Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Reanimuoti savivaldybę

Publikuota: 2012 liepos 23 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Jako vadovaujamas komitetas užsibrėžė tikslą sugrąžinti Šilutės savivaldybę į pirmaujančiųjų gretas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)A. Jako vadovaujamas komitetas užsibrėžė tikslą sugrąžinti Šilutės savivaldybę į pirmaujančiųjų gretas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Tokį tikslą sau užsibrėžė Arvydo Jako vadovaujamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas, matydamas, į kokią apgailėtiną padėtį yra nuvaryta savivaldybė.

„Paveldėjome tuščią iždą ir tuščią strategiją, – pirmadienio spaudos konferencijoje savivaldybėje teigė vos dvi savaites didžiausiam Tarybos komitetui vadovaujantis buvęs meras A. Jakas. – Todėl dabar mums reikia gerai padirbėti ir pasiruošti 2014 – 2020 metų finansiniam laikotarpiui, kad savivaldybė vėl būtų pasiruošusi įsisavinti ES lėšas ar kitokiu būdu gauti finansavimą, nes 2007 – 2013 metų finansavimas jau išsekęs, išsekę ir mūsų projektai, naujų nieko neturime“.

Spaudos konferenciją stebint merei Daivai Žebelienei ir jos pavaduotojui Šarūnui Laužikui, A. Jakas pristatė Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto 2012 metų antro pusmečio darbo planą, kuris, kaip pripažino pats komiteto pirmininkas, yra labai ambicingas ir sudėtingas, tačiau politikas sakė esąs įsitikinęs, kad dabartinė rajono valdančioji dauguma pajėgi jį įgyvendinti. Tokios pat nuomonės teigė esantis ir Š. Laužikas.

Iš karto po Tarybos vasaros atostogų, rugsėjį, Ekonomikos ir finansų komitetas ketina imtis savivaldybę žlugdančio komunalinių atliekų tvarkymo. Savivaldybės įsiskolinimas atliekų surinkėjams ir tvarkytojams jau siekia apie 1,7 mln. litų. Todėl, anot komiteto pirmininko, greičiausiai bus peržiūrėta šiukšlių tvarkymo sistema, neatmetama, kad vietinės rinkliavos administravimą bus siūloma perduoti privačiam sektoriui.

Komitetas taip pat žada spręsti dėl Minijos kaimo ir kitų galimai būsimų prieplaukų eksploatavimo, kad jos savivaldybei netaptų papildoma našta. Ketinama išplėtoti „Šilutės – žalio miesto“ viziją. A. Jako teigimu, Šilutė tam turi labai dideles galimybes, – tai vanduo, vėjas, saulė, geoterminiai ir kiti ištekliai, – tereikia jam išnaudoti, pasitelkiant mokslinį potencialą – yra sutartis su Lietuvos mokslų akademija.

Ekonomikos ir finansų komitete rudenį planuojama rengti daugiabučių namų renovacijos programą Zarasų ir Vilniaus pavyzdžiu, kai savivaldybės savo iniciatyva tam pasitelkia įvairius fondus, išvaduodamos gyventojus nuo prievolės imti daugiatūkstantinius kreditus. Toliau bus ruošiamasi inicijuoti kurortinės teritorijos statuso suteikimą Rusnei ir Kintams.

Komitetas daug dėmesio žada skirti prioritetinių projektų, pavyzdžiui, sporto rūmų ar Šilokarčemos kvartalo sutvarkymo, parengimui. Anot A. Jako, tokių projektų turėtų būti kokie trys ar keturi, ir su jais turės būti dirbama niekur nesiblaškant. Savivaldybė turės rasti galimybę finansuoti šių projektų techninės dokumentacijos parengimą, kad atėjus laikui būtų galima teikti paraiškas dėl finansinės paramos jiems įgyvendinti.

Ne mažiau svarbu, komiteto pirmininko teigimu, modernizuoti miesto ir kitų gyvenviečių apšvietimą, įrengiant ekologiškus, ekonomiškus šviestuvus. Taip pat ketinama labiau plėtoti viešojo ir privataus kapitalo partnerystę įgyvendinant įvairius projektus.

Plačiau apie savivaldybės ekonominę ir socialinę padėtį bei galimybes ją pagerinti bus kalbama kitoje spaudos konferencijoje, į kurią merė D. Žebelienė su administracijos vadovais žada pakviesti ketvirtadienį.

Šiandien žinoma tiek, kad savivaldybės kreditorinis įsiskolinimas liepos 1 d. vis dar siekė beveik 51 mln. litų (prieš kelis mėnesius buvo apie 57 mln. Lt) – tai beveik pusė metinio pajamų į savivaldybės biudžetą plano. Ir tuo viskas pasakyta.

7 skaitytojų komentarai
EJ 2012 liepos 23d., 12:4088.119.136.95
Pagaliau dvelktelėjo šilti vėjai. Sekmės darbuose:)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 4

Atsakyti

Silutiskis 2012 liepos 23d., 13:175.20.114.210
Norai gražūs, tik ar viskas nepasibaigs praėjus rinkimams?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 16 Thumb down 18

Atsakyti

Taip, 2012 liepos 24d., 05:2878.61.35.108

tuščias puodas garsiai skamba, arba – šakėm ant vandens piešta “savivaldybės reanimacija”. Nerimtas žmogus, miglotas planas, ”bla bla bla’ metodu – ‘opiumas liaudžiai’. Viešųjų ryšių makaronai rinkėjams. Sotūs, dar prisimenam Jako pastangas perdalyti medicinos paslaugų rinką savo bičo kyšininko Skiko nudai, įmerktus ES paramos pinigus Šilutės “Pramonės parko” kūrimui, dar žadėtas druskų kasyklas Usėnuose, dar siekį monopolizuoti visų prieplaukų valdymą, dar komandiruotę valdišku automobiliu su žmona po Vokietiją, ieškant riedlenčių parko statytojo, dar paaukotą rajono kraštovaizdį vėjo jėgainių parkams, dar skolų kalną, likusį po jo valdymo 2001-2007 metais. Beje, jam vieninteliam iš merų tuo laikotarpiu neužgriuvo nė viena krizė, bet iš ekonomikos augimo vis tiek išėjo šnipštas. Šilutiškiai bėgo į Airiją. Iš krizės 2008-aisiais kapstytasi be jo, ir jei ne skolų palikimas, būtų sekęsi geriau.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 21

Atsakyti

Paksinis 2012 liepos 24d., 07:2984.15.161.64
Cia straipsnis protingiems zmonems, ne tuose puslapiuose lankaisi

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 7

Atsakyti

2012 liepos 24d., 08:4788.119.138.11
To Taip Stasele,

nuo stiliaus nepabėgsi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

lt 2012 liepos 24d., 11:245.20.108.126
linkiu sėkmės, būtų gerai, kad darbai būtų su meile Šilutei, o ne litui.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 0

Atsakyti

Anevas 2012 liepos 24d., 14:2878.61.237.27
Iki ko nurito buvęs meras Šilutę,kad politikams iš duobės,kad rajonui geriau būtu dabar iš upių šiukšles rinkti reikia per jo nuveiktus darbus.Dabar Virgis ką kontroliuos kaip šiukšles rūšiuot,gal ir sugebėtu…gal skiria stiklą nuo nuo bambalių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą