Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Iš naujo: kur Šilutėje skelbti nerūkymo zonas?

Publikuota: 2012 rugsėjo 07 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Šeimos skveras - viena iš viešųjų Šilutės miesto erdvių, kur siūloma uždrausti rūkyti. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Šeimos skveras - viena iš viešųjų Šilutės miesto erdvių, kur siūloma uždrausti rūkyti. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės rajono savivaldybė kartu su Visuomenės sveikatos biuru organizuoja pakartotinę gyventojų apklausą dėl draudimo rūkyti tam tikrose Šilutės miesto viešosiose vietose.

Nerūkymo zonų paskelbimo tikslas – tai lyg visuomenės narių auklėjimas, prevencinė priemonė, bandymas ne tik įrodyti, kad rūkymas kenkia žmogui, bet ir siekis pakeisti rūkaliaus įpročius. Tai galimybė formuoti visuomenės tradicijas, keisti požiūrį į rūkymą, rašoma Šilutės visuomenės sveikatos biuro pranešime.

Tilžės gatvės skveras.

Tilžės gatvės skveras.

Visi žinome, kad rūkymas kenkia ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir nerūkantiems. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais pasyvusis arba, dar kitaip vadinamas, priverstinis rūkymas nužudo per 600 tūkst. žmonių. Beveik trečdalis jų – vaikai. Jeigu neužtenka šio svarbaus fakto, tai pridedame, kad rūkymas viešose vietose gali daryti neigiamą įtaką ir platinti šią priklausomybės formą. Pavyzdžiui, maži vaikai nuolat matydami rūkančiuosius gali tai priimti kaip savaime suprantamą ir įprastą dalyką, kas jau ir dabar vyksta.

Nerūkymo zonų kūrimas pasaulinėje praktikoje laikoma veiksminga rūkymo profilaktikos bei skatinimo mesti rūkyti priemone. Kiekvienas nerūkantis turi teisę kvėpuoti švariu, tabako dūmais neužterštu oru.

H. Šojaus parkas.

H. Šojaus parkas.

Jeigu Šilutėje būtų įteisintos nerūkymo zonos, būtų sulaukta nemažai teigiamų rezultatų – palaipsniui mažėtų rūkančiųjų nurodytose vietose skaičius, mažiau žmonių būtų priversti rūkyti pasyviai, draudimas rūkyti viešosiose erdvėse lemtų rūkymo mažėjimą apskritai ir t.t. Naujosios taisyklės būtų priimtos ne tam, kad būtų lakstoma ir išrašomos baudos, o tam, kad keistųsi visuomenės požiūris į rūkymą.

Norint sužinoti Šilutės rajono savivaldybės gyventojų nuomonę apie nerūkymo zonų įteisinimą Šilutės rajono savivaldybė kartu su Visuomenės sveikatos biuru organizuoja pakartotinę gyventojų apklausą dėl draudimo rūkyti tam tikrose Šilutės miesto viešosiose vietose. Apie vykdomą apklausą artimiausiu metu bus pranešta ir rajoninėje spaudoje.

Apklausos organizatoriai nerūkymo zonomis siūlo paskelbti šias viešąsias miesto erdves: Tilžės gatvės skverą su fontanu, H. Šojaus dvaro parką, Šeimos skverą (Lietuvininkų gatvės parkelyje tarp kraštotyros muziejaus ir kredito unijos) arba visas prieš tai paminėtas teritorijas.

Savo nuomonę kviečiame pareikšti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro internetinėje svetainėje www.silutessveikata.lt bei Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro „Facebook“ profilyje.

Kviečiame visus Šilutės rajono savivaldybės gyventojus nelikti abejingais ir aktyviai dalyvauti, pareiškiant savo nuomonę!

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Rašyti komentarą