Nebent – bet tai mažai tikėtina – kokie trys prieš jį sąraše esantys bendrapartiečiai atsisakytų tarsi iš dangaus jiems nukritusių mandatų….

17 skaitytojų komentarų
Šiaip jau 2012 spalio 24d., 17:1588.118.206.13

bene ryškiausia lietuviškos žurnalistikos neprofesionalumo problema: informacijos nepatikrinimas prieš ją skelbiant. Šiame, beje, itin tendencingame, puslapyje tai šviečia iš toli. Pirmiausia, dėl Zarasų-Visagino apygardos dar laukiama Konstitucinio Teismo sprendimo ir visko ten gali būti, todėl drąsiai teigti, kad ji jau “nuimta” gerokai per anksti. Kitas klausimas yra aukščiau V. Pavilonio išreitinguoti kandidatai – paanalizavus, netgi detaliai netikrinus informacijos tarp jų galima matyti keletą kandidatų, kurie gali atsisakyti mandatų. Trečias dalykas – šiandien Seime opozicijoje esančios partijos gan atvirai deklaruoja apie tai, kad ministrų pozicijas užimti norintys Seimo nariai (tiesa, ne vienmandatininkai) turėtų atsisakyti savo mandatų, norėdami tapti ministerijų vadovais, kad “nesėdėtų ant dviejų kėdžių”. Todėl V. Pavilonio šansai, nors ir nėra pernelyg dideli, tačiau egzistuoja, o čia – tokios skambios antraštės. Verčiau tinklapis vadintųsi “Akių dūmimas pagal Lidžių”, nes kvestionuoti šansus šiuo atveju, žinoma, galima, tačiau šitaip kategoriškai pareikšti, kad tai yra melas – būtų gerokai per drąsu bet kuriam profesionaliam žurnalistui

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 38

Atsakyti

o taip 2012 spalio 24d., 18:2984.15.191.80
Pasvajok ir galbūt praeis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 2

Atsakyti

Rokas 2012 spalio 24d., 18:3967.159.36.25
Rinktis tarp komskio ir skardziaus, tai tas pats kas rinktis tarp maro ir bado.
Geriau visai nebalsuosiu.
Labai geras progektas http://paprotink.com/
Trumpi ir konkretus argumentai kodel negalima balsuoti uz socdemus, paksistus, darbiecius ir violetines tetas. Kvieciu visus pasiskaityti..

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 14 Thumb down 13

Atsakyti

rokeliui 2012 spalio 24d., 22:0488.118.204.11
Rinktis tarp komskio ir skardziaus, tai tas pats kas rinktis tarp maro ir bado; …jei nebalsuosi garantuotai gausi marą,tad geriau balsuoti ir pabadauti ketverius metus, nei sirgti kontrabandiniu maru, bet tu rokai matosi jau sergi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 10

Atsakyti

Komentaras 2012 spalio 25d., 08:2081.7.123.18

Mano nuomone tas projektas kvepia koncervais :)

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 11

Atsakyti

Stasys 2012 spalio 24d., 20:535.20.105.0
Rokai, kad tu esi nedakepęs aiškiai matom, ir baik tas nęsamones rašinėti, kad nereikia iš vis balsuoti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 6

Atsakyti

valdos 2012 spalio 25d., 00:5078.61.175.137
Ko dėl diktatūros nepadarysi :-) išeis du abu labu ir Pagėgių, tiksliau šeimos įtaka ir Šilutė gali pradėti jausti. Kaip “dziaugiasi” atskilusi Šilutės rajono dalis nuo tos tvarkelės jų gyvenimuose, nuo demokratijos pagal TT . Ar ir Šilutėje sūnų į valdžia stums? Bet gal čia dar liko daugiau šviesaus proto suvokti iš kur ir koks vėjas pučia ir nesileis mulkinami šilutiškiai, nors kita vertus bus visokių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 7

Atsakyti

Anevas 2012 spalio 25d., 05:5278.61.237.27
Renki vieną- na ir gauni Vaidą iš niekur,dar ir Stasė žiūrėk patarėja pasveikus,pas mus per rinkimus visokių stebuklų būna…per naktį viskas gali pasikeisti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 6

Atsakyti

Apie Skardžių daugiau 2012 spalio 25d., 06:5478.61.67.26
NE TOKS ŠVENTAS, KAIP ATRODO
KODĖL Į SIEMĄ VĖL VERŽIASI KARTĄ SUKČIAVIMU STAMBIU MASTU JAU ĮTARTAS A.SKARDŽIUS?
Ko tik neišgirsi prieš rinkimus apie kandidatus ir jų tikslus. Rinkėjai apipilami saldžiausiomis istorijomis apie tobulus jų atstovus Seime, apie jų darbus ir siekius savo rinkėjų labui. Deja, užburti gražių kalbų ne visada prisimename praeitį ir nuveiktus kandidatų darbelius. O prisiminti tikrai vertėtų, esama net labai įdomių ir visai nejuokingų istorijų.
Vienas iš kandidatų Šilutės – Pagėgių apygardoje socialdemokratas Artūras Skardžius, patekęs į antrą rinkimų etapą, tikriausiai ne vienam girdėta persona. Seime jis jau buvęs. Ir ne vienoje partijoje. Socialdemokratų sąrašas jam jau bene trečias. Mėgsta šis žmogus iš vienos vietos į kitą bėginėti. Tačiau vargu ar kas pamena istoriją, dėl kurios greičiausiai jis kuriam laikui buvo dingęs iš aktyvių politikų sąrašo. Vėl iškilo tik prieš šiuos rinkimus, kaip Feniksas iš pelenų. Ir tikrai ne be priežasties kandidatuoja ne savo gimtojoje Dzūkijoje, o būtent toje apygardoje, kur palankūs vėjai pučia. Vėjo jėgainių verslas, kuriame ponas A.Skardžius dabar sukasi, juk labai pelningas. Tačiau šį kartą ne apie jo planus, o apie tai, ką šis kandidatas yra nutylėjęs dar iš pirmos savo kadencijos Seime.
Prieš keletą metų viešai buvo paskelbta šokiruojanti informacija, kad iškeliama baudžiamoji byla, susijusi su tuomečiu Seimo Audito komiteto pirmininku A. Skardžiumi. Byla buvo iškelta tarptautinės vaisiais prekiaujančios bendrovės „Nefra“ vadovams (A.Skardžius buvo vienas iš vadovų) už oficialių dokumentų klastojimą ir piktnaudžiavimą pasitikėjimu komercinėje, ūkinėje veikloje. Paprastai pasakius – už pinigų plovimų tarptautiniu mastu.
Specialiosios tarnybos surinko įrodymus ir pateikė pažymas, kad su minėta bendrove susiję asmenys užsiėmė ne šiaip parašų padirbinėjimu, o milijoniniais sandoriais, dideliais grynųjų pinigų kontrabandos mastais. Pasirodo, buvo sukurta visa schema įmonių tiek Europoje, tie Rusijoje, kur pirmu smuiku grojo būtent UAB „Nefra“, vėliau tapusi UAB „Nefra vaisiai“. A.Skardžius buvo pirmosios komercijos direktorius, o antrosios – akcininkas. Su šia istorija buvo susiję ir dar keli neaiškios reputacijos žmonės, save vadinę verslininkais, neskaitant ir nusikaltėlių struktūrų, kurie, kaip nurodoma STT pateiktoje pažymoje, šiandien teisiami už žmogžudystes bei reketą.
Lietuvoje, pasirodo, viskas įmanoma. Tereikia pažinoti tinkamus asmenis ar priklausyti reikiamai partijai. Beje, jau senokai gyvuoja tradicija eiti į Seimą, kur paprasčiausiai pasislepiama nuo teisėsaugos ar atsakomybės. Ar gali būti sutapimas, kad kaip tik tuo laikotarpiu, kai buvo įtariamas, A. Skardžius patraukė į politiką. Kartu su tuomečiu prokuroru Artūru Paulausku įkūrė partiją Naujoji sąjunga. Šis žingsnis pasiteisino. Staiga padaryta stulbinanti karjera. A.Skardžius tapo Seimo nariu, Seimo vicepirmininku, Seimo Audito komiteto pirmininku. Šis komitetas strategiškai svarbus Seimo padalinys, revizuojantis įvairius Vyriausybės sprendimus. Taigi ar tik ne Seimo sienų bei A. Paulausko dėka ir buvo tvarkomi tokie reikalai? Kad čia naudinga draugystė, akivaizdu. Niekam ne paslaptis, jog būtent A.Paulauskui vadovaujant aplinkos ministerijai A. Skardžius gavo paramą vėjo jėgainių parkams statyti.
O kur dar žemgrobystė Trakų apylinkėse, Varėnoje bei skandalingos statybos Kuršių Nerijoje? Ir visame šiame procese, kaip pagalbininkai, įsipainioję kriminalinį šleifą turintys asmenys. Pastarieji A.Skardžiui ir jo žmonai padėjo privatizuoti sklypus Trakų istoriniame parke, kur, kaip žinia, galioja itin griežti apribojimai. Kas gali paneigti, kad ne tik vėjo jėgainės, bet ir laisva valstybinė žemė šį politiką atviliojo į Pamarį.
Šią įdomią istoriją galima tęsti ir tęsti, mat esama ir daugiau faktų, Dingsta milijonai, iš politinio žemėlapio išnyksta partijos, politikai, o vėliau jie vėl iškyla, tik jau kitoje partijoje. Ir vėl prisistato dorais, pavyzdingais verslininkais, ateities politikais. Užtenka tik savo kandidatūrą vis naujame rajone iškelti, kur niekas nepažįsta, nieko neatsimena. O mes visi ir tikime gražiomis tokių neva baisiai patyrusių politikų ir jų palaikytojų kalbomis. Tik įdomu, kokių šį kartą planų šis garsus sukčius Seime turi. Gal bylos vėl atnaujintos, kad slėptis už valdžios sienų reikia? O gal vėl kokių žemių pasisavinti? Tikėkimės, nepavyks jam rinkėjų apmauti ir į Seimą patekti.

Iš nemalk.lt
1. Prieš dvejus metus žurnalas „Ekstra“ itin išsamiai aprašė Artūro Skardžiaus prekybą bananais ir stebėjosi, kodėl šio politiko pinigų kilme nesidomi STT ( plačiau http://www.lrytas.lt/-11549240701154909342-a-skardžius-nežinoma-egzotiško-verslo-pusė.htm) .
2. Artūras Skardžius buvo vienas Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos steigėjų, ilgametis A.Paulausko pavaduotojas, tačiau dėl verslo interesų 2006 metų pabaigoje perėjo į K.Prunskienės stovyklą ir tapo valstiečiu liaudininku. Perėjimas iš socialliberalų stovyklos pas valstiečius liaudininkus sutapo su žemės pirkimu. Artūras Skardžius su žmona Snieguole 2006 metų pabaigoje Šilutės rajone, Čiūtelių kaime įsigijo 29 ha žemės. Tuo pačiu metu buvo įregistruota ir bendrovė “Energijos versmė”, kuri iš sutuoktinių Skardžių išsinuomojo šią žemę. Čiūtelių kaime, pasinaudojus ES parama, planuojama statyti vėjo jėgainių parką. Apie tai jau rašė Nemalk.lt. Seimo narys Artūras ir jo žmona ūkininkė sukaupė nemažai turto. Šeimai dar priklauso 3 sklypai Trakuose ir Trakų rajone, 2 sklypai Kaišiadorių rajone bei sklypas Vilniaus mieste, o taip pat 3 namai Vilniuje, Trakuose ir Trakų rajone. Tačiau tai tik nedidelė dalis. Dalį turto Artūras Skardžius perrašė savo dukrai dar tuomet, kai jai buvo 4 mėnesiai. Sūnaus Manto, kuriam šiuo metu 19 metų, turto sąrašas yra itin įspūdingas: 3 statiniai Vilniuje bei 3 sklypai: Vilniaus mieste, Varėnos rajone ir Kauno rajone. Dėl sklypo Varėnos rajone skandalas plačiai nuskambėjo spaudoje. Plačiai buvo aptarinėjama, kai Mantas Skardžius, o taip pat Artūro Paulausko tėvas bei socialliberalas Gediminas Jakavonis įsigijo laikinuosius statinius – grybų supirkimo punktus itin vaizdingose Varėnos vietose ir juos įsiteisino kaip pastatus. Dar vieną 3.7 ha sklypą, kur kuriasi „Gilės“ individualių namų kvartalas Kauno rajone Mantas Skardžius 2007 spalį, per pusę su politiku, socialliberalu Gintautu Šivicku. Šiam politikui Artūras Skardžius yra suteikęs paskolą dar 2004-aisiais. Prieš dvejus metus žurnalas „Ekstra“ itin išsamiai aprašė Artūro Skardžiaus prekybą bananais ir stebėjosi, kodėl šio politiko pinigų kilme nesidomi STT ( plačiau) . Nuotraukoje dešinėje matyti, jog Artūras Skardžius pasirengęs permainoms – džiūvėsėlių perka tiek, kiek paneša. Naujausia žinia iš Artūro Skardžiaus parlamentinės veiklos – Audito komiteto vardu užsisakęs prabangų Seimo kanceliarijos automobilį Valstybės dienos proga nukeliavo daugiau nei 500 kilometrų Lietuvos keliais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 5

Atsakyti

Birute 2012 spalio 25d., 07:5382.135.211.234
Liūdna ir graudu, manyčiau gal reikėtų gerbti priešininkus…Jei jau dabar purvas pilamas, kas bus toliau.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 12 Thumb down 13

Atsakyti

stebėtojas 2012 spalio 25d., 08:2478.61.235.47
Liūdna ir graudu, kai tiesos sakymas kai kam atrodo ,,pylimu purvo”. Gražūs veidai, o kas jų galvose? Tikite, kad Jūs, paprastas pilietis, Jūsų bėdos? Naivuolis…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 5

Atsakyti

Karštas 2012 spalio 25d., 11:5578.61.57.176
Vyrai netylėkit! Kiek dar mums meluos?! Rankos mums duotos ne tam, kad paglostytume vaiką, bertume grūdą, ar imtumės rašto!
Už šakių, vyrai! Ir į į rinkimus!
Valdžia bus mūsų!

Ir atleisk mums, viešpatie, nes mes nebesuprantam ką darom.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 4

Atsakyti

xxx 2012 spalio 25d., 22:2378.61.84.246
Ar jūs galvojate, kad atėjūnui t.y. ponui A.Skardžiui rūpės mūsų Šilutiškių reikalai? Gerai pagalvokite prieš balsuodami, kodėl Šilutės valdžia taip palaiko A.Skardžiu, nes A.Skardžius palaikys juos – jokios kontrolės, galės ir toliau keltis sau atlyginimus, nekreipti dėmesio į eilinį pilietį. Kodėl jie taip bijo K.Komskio? Kodėl seimas taip bijo jų partijos? Kodėl jie bijo R.Pakso?
Visas pajėgas meta, kad tik jie nepatektų į seimą. K.Komskis” papirkinėja” rinkėjus – taip teigia kai kurie. O kodėl jie nemato ką ponaitis A. Skardžius išdarinėja… Iki rinkimų jam visai nerūpėjome nei mes, nei mūsų rajono seneliai, o dabar turbūt nėra nei vienų senelių namų, kur nebūtų aplankęs jis. O kodėl neaplankyti, juk senas žmogus nelabai besupranta už ką čia bebalsuoti. O ir balsuoja seneliai išankstiniu balsavimu, kai ateina į namus iš rinkimo komisijos ir dar prašo ir pirštu parodo ką reikia pažymėti. Juk visoms darbuotojoms, kurios dirba senelių namuose yra prisakyta, kad tik balsuotų už A.Skardžių, tas pats yra mokyklose ir vaikų darželiuose, net tėvams atsiimant vaikelius primygtinai yra primenama koks protingas ir geras yra “dėdė” Skardžius.
Gerai pagalvokime balsuodami: argi blogai sutvarkytas Pagėgių miestelis – tiesiog švyti. Prisiminkime kaip atrodė Pagėgiai seniau, baisiau nei Savietske buvo. Kęstas Komskis ir tapęs seimo nariu niekada nebijojo eiliniam piliečiui paspausti ranką, paklausti kaip tau sekasi. Lankė ir rėmė rajono bendruomenes ne tik šiais metais, bet jo paramą bendruomenės turėjo jau eilę metų. Linkime seimo nariui sėkmės rinkimuose, o Jūsų mieli rinkėjai prašytume palaikimo balsuojant.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 9

Atsakyti

joo 2012 spalio 25d., 23:2693.233.31.138
bet argi rinkimai nera varzybos? kodel dabar vienos partijos gali viska daryti ir daro, o kitos, kaip kokie neigalus atseit, tik stebi, tik skundzia? tai – kova, o kovoje, kaip zinia – visos priemones galimos. tai ir naudojasi. kur tie irodymai, kas pirko, kada, kiek, uz kiek – kai bus pagauti uz ranku, ir atvesti kur reikia (ne i tv, kur irgi viskas perkama), tada ir bus rezultatai. o kaip, beje, VISI tamstos balsavote rusu laikais? ar nevezdavo visu is kaimu, sulipintu i priekabas, ar dar kur, ar negrizdavote linksmi is rinkimu?
tai ko pykstat? niekas gi nepasikeite….

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

2012 spalio 26d., 08:2578.61.235.47
Už Komskį agituojant, Pavilonis – antireklama. Ar toks ,,elitas”turi būti seime? Skardžius – ,,šventasis” -jau trečioje partijoje. Kokie jo įsitikinimai? Matosi, kad jokie. Šilutiškiams nepasisekė.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Jonas 2012 spalio 26d., 10:115.20.110.222
Nėra nei vienas šventas.Tačiau šiame ture reikia rinktis iš dvejų blogybiu viena.Balsuodami už Artūrą pasakome ,kad ir patys esame aferistai ir pageidaujame dar daugeliau būti skurdinami.Balsodami už Kęstą nežinodami ka gausime seimo nariu žymiai mažiau rizikuojame,o gal gausime pusiau suvelniu.Geriau pusiau velnias negu grynas velnias.Suvelniu neik obuoliauti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 7

Atsakyti

silutiskis 2012 spalio 29d., 18:0137.17.113.29

manau kad siluteja nera tiek runkeliu ir zemo intelekto tautieciu kaip KOMSKI respublikoja

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą