Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės aplinkos tvarkymas ryja milijonus

Publikuota: 2012 liepos 27 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Vien tik Šilutės sanitarinis valymas ir žaliųjų plotų priežiūra atsieina apie 1,5 mln. Lt per metus. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Vien tik Šilutės sanitarinis valymas ir žaliųjų plotų priežiūra atsieina apie 1,5 mln. Lt per metus. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Vien tik Šilutės seniūnijos teritorijos sanitarinis valymas ir žaliųjų plotų priežiūra savivaldybei per metus atsieina apie 1,5 milijono litų. Neatmetama, kad po konkurso miesto komunalinio ūkio aptarnavimo paslaugoms pirkti šios išlaidos gali dar padidėti.

Šilutės seniūnijoje yra iš viso 430 tūkst. kvadratinių metrų (43 ha) valomų viešo naudojimo teritorijų ir šaligatvių bei 880 tūkst. kv. m (88 ha) prižiūrimų žaliųjų plotų. Šias paslaugas ne pirmus metus teikianti UAB „Šilutės komunalininkas“ dėl lėšų stygiaus savivaldybės biudžete valo tik apie 387 tūkst. kv. m (38,7 ha) teritoriją ir prižiūri per 542 kv. m (54,2 ha) žaliųjų plotų. Likusią dalį teritorijos, anot Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, pagal išgales tvarko seniūnijos darbuotojai su pagalbininkais – dirbančiaisiais pagal viešųjų darbų programą ir socialinės piniginės paramos gavėjais, kurie, savivaldybės tarybos sprendimu, už gaunamas pašalpas nuo 2010 – ųjų vasaros dirba visuomenės naudai 4 pusdienius (po 4 val.) per mėnesį. Tačiau dažnai, ypač vasarą, vis tiek nespėjama visko iš karto aprėpti.

Kaip ten bebūtų, jau nekalbant apie tai, kad kiekvienas turime savo nuomonę apie komunalinių paslaugų kokybę, jos savivaldybės biudžetui atsieina ne taip ir mažai.

Seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko teigimu, „Šilutės komunalininko“ bendrovės teikiamos sanitarinio valymo ir žaliųjų plotų priežiūros paslaugos, neskaitant kapinių ir lietaus nuotekų tinklų priežiūros, gatvių apšvietimo tinklų eksploatacijos ir kitų darbų, savivaldybei per metus atsieina per 1,1 mln. litų, dar apie 370 tūkst. Lt išeina už sanitariją atsakingų seniūnijos darbuotojų ir technikos išlaikymui bei eksploatacijai, taip pat kitų darbo priemonių pirkimui ir dirbančiųjų pagal viešųjų darbų programą atlyginimams.

„Realiai miesto tvarkymas turėtų kainuoti dar brangiau, nes dabartiniai Šilutės komunalininkų paslaugų įkainiai seniai nesikeitė ir yra gerokai mažesni už rekomenduojamus Lietuvos rinkoje, – tvirtina A. Ivanauskas. – Todėl visai gali būti, kad po konkurso komunalinio ūkio aptarnavimo paslaugoms pirkti jie gali padidėti“.

Tokios galimybės neatmeta ir UAB „Šilutės komunalininkas“ vadovas Audrius Benkunskas. Pastarojo teigimu, dabartiniai jo vadovaujamos įmonės paslaugų, teikiamų Šilutės seniūnijai, įkainiai yra bent du kartus mažesni už komercinius ir didelio pelno neneša. Esą todėl bendrovei tenka papildomai uždarbiauti.

Vis dėlto A. Benkunskas nemano, kad komunalinės paslaugos Šilutei per konkursą labai stipriai pabrangs.

„Domėjomės kitais miestais – ten paslaugų įkainiai panašūs. Todėl, jeigu konkurse bus konkurencija, kainos gali labai ir nepakilti, – telefonu sakė A. Benkunskas. – Mano manymu, kainos daugių daugiausiai gali padidėti kokiais 10 – 20 procentų“.

Šilutės komunalinio ūkio aptarnavimo paslaugų konkurso dalyvių pasiūlymų savivaldybėje laukiama iki rugpjūčio 10 d. Tada ir paaiškės, kiek savivaldybei toliau atsieis Šilutės seniūnijos teritorijos sanitarinis valymas ir žaliųjų plotų priežiūra.

Žinoma, jeigu šio pirkimo procedūra nebus sustabdyta arba nutraukta. Mat savivaldybės administracija jau sulaukė pretenzijos iš vienos Šilutės bendrovės, kurios manymu, šio pirkimo objektas, į kurį dabar, be kita ko, patenka ir beglobių laidojimas, turėtų būti suskaidytas į atskiras dalis.

4 skaitytojų komentarai
anonimas 2012 liepos 27d., 14:0478.61.30.28
Ko cia taip susirupinote juk benkunskas dirbo be konkurencijos ir prie saro ir prie algio ir prie arvio ir dabar dirbs kam organizuoti konkursa -jeigu paslaugos bus uz minimalia kaina tai kokios valdziazmogiai gali tiketis grazos (otkato). Juk negali zmones ilgai dirbti visuomeniniais pagrindais reikia kazka namo parnesti. O su komunaliniu tartis galima nejau vien uz grazias akis sis kriminaline praeiti turintis direktorius taip ilgai tvarko, sluoja ir sienauja miesto biudzeta?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

Anevas 2012 liepos 27d., 23:4978.61.237.27

“Žulikas”,pofesionalas….

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Nepartinis 2012 liepos 29d., 06:1678.59.63.123
Pašalpininkai sutvarko aplinką, bet už tai kai kas pinigėlius pasiima. Turėtų būti taip kad už pašalpininkų atliktą darbą būtų nebemokama komunalininkams.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

pakalne 2012 liepos 30d., 15:4282.135.211.147

po pasalpiniu tvarkymo silute atrodytu, kaip sovietskas.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą