Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkytojai pasišiukšlino (atnaujinta)

Publikuota: 2012 rugsėjo 03 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Šilutės rajone išaiškinta nelegali komunalinių atliekų perkrovimo aikštelė.

Ji įrengta Grabupių kaime, už kelių kilometrų nuo Šilutės miesto, buvusio dabar jau bankrutavusios „Grabupėlių“ bendrovės mėsos perdirbimo cecho teritorijoje, vos už gero pusšimčio metrų nuo žuvies perdirbimo įmonės.

Atliekų tvarkymo peripetijomis rajone besidominti iniciatyvinė šilutiškių grupė šioje nelegalioje šiukšlių perkrovimo aikštelėje apsilankė pirmadienį baigiantis darbo dienai. Buvusio mėsos perdirbimo cecho teritorijos vartai tuo metu jau buvo užrakinti. Tačiau į teritoriją nė nereikėjo patekti, kad įsitikintum, jog čia vežamos komunalinės atliekos: per tvorą gerai matėsi didelis konteineris su šiukšlėmis, tolėliau, prie arkinio sandėlio, buvo suverstas stiklo kalnas, riogsojo senų baldų kalnas…

Nedelsiant buvo susisiekta su aplinkosaugininkais. Atvyko Šilutės rajono aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistas Valentinas Ščerveninas ir vyresn. specialistas Pranas Sirtautas. Pirmasis per tvorą gerai matomas šiukšles įamžino fotojuostoje. Pažadėję kitą dieną pradėti tyrimą, pareigūnai išvyko. Paskui juos išvairavo ir visuomenininkai.

Tačiau netrukus visiems jiems teko apgręžti savo automobilius, mat iniciatyvinės grupės nariai pastebėjo nelegalios šiukšlių aikštelės link važiuojantį sukvežimį su milžinišku metaliniu konteineriu. Jų įtarimai pasitvirtino: vilkikas įvairavo į buvusio mėsos perdirbimo cecho teritoriją.

Kai į kiemą įlėkė aplinkosaugininkų visureigis, sunkvežimis jau buvo atkabinęs konteinerį ir suko vartų link. Tačiau buvo sustabdytas.

Nors nei ant MAN markės sunkvežimio, nei ant jo atvežto konteinerio nesimatė jokių įmonės ženklų, sunkvežimio vairuotojas neslėpė, kad krovinį čią atgabeno komunalinių atliekų surinkimo paslaugą Šilutės rajone teikiančios UAB „Ecoservice“ nurodymu.

Arkiniame sandėlyje riogsojo kelios milžiniškos komunalinių krūvos, viename kampe buvo sukrauta makulatūra. Priešingame sandėlio gale stovėjo krautuvas, ant grindų telkšojo dvokiančio skysčio (gal filtrato?) pelkė…

Iniciatyvinė grupė apie Grabupiuose įkurtą atliekų pekrovimo aikštelę sužinojo tą pačią dieną, per susitikimą su savivaldybės mere Daiva Žebeliene ir administracijos direktoriaus pavaduotoju Vygantu Kamarausku. Pastarojo teigimu, jis prieš dieną ar dvi buvo ten užsukęs, ir „Ecoservice“ darbuotojai jį patikinę, kad leidimas vykdyti šiukšlių perkrovimą buvusio Grabupių mėsos perdirbimo cecho teritorijoje kaip tik dabar tvarkomas.

Šilutės r. aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistas V. Ščerveninas, paklaustas, ar ką nors apie žino, teigė, kad girdi pirmą kartą – tiek apie leidimą, tiek apie apčią atliekų perkrovimo aikštelę.

Antradienį V. Ščerveninas informavo „Šilutės ETA Žinias“, kad UAB „Ecoservice“ yra tik pateikusi paraišką regiono aplinkos apsaugos departamentui dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo, reikalingo atliekų perkrovimo veiklai vykdyti. O kadangi bendrovė šios veiklos Grabupiuose ėmėsi dar neturėdama TIPK leidimo, jai bus skirta nuo 2000 iki 4000 litų bauda. Įmonei taip pat bus įteiktas privalomasis nurodymas nutraukti veiklą buvusiame „Grabupėlių“ mėsos perdirbimo ceche ir išvalyti teritoriją.

Oresto Lidžiaus nuotr.

5 skaitytojų komentarai
siaip 2012 rugsėjo 5d., 15:4878.61.113.143
O KUR GARBUSIS APLINKOSAUGININKAS PONAS RIMKUS. TA AIKSTELE VEIKE MAZIAUSIAI PORA MENESIU…. BET VISI PRIMETA, KAD CIA NAUJIENA.

IR AR PONAS VICEMERAS BALCYTIS NETUREJO TOS BANKRUTAVUSIOS KIAULIDES AKCIJU…..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 3

Atsakyti

as 2012 rugsėjo 5d., 16:1681.7.78.91
Rimkus beveik du mėnesius atostogavo, tad kaip ir ne prie ko būtu.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 6

Atsakyti

Nepartinis 2012 rugsėjo 6d., 15:2678.59.63.123

Kaip tai ne prie ko ? O kas aplinkosaugininko pareigas tuo metu ėjo?

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Juozapas Erlickas 2012 rugsėjo 6d., 08:2181.7.78.91

“Turtingieji sukuria bėdžiams darbo vietas tam,kad anie sukurtų jiems poilsio vietas”

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

nu 2012 rugsėjo 6d., 17:105.20.111.61

tegu palieka tas siuksles. dabar priverte jas surinkti, o kas kompensuos islaidas? aisku mes, kita menesi centu pabrangins isvezima ir – kompensuota

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą