Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės vietos bendruomenės tarybai teko sunki užduotis

Publikuota: 2012 gegužės 30 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Iš gausybės pasiūlytų projektų, kurių bendra vertė kone tris kartus didesnė už skirtų pinigų sumą, Šilutės seniūnijos vietos bendruomenės taryba (toliau – VBT) turės atrinkti labiausiai tinkamus finansuoti pagal respublikinę Vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programą (toliau – programa).

Prieš savaitę išrinkta Šilutės seniūnijos VBT šiandien, trečiadienį, rinkosi į pirmąjį darbinį posėdį, kuriame VBT nariai ir kitų organizacijų atstovai pristatė savo pasiūlymus dėl programos lėšų panaudojimo.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus prašo 16 500 litų informaciniams stendams mieste įrengti ir sporto inventoriui – lauko treniruoklių komplektui.

Dienos paslaugų centro direktorė Ona Klasauskienė norėtų gauti 2 700 litų socialiai pažeidžiamų asmenų (jų priskaičiuojama apie 80) meno, šviesos, muzikos ir piešimo ant vandens – Ebru terapijos projektui įgyvendinti.

Traksėdžių bendruomenė (pirmininkė Eglė Paulauskienė) pageidauja dengtos autobusų stotelės prie mokyklos, kuri, seniūno manymu, gali kainuoti iki 10 tūkst. litų, arba tinklinio aikštelės vaikams.

Šyšos kaimo bendruomenei (VBT atstovauja Aurelija Jakštaitė) reikia vieno kito tūkstantuko senosioms kaimo kapinaitėms aptverti ir jose palaidoto žvejo, lietuvininkų evangelikų liuteronų sakytojo, lietuvių tautosakos pateikėjo Augusto Dievilaičio gimimo 115 – sioms metinėms paminėti.

Šilutės gražinimo draugija siūlo toliau tvarkyti skverą prie Lietuvininkų gatvės, tarp Šilutės kredito unijos ir senojo muziejaus, minimaliomis sąnaudomis įrengiant jame parkelį šeimoms su vaikais. Pinigų reikia medžiagoms ir naujiems želdynams, o visus pagrindinius darbus draugijos nariai siūlosi patys padirbti.

Naujakurių mikrorajono seniūnaitė Lijana Šerpytienė atnešė net trijų organizacijų pasiūlymus: Naujakurių bendruomenė norėtų iš pagrindų sutvarkyti savo parką, pastatant jame naujų suoliukų ir lauko treniruoklių, įrengiant paplūdimio tinklinio ir vaikų žaidimo aikšteles, taip pat reikėtų sutvarkyti krepšinio aikštelę. Kiek visa tai atsieitų, dar niekas neskaičiavo; „Emericho“ draugija norėtų gauti 1000 litų svečiams iš Vokietijos priimti ir kalėdiniam renginiui Šilutės kultūros ir pramogų centre; Estradinės dainos ir saviraiškos klubui „Spindulys“, kuriam vadovauja pati L. Šerpytienė, nepamaišytų kokie 1300 litų klubo ansamblio kelionėms į respublikinius festivalius ir konkursus iš dalies finansuoti.

Pagrynių bendruomenė (pirmininkas Šilutė sen. VBT vadovas Vygantas Kamarauskas) norėtų sutvarkyti gamtos paminklo – Pagrynių ąžuolo aplinką: įrengti laužavietę, pastatyti medinių suolų ir stalų, šiukšliadėžių, suremontuoti ąžuolą juosiančią tvorelę ir kita. Viskam reikėtų iki 5000 litų.

Šilutės bendrijos „Heidė“ vadovė Gerlinda Stungurienė pranešė, kad jų organizacija šių metų spalį planuoja organizuoti keturių dienų stovyklą Šilutės, Gardamo, Rusnės ir bičiulių iš Vokietijos vaikams. Stovyklautojai tvarkytų kurias nors iš senųjų krašto kapinaičių. Prašoma suma – 20 tūkst. litų.

Grabupių bendruomenei užtektų ir 2100 litų. Anot šios bendruomenės lyderio Vlado Kainovaičio, pinigų reikia dviem krepšinio lentoms su lankais ir tinkleliais, vienam tinklinio tinklui, trim litrams dažų ir dviem teptukams. Visus darbus padirbsiantys patys bendruomenės nariai.

Seniūnas R. Steponkus į Grapubių sąskaitą pasiūlė įrašyti dar 1000 litų naujiems suoliukams.

Visa bėda, kad visiems Šilutės seniūnijos bendruomenių projektams numatyta skirti tik apie 28 tūkst. litų. Todėl Šilutės seniūnijos VBT teks išspręsti nelengvą užduotį – atrinkti projektus, kurie labiausiai tenkina vietos bendruomenių poreikius.

Visų vienuolikos Šilutės rajono seniūnijų VBT projektams skirta beveik 94 tūkst. Lt. Projektų aprašai su sąmatomis iki birželio 8 d. turės pateikti Savivaldybės administracijai tvirtinti.

Oresto Lidžiaus nuotr.

6 skaitytojų komentarai
Piktas 2012 gegužės 31d., 08:1288.119.138.11
Klasauskienės, Šerpytienės, Jakštaitės, Stungurenės pasiūlymai – neatitinka projekto tikslo. Tokiems projektams reikia ieškoti lėšų kitur.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 7

Atsakyti

Piktam 2012 gegužės 31d., 09:4088.118.204.131
Pirmaiusia, tai buvo pasiūlymas, antra – pagal nuostatas – atitnka, trečia – galėjai ateiti ir siūlyti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 9

Atsakyti

kaimo bendrumene"Zelvesys" 2012 gegužės 31d., 22:3681.7.78.91
Visos bendruomenes planuoja, strateguoja, jos saunuoles. Smagiausios kuriu svajones(planai) apima daugiausia bendruomenes nariu lukesciu ir kuriuose patys bendruomeniu nariai pasiruose juos igyvendinti. Jegu labai noresime, tai musu norai pildysis.Vien tai, kad norai issakyi viesai suteikia vilciu, kak jie materializuosis. Manau, kad VBT neparemti projektai sulauks ir remeju demesio.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Giedrė 2012 birželio 1d., 22:2278.61.10.253

Gal reiktų skirti nuostatą nuo nuostatų…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 6

Atsakyti

Remarkas 2012 birželio 1d., 09:2281.7.78.91

Nėra neteisybių, yra tik neišnaudotos galimybės.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

šilutiškė 2012 birželio 1d., 11:1578.61.30.28
Grabupių bendruomenės paraiška realiausia ,teisingai seniūnas žada pridėti ir suoliukams .Šaunuoliai ,kad pati bendruomenė žada darbu prisidėti .Sėkmės .

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą