Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Naftininkai pasirodo pamaryje prieš Šv. Kalėdas

Publikuota: 2009 gruodžio 21 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Kintų gyventojams Adventas baigia įgyti naują prasmę: trečius metus iš eilės prieš Šv. Kalėdas jie priversti suremti pečius, kad apsigintų nuo UAB “Minijos nafta” užmačių siurbti juodąjį auksą Kuršių marių pakrantėje.

Kova dėl Kuršmarių pakrantės tęsiasi nuo 2003 – jų, kai naftininkai pirmą kartą pasirodė pamaryje su naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo programa (toliau – PAV programa).

PAV programą patvirtinus Šilutes r. savivaldybės taryboje, “Minijos naftai” būtų atsivėrę visi keliai naftos verslovei ant Kuršių marių kranto įkurti. Tačiau  bendrovės ketinimams siurbti juodąjį auksą rekreacinėje teritorijoje pasipriešino kintiškiai, vėliau – rajono taryba ir Aplinkos ministerija.

Nors Šilutes r. savivaldybės taryba jau bene 3 kartus buvo priėmusi sprendimą nepritarti UAB “Minijos nafta” užsakymu parengtai PAV programai, o 2005 – siais netgi buvo nuspręsta iš viso nepritarti naftos gavybos plėtrai Kuršių marių pakrantėje, naftininkai vis grįžta į pamarį. Pastaruosius 3 metus – prieš Šv. Kalėdas.

Ši kartą UAB “Minijos nafta” kreipėsi į Savivaldybę gruodžio 4 d. su šiek tiek pakeista PAV programa: naftininkai atsisakė ketinimų važinėti naftovežiais per Kintų miestelį ir deginti iš gręžinių besiveržiančias dujas fakelais prie marių. Tačiau Kintų bendruomenės tai vis tiek netenkina.

Gruodžio 11 d. Kintų bendruomenės narių visuotinis susirinkimas (dalyvavo 102 balsavimo teisę turintys gyventojai) nutarė raštu kreiptis į Šilutes r. savivaldybės tarybą su prašymu netvirtinti UAB “Minijos nafta” pateiktos PAV programos, kad būtų užtikrinta subalansuota pamario krašto plėtra ir apsaugotas viešasis interesas.

Pasak Kintų seniūno, vietos bendruomenės tarybos nario Antano Kliženčio, bendruomenės narių susirinkimo metu balsuojant atvirai buvo patvirtinta, kad planuojama ūkinė veikla, susijusi su naftos gavyba ant marių kranto, turi būti ne žalinga, bet naudinga krašto plėtrai ir netrikdytų susiformavusio gyvenimo būdo. Kintiškių nuomone, tai pasiekti galima tik sutartimis įteisinus investicijas į visuomeninių objektų plėtrą ir finansinę paramą Kintų bendruomenei dar iki PAV programos patvirtinimo Šilutes r. savivaldybės taryboje.

Taryba naftininkų pateiktos PAV programos dar nesvarstė. Tačiau neoficialiuose pokalbiuose su rajono politikais A. Kližentis sužinojo, kad daugelis tarybos narių linkę palaikyti Kintų bendruomenę. Todėl šiomis dienomis kintiškiai ruošiasi raštu kreiptis į UAB “Minijos nafta” su pasiūlymu atsiimti iš Savivaldybės savo PAV programą, kol nebus sutarta dėl bendradarbiavimo.

Rašyti komentarą