Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Brakonieriams – dvigubai didesnės baudos

Publikuota: 2012 rugsėjo 27 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Nuo penktadienio, rugsėjo 28 – osios, įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, baudos už neteisėtą žvejybą padidės dvigubai, primena Aplinkos ministerija.

Už neteisėtą tinklinių ir kitų draudžiamų žvejybos įrankių laikymą, įsigijimą, gaminimą ar pardavimą bus baudžiama nuo dviejų iki septynių šimtų litų bauda (iki šiol buvo nuo šimto iki keturių šimtų litų). Už žvejybą draudžiamais įrankiais ir būdais, išskyrus tuos atvejus, kai žvejojama naudojant elektros energiją (už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė), bus skiriama nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų bauda (buvo nuo dviejų iki septynių šimtų litų). Visais atvejais draudžiami žvejybos įrankiai bus konfiskuojami. Pažeidėjai taip pat turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri dažnai siekia keletą tūkstančių litų.

Gruodžio 20 dieną įsigalios Seimo priimtas naujos redakcijos Mėgėjiškos žūklės įstatymas. Jis padės pažaboti nekontroliuojamą prekybą tinkliniais žvejybos įrankiais. Aplinkos ministerija įgaliota parengti prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarką, išduoti leidimus gaminti, realizuoti, įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius, kontroliuoti ne mėgėjų žvejybos įrankių apyvartą. Tikimasi, kad įsigaliojus naujos redakcijos įstatymo nuostatoms ir uždraudus laisvai prekiauti tinkliniais žvejybos įrankiais sumažės neteisėtos žvejybos atvejų.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, praėjusiais metais dėl mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus administracinėn atsakomybėn buvo patraukti 2155 asmenys, per pirmąjį šių metų pusmetį – jau 1920.

am.lt

Rašyti komentarą