Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė pradeda ruošti roges kitai žiemai

Publikuota: 2012 kovo 28 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Saugaus elgesio ant Kuršių marių ledo taisykles rengia R. Renčeliausko (kairėje) vadovaujama darbo grupė. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Saugaus elgesio ant Kuršių marių ledo taisykles rengia R. Renčeliausko (kairėje) vadovaujama darbo grupė. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Siekdama nors kiek užbėgti už akių galimiems masiniams pasiplaukiojimams Kuršių mariose ant nuo kranto atitrūkusių ledo lyčių kitą žiemą, Šilutės rajono savivaldybės administracija ėmėsi iniciatyvos parengti su šiuo vandens telkiniu susisiekiančių savivaldybių bendras saugaus elgesio ant marių ledo elgesio taisykles.

Tam buvo sudaryta speciali darbo grupė, į kurios sudėtį, be savivaldybės tarnautojų, įtraukti policijos ir aplinkos apsaugos pareigūnai, Kintų seniūnas, taip pat Nemuno deltos regioninio parko administracijos bei Medžiotojų ir žvejų draugijos atstovai.

Šį trečiadienį darbo grupė, tiesa, ne pilnos sudėties, rinkosi jau į antrą posėdį. Buvo toliau nagrinėjami darbo grupės narių pasiūlymai, kaip reglamentuoti žmonių ir transporto priemonių buvimą ant marių ledo, kokią drausminę atsakomybę ir kaip taikyti taisyklių pažeidėjams ir kita.

Šilutiškių parengtas taisyklių projektas bus išsiuntinėtas derinti kitoms trims savivaldybėms, – Neringos, Klaipėdos miesto ir rajono, – į kurių administracinę teritoriją patenka Kuršių marios.

Visoms keturioms savivaldybėms patvirtinus taisykles, jos bus iškabintos specialiuose stenduose abiejose Lietuvai priklausančios Kuršių marių dalies pakrantėse, didžiausio žvejų ir kitų žiemos pramogų mėgėjų susitelkimo vietose, pavyzdžiui, automobilių ir poilsio aikštelėse.

Pasak Šilutės r. savivaldybės administracijos Civilinės ir piešgaisrinės saugos skyriaus vedėjo, darbo grupės saugaus elgesio ant marių ledo taisyklėms parengti pirmininko Romualdo Renčeliausko, mintį imtis šio darbo jam pakišo keli šiųmečiai masiniai poledinės žvejybos mėgėjų pasiplaukiojimai Kuršių mariose ant milžiniškų ledo lyčių.

„Niekas nesako, kad netyčia į nelaimę patekusių žmonių nereikia gelbėti. Žinoma, reikia. Tačiau tuomet, kai ledas tampa pavojingas lipti, ir apie tai būna pranešta pasitelkus masines informacijos priemones, bet žmonės vis tiek lipa, tai tokiu atveju, mano manymu, jiems turi būti taikoma bent jau administracinė atsakomybė, – įsitikinęs R. Renčeliauskas. – Šios taisyklės kaip tik ir bus pirmas žingsnis įvedant tvarką ant marių ledo“.

Šias taisykles Šilutė norėtų pasitvirtinti iki vasaros, kad liktų laiko iki žiemos tinkamai pasirengti jų įgyvendinimui ir kontrolei.

Buvimą ant kitų Šilutės r. savivaldybės vidaus vandens telkinių ledo reglamentuoja kitos, prieš kelis metus patvirtintos taisyklės.

1 skaitytojų komentaras
Jonas 2012 gegužės 3d., 16:26195.182.82.138

Jei jau ruošiate bendras taisykles visoms savivaldybėms, kurios ribojasi su Kuršių mariomis, tai bent į darbinę grupę (kuri ruošė taisykles) iš mandagumo būtumėt pakvietę atstovus iš VSAT PAR prie VRM (kurie tiesiogiai atsakingi už gelbėjimo darbus Kuršių mariose), iš Klaipėdos APGV ir atstovus iš savivaldybių besiribojančių su Kuršių mariomis. O tai dabar vieni susirinko ir surašė. Gaunasi kaip tame anikdote “mes pasitarėme ir aš nutariau”. Taip niekas nedaro. Beje nuo kada Neringai priklauso Kuršių marių dalis.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą