Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

R. Plikšnys neįtiko rajono valdantiesiems

Publikuota: 2009 gruodžio 21 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

O. Lidžiaus nuotr.O. Lidžiaus nuotr.

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija iš valdančiosios koalicijos sulaukė dar vienos pamokėlės: Raimondo Plikšnio kandidatūra į Kontrolės komiteto pirmininkus Tarybos daugumai atsisakius balsuoti buvo atmesta.

Kandidatu į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus vietoj iš šių pareigų savo noru pasitraukusios krikščionės demokratės Albinos Bumblauskienės liberalsąjūdietį R. Plikšnį pasiūlė rajono tarybos opozicija, vadovaudamasi LR vietos savivaldos įstatymu ir Šilutės r. savivaldybės tarybos veiklos reglamentu. Tačiau už jo kandidatūrą balsavo viso labo 8 tarybos nariai iš 24 dalyvavusiųjų pastarąjame posėdyje. Kito kandidato į šias atsakingas pareigas tarybos opozicija tądien nepasiūlė, todėl Kontrolės komitetas kurį laiką turės darbuotis be pirmininko.

Tarybos opozicijos lyderio, Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininko Arvydo Jako nuomone, valdančioji koalicija, atsisakiusi balsuoti dėl opozicijos iškelto kandidato skyrimo į Kontrolės komiteto pirmininkus, parodė savo politinį nebrandumą ir politinės veiklos neskaidrumą. Esą rajono valdžia taip pasielgė iš baimės, kad daug apie jų veiklą žinantis ir viskuo, kas vyksta Savivaldybėje, besidomintis politikas, stojęs prie Kontrolės komiteto vairo, gali pridaryti jiems bėdų.

Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas „tvarkietis“ Jonas Jaunius aiškino, kad būta net kelių priežasčių, kodėl rajono valdantieji nebalsavo už R. Plikšnio kandidatūrą.

Pirma, dar priklausydamas valdančiajai daugumai R. Plikšnys nesugebėjo vadovauti tarybos liberalų frakcijai, kuri turėjo vos 3 narius. „Tai kaip jis sugebės vadovauti 8 žmonių komandai (tiek narių turi Kontrolės komitetas – red. pastaba)?“ – retoriškai paklausė mero pavaduotojas.

Antra, prieš siūlydama R. Plikšnio kandidatūrą Tarybai tvirtinti, opozicija nederino jos su rajono valdančiaisiais. Taip, anot J. Jauniaus, opozicija pati sulaužė vos prieš mėnesį per spaudos konferenciją duotą savo pažadą, kad sieks bendradarbiauti su rajono valdžia.

Pats R. Plikšnys sako jau prieš savaitę žinojęs, kad valdančioji koalicija nepalaikys jo kandidatūros. Tačiau, jo nuomone, valdantiesiems vis tiek nederėjo ignoruoti tarybos opozicijos pasirinkimo. Juolab, kad teisę siūlyti kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus LR vietos savivaldos įstatymas ir Šilutės r. savivaldybės tarybos veiklos reglamentas suteikia ne valdančiajai koalicijai, bet opozicijai.

„Demokratiniame pasaulyje dar taip nebuvo, kad valdantieji reguliuotų mažumai, ką daryti, – sakė telefonu R. Plikšnys. – Bet Šilutės valdžia ir vėl įjungė buldozerį, kad parodytų savo jėgą“.

Kita vertus, anot pašnekovo, rinkdamasi, ką paskirti į Kontrolės komiteto pirmininkus, valdančioji koalicija tuo pačiu parodė ir savo silpnumą.

Kaip ten bebūtų, R. Plikšnio kandidatūrą į Kontrolės komiteto pirmininkus tarybos opozicija antrą kartą vargu ar begalės siūlyti. Mat Tarybos veiklos reglamente įtvirtinta nuostata, kad už opozicijos pasiūlytą kandidatą į šias pareigas Taryboje balsuojama tik vieną kartą.

Naują kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus opozicija galės pasiūlyti kitame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdį 2010 – jų sausį.

Rašyti komentarą