Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Švėkšnos gyventojai sieks moliūgų žibintų rekordo

Publikuota: 2012 spalio 21 Kategorija: Rajone

eitne.lt nuotr.eitne.lt nuotr.

Spalio 31 d., trečiadienį, švėkšniškiai ir miestelio svečiai kviečiami prisidėti prie akcijos „Mes už šviesą“: visi kartu apšvieskime Švėkšnos dvaro parką moliūgų žibintų spindesiu, paįvairinkime miestelio gyvenimą dar vienu netradiciniu akcentu, surenkime šventę sau.

Šviesa – žmogui būtinas gyvybės šaltinis. Šviesa žmogų daro laimingesnį, neleidžia užklupti depresyvioms nuotaikoms, gerina emocinę savijautą. Neleiskime, kad vis ilgėjantys vakarai užkrėstų rudenine depresija, įrodykime, kad gyventi šviesoje – gera.

Veiks kūrybinės dirbtuvės

Kviečiame visus paruošti moliūgą-žibintą ir atnešti į Švėkšnos parką. Šalia parko tvenkinio, kurio saloje stovi Dianos skulptūra, nuo 12:00 val. veiks moliūgų-žibintų kūrybinės dirbtuvės. Čia Jūsų atneštus darbus akcijos savanoriai užregistruos, išdėlios parko erdvėje, o apie 18:00 val. žibintai nušvies parką. Kūrybinėse dirbtuvėse išbandykite save, kuriant žibintus kartu su kitais akcijos dalyviais. Tiesiog atsineškite moliūgą, o pagaminti žibintą Jums padėsime.

Kodėl būtent moliūgas?

Moliūgas – vis labiau vertinama maistinga ir vaistinių savybių turinti daržovė. Be moliūgo neapsieina ir Jungtinėse Amerikos Valstijose labai populiari spalio 31 d. vykstanti Helovino šventė, kurios metu iš moliūgų išskaptuoja žibintus. Helovinas arba kitaip vaiduoklių šventė vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Lietuvoje šventė vertinama dvejopai. Vieni neigiamai atsiliepia apie vakarietiškos kultūros plitimą mūsų krašte ir piktinasi, kad ši šventė užgožia lietuvių minimas Vėlines. Kiti, ypatingai jaunimas, džiaugiasi galimybę audringai pasilinksminti.

Jūsų teisė rinktis, tačiau akcija „Mes už šviesą“ kviečia ne diskusijai apie Helovino prasmę, o pasidžiaugti žibintų skleidžiama šviesa ir pasivaikščioti po naujai suspindusi Švėkšnos dvaro parką. Visgi, kodėl būtent moliūgas? Moliūgas populiari daržovė auginama Lietuvoje, iš moliūgo galima lengvai išskaptuoti žibintą ir išgauti gražų vizualinį vaizdą. Moliūgo vidų panaudosite moliūgų sriubai, košei, ar pan., o išorinę dalį – žibintui. Žievės vistiek niekur nepadėsite, vistiek turės keliauti į kompostą. Nesijaudinkite – parke puvenos nesikaups, akcijai pasibaigus visi moliūgai bus išvežti.

Kartu siekime rekordo

Akciją stebės Lietuvos rekordų agentūra „Factum“. Tad visi maloniai kviečiami prisidėti prie rekordo. Išgarsinkime savo miestelį, įrašydami Švėkšnos vardą į Lietuvos rekordų knygą. Parodykime, kad mums ne visvien kaip gyventi – gyvenkime šviesoje!!!

Keletas nuorodų, kaip pasigaminti moliūgą-žibintą:
http://www.youtube.com/watch?v=CQpU2By_czI
http://www.youtube.com/watch?v=6jSFcKpZ6qw&feature=related
http://recycledawblog.blogspot.com/2012/09/how-to-create-string-light-pumpkins.html

Jonas Girskis

Rašyti komentarą