Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės valdžia savo pirmtakų apatinių nesiruošia viešai skalbti

Publikuota: 2012 liepos 26 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Geriau dirbsim sukandę dantis, stengsimės kaip įmanydami išvesti savivaldybę iš kritinės padėties, bet ją tiek nuvariusiesiems akių nekaposim, – maždaug tokios pozicijos laikosi dabartinė, vos pusantro mėnesio Šilutės rajono savivaldybę valdanti koalicija.

Ši rajono valdančiųjų nuostata visu gražumu atsiskleidė ketvirtadienio spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir į Šilutės žiniasklaidos atstovų klausimus atsakinėjo visas valdžios žiedas – merė Daiva Žebelienė, abu jos pavaduotojai – Šarūnas Laužikas su Algirdu Balčyčiu, ir administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis su abiem pavaduotojais – Vygantu Kamarausku ir Alvidu Šimelioniu.

Faktai

Savivaldybės kreditorinis įsiskolinimas nuo šių metų pradžios iki birželio 1 d., rajoną tebevaldant Pozingio koalicijai, padidėjo nuo daugiau kaip 47 milijonų litų iki beveik 52 mln. Lt. Nors iki šios dienos jį ir pavyko sumažinti iki 50,942 mln. Lt, tačiau tai vis tiek sudaro beveik pusę metinio pajamų į savivaldybės biudžetą plano – per 105 mln. Lt, kuris, beje, irgi nepilnai tevykdomas – 97,4 proc.

Savivaldybės įsiskolinimas Šilutės autobusų parkui už nuostolingus maršrutus birželio 1 d. siekė per 712 tūkst. litų, šiandien – nepilnai 607 tūkst. Lt.

Komunalinių atliekų surinkėjai ir tvarkytojai vis dar laukia, kada savivaldybė sumokės apie 1,7 mln. litų skolą už suteiktas paslaugas. Priežasčių susidaryti tokiam įsiskolinimui – nors vežimu vežk, pradedant paviršutiniška atliekų surinkimo ir tvarkymo kontrole, baigiant kai kurių fizinių ir juridinių asmenų – tokių rajone nemažai – piktnaudžiavimu, deklaruojant gerokai mažesnius sukauptų šiukšlių kiekius arba iš viso nemokant vietinės rinkliavos.

Ir taip toliau, ir panašiai…

Pastangos ir pasiekimai

„Situacija sudėtinga, bet kontroliuojama, spaudos konferencijoje teigė administracijos direktorius R. Ambrozaitis, – ir tikiuosi, kad savivaldybė sugebės vykdyti jai pavestas funkcijas… Savivaldybės administracija daro viską, esame įvertinę situaciją, savo pajėgumą, ir tenka priimti kai kuriuos galbūt netradicinius sprendimus“.

Vienas tokių – tai prieš dieną pasiektas susitarimas su Šilutės autobusų parku dėl kompensacijos už nuostolingus maršrutus sumažinimo.

„Savivaldybei per didelė našta mokėti 5 proc. pelno už nuostolingus maršrutus. Susitarėme dėl nulinio pelno tarifo“, – teigė R. Ambrozaitis.

Šis susitarimas tarsi ir pateisina pagrindinį rajono valdančiosios daugumos tikslą, kuris, merės D. Žebelienės žodžiais tariant, yra taupymas ir įsiskolinimo mažinimas.

Permainų esama ir šiukšlių versle. Į savivaldybę grįžus V. Kamarauskui, buvo sugriežtinta atliekų tvarkymo kontrolė: pagaliau (kodėl tik dabar?) buvo įjungta šiukšliavežių mašinų maršrutų palydovinio stebėjimo sistema, imta aiškintis (vėlgi pagaliau), kas iš viso nemoka vietinės rinkliavos arba sukčiauja. Tačiau, ar šios pastangos duos norimą rezultatą, šiandien dar niekas negali pasakyti. Anot V. Kamarausko, reikia bent trijų mėnesių laiko viskam gerai išanalizuoti. Tik po to bus galima daryti išvadas ir kelti vietinės rinkliavos dydžio klausimą.

Merės D. Žebelienės teigimu, dabartinė rajono valdžia, be kita ko, daug dėmesio skiria jau įgyvendinamiems ir būsimiems projektams: stebimi vykdomi darbai, rangovams nurodomi šalintini trūkumai, sudaryta naujų finansavimo sutarčių – šiuo metu rajone 34 projektai jau vykdomi arba pasirašytos sutartys dėl jų įgyvendinimo, – suformuota strateginio planavimo darbo grupė, kuri jau kitą savaitę rinksis į pirmąjį posėdį, ji teiks pasiūlymus naujiems projektams, kurių pagrindu vėliau turėtų būti rengiamas savivaldybės strateginis planas 2014 – 2020 metų finansiniam laikotarpiui. Ketinama išklausyti ir vietos verslininkų nuomonės ir kita.

Visa tai gražu, bet…

O kas atsakingas?

Kas vis dėlto atsakingas už tai, kad savivaldybė buvo taip nustekenta finansiškai? – štai kur klausimas. Nors jis ir ne hamletiškas, ir atsakymas į jį, regis, visiems daugmaž aiškus – prie to daugiau ar mažiau prisidėjo visi, arba beveik „buvusieji“, – tačiau dabartiniai rajono valdantieji, kurie dar visai neseniai visaip koneveikė Pozingio valdžią dėl jos veiklos, dabar nelinkę to prisiminti ir visą kaltę bando suversti pasaulinei ekonomikos krizei.

„Situacija galbūt tokia, kad niekas nenumatė ekonominės situacijos pasikeitimo prieš kelis metus. Turbūt tuo momentu buvo prisiimti per dideli įsipareigojimai, žiūrint iš dabartinės situacijos. Tačiau prie anos situacijos jie galbūt atrodė normaliai, – samprotavo R. Ambrozaitis. – Dabar, jeigu žiūrėtume, savivaldybės biudžetas mažesnis 10 proc, jeigu lyginant per pernai – tai 14 proc. mažesnis. Tos netektys sunkina dabartinę situaciją. Nes sprendimai, priimti tuo metu… atrodė pavežama, o šiandien turime tokią situaciją, kokią turime…“

Valdžia buvo atviresnė tik atsakingų dėl aplaidžios komunalinių atliekų tvarkymo kontrolės klausimu. Tačiau tik šiek tiek ir paviršutiniškai: savivaldybės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus po atostogų laukia neeilinis vertinimas (atestacija). Ir tiek…

Oresto Lidžiaus nuotr.

Ne į temą

Jau sirpsta raudonieji šermukšniai…

Oresto Lidžiaus nuotr.

4 skaitytojų komentarai
Nepartinis 2012 liepos 26d., 15:3078.59.63.123
Pagaliau valdžia įvertins švaistūną. Reikia jį spirti lauk. Trintukas daugiau nieko. Naujas, sąžiningas žmogus daugiau padarytų. Atliekų rinkliavą ne didinti, bet mažinti reikėtų. Kituose rajonuose tiek nemoka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 4

Atsakyti

Taip, 2012 liepos 26d., 21:5078.61.35.108
Klaipėdai, pavyzdžiui, rinkliavos lėšų užteko ne tik visas sąskaitas už atliekų tvarkymą sumokėti, bet dar ir sutaupyti. Likutį naudodami, sumažins mokestį gyventojams. Bet uostamiestis griežtai kontroliuoja, nuolat sveria ir skaičiuoja tonažą, kad jo tvarkytojai neprirašinėtų, nesukčiautų ir sąskaitų neišpūstų. Rimkui tokia užduotis būtų kosmosas. Slunkiaus karjerai laikas padaryti galą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 3

Atsakyti

Šacharzados pasaka (I d.) 2012 liepos 26d., 16:5681.191.90.149

Įsileido lapiną į vištinyką grudų saugoti vien dėl to, kad gražios akytės ir neturi letenytės. Lapės liks lapėmis, gal kiek pataupys, bet tik mūsų saskaita, o grūdų daugiau liks nusukdant galvas mažiesiems viščiukams.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 13

Atsakyti

? 2012 liepos 26d., 22:5578.61.57.176
Amžinai blogai. Prie ko čia pasakos apie lapes ir viščiukus. Tuščias, piktas ir apmaudu persmelktas komentaras.
Gerai, kad valdžia stengiasi ir nevynioja š. situacijos į vatą -bent jau aišku ko tikėtis. O ilgainiui, ką gali žinoti, gal ir ištrauks. Juk anie dirba bene gerą mėnesį.
O dėl tarpusavio rietenų – tai net labai teisingai, tai niekur nevedntis kelias, atimantis laiką ir energiją.
Sėkmės valdžiai ir mums.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą