Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje – salmoneliozės protrūkis

Publikuota: 2012 gegužės 18 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

savasbliudas.blogas.lt nuotr.savasbliudas.blogas.lt nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad Šilutėje pradėtas tyrimas dėl ūmios žarnyno infekcijos – salmoneliozės protrūkio. Pirminiais duomenimis, blogai pasijuto keturi praėjusį savaitgalį viename pobūvyje dalyvavę asmenys, du iš jų paguldyti į ligoninę, dar du nukentėję asmenys gydosi namuose.

Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi pranešimą apie susirgusius asmenis, nedelsiant patikrino svetainę „Rūta“ (Tilžės g.23), kurioje vyko pobūvis.

Patikrinimo metu šiurkščių personalo ir patalpų higienos pažeidimų nenustatyta, tačiau maisto tvarkymo patalpoje, kur pjaustomas ir serviruojamas pagamintas ir atvežtas maistas, trūko rankų ir paviršių dezinfekavimui skirtų medžiagų, nebuvo kontroliuojama šaldytuvų temperatūra. Taip pat nustatyta, kad patiekalai pobūviui buvo gaminami tiems patiems savininkams priklausančioje kavinėje „Klumpė“ (Gluosnių g. 13C), kurios patikrinimo metu inspektoriai taip pat neturėjo priekaištų personalo, patalpų higienai, savikontrolės sistemai. Patikrinimo metu tyrimams buvo atrinkti vandens, plovinių, bei patiekalų mėginiai.

„Įvertinus pobūvį aptarnavusių viešojo maitinimo įmonių patikrinimų duomenis, galima įtarti, kad ūmi žarnyno infekcija kilo dėl pačių pobūvio dalyvių atsineštų produktų – kreminių tortų ir karšto rūkymo žuvies,“ – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Rita Sadūnaitė.

Pasak specialistės, kiekvienais metais šalyje yra užregistruojama po kelis ūmių žarnyno infekcijų protrūkius, kilusius ne dėl maisto tvarkymo įmonių, o dėl pačių vartotojų kaltės.

Specialistė pataria ypač atsargiai vartoti greitai gendančius produktus – kreminius tortus ar pyragaičius, mažai termiškai apdorotus žuvies, paukštienos gaminius ir pan.

„Greitai gendantys maisto produktai ypač jautrūs transportavimo ir laikymo sąlygoms. Todėl, jei vartotojai nežino ar galės užtikrinti, kad prieš patekdami ant vaišių stalo, tokie produktai bus tinkamai atvežti ir saugomi, tuomet geriau pasirinkti kitokius, ne tokius jautrius aplinkos ir saugojimo temperatūrai, ne taip greitai gendančius gaminius ir produktus,“ – pabrėžė specialistė.

VMVT inf.

4 skaitytojų komentarai
niekada 2012 gegužės 18d., 17:0284.32.208.146
ir vel klumpe

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

as 2012 gegužės 19d., 08:1584.32.208.124
na kainavo kainavo kad nieko blogo nerado……. taigi ten irgi algos mazos visi nori prisidet papildomai o kas cia tokie pagules ligoninej ir praeis ir dar kalti liks kad Klumpes maista valge…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

gintare 2012 gegužės 20d., 18:2584.32.208.146
niekam nepatariu valgit klumpej,zinau kokiom salygom ten gamina ir ruose maista…..tragedija

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

ramaska 2012 gegužės 21d., 10:4684.32.208.146

o tai koks ten uzkretimas toj klumpej,kirminai ar siltine kokia nesupratau

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą