Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šyšos projektas užstrigo popieriuose

Publikuota: 2012 kovo 28 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Rengiant Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų techninį projektą, Šilutės rajono savivaldybei teko atsižvelgti ir į miesto bendruomenės atstovų nuomonę dėl paupio medžių. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Rengiant Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų techninį projektą, Šilutės rajono savivaldybei teko atsižvelgti ir į miesto bendruomenės atstovų nuomonę dėl paupio medžių. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Ju skubini Ju subini. (Žemaičių patarlė).

Šilutės rajono savivaldybės administracijos pastangos dar praeitą rudenį įšokti į nuvažiuojantį paraiškų vandens telkinių būklei gerinti teikimo traukinį pavirto į niekaip nesibaigiantį per miestą vingiuojančios Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų techninio projekto derinimą Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente (toliau – KRAAD).

Minėtasis techninis projektas buvo pradėtas rengti dar praeitų metų rudenį. Tačiau iki paraiškų teikimo Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (toliau – APVA) termino pabaigos nespėta jo suderinti su visomis atsakingomis institucijomis.

Nepaisant to, savivaldybė paraišką pateikė. Ir atsiėmė, nes, kaip dabar aiškina Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų projektą kuruojanti savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė, paraiškos be suderinto techninio projekto teikti negalima. Tarsi anksčiau savivaldybėje to niekas nežinojo…

„Techninis projektas šiuo metu derinamas (vis dar – aut. pastaba) Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamente, – labai nenoriai kalbėjo telefonu savivaldybės tarnautoja, – ir laukiame naujo kvietimo paraiškoms teikti“.

Tačiau kada bus pratęstas paraiškų teikimo terminas, ar iki to laiko ant techninio projekto bus sudėti visi parašai ir kada bus galima tikėtis Šyšos upės vagos ir senvagės valymo darbų pradžios, R. Kmitienė atsakyti negalėjo.

Neskuba derinti

KRAAD direktoriaus pavaduotojas Alfredas Šepštas teigia, kad departamento pastabos dėl techninio projekto popieriuje pastarąjį kartą buvo išguldytos kovo 14 d. ir išsiųstos projektuotojams.

Anot A. Šepšto, kovo 14 d. rašte „Nemuno deltos projektams“ ne paskutinę vietą užima pastabos dėl to, kad projektuotojai niekaip neatsižvelgia į anksčiau pareikštas pastabas dėl Šyšos vagos ir senvagės valymo darbų techninio projekto…

Be to, KRAAD pastabų dėl minėto projekto laukia ir iš Aplinkos apsaugos agentūros.

„Kai sulauksime žinių iš Aplinkos apsaugos agentūros, ir projektuotojai atsižvelgs į visas pastabas, tada ir bus galima kalbėti apie galutinį techninio projekto suderinimą,- aiškino telefonu A. Šepštas. – Geriau kelis kartus pamatuoti, kad paskui nereikėtų aiškintis, kodėl taip, o ne kitaip“.

Laiko projektui užbaigti – per akis

Nuo kada ir iki kada bus pratęstas terminas vandens telkinių būklės gerinimo paraiškoms teikti, šiandien negali pasakyti ir APVA Struktūrinių projektų skyriaus vedėjas Saulius Vasiliauskas. Anot jo, Aplinkos ministerijoje dabar skaičiuojamas europinių pinigų aplinkosauginiams projektams likučiai, derinamas jų paskirstymas Lietuvos regionams.

„Kai tai paaiškės, tada ir bus pratęstas terminas, tada ir Šilutę pakviesime iš naujo teikti paraišką, – abstrakčiai paaiškino S. Vasiliauskas. – Paskutinėmis žiniomis, šį terminą planuota pratęsti iki vasaros vidurio. Tačiau gali būti, kad jis nusikels ir dar vėlesniam laikui“.

Vadinasi, Šilutė dar turi užtektinai laiko tinkamai parengti Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų techninį projektą.

Šalins mažiau medžių

Rengiant minėtą techninį projektą Šilutei teko išmokti dar vieną pamoką, – kad imantis tokių grandiozinių darbų, reikia paisyti ir visuomenės nuomonės, net jeigu tą bendra gerove suinteresuotos visuomenės dalį tesudaro keturi – penki rėkiantys piliečiai.

Būtent taip praeitą rudenį ne vieną kartą viešai buvo pavadinti Šilutės gražinimo draugijos nariai, stoję ginti pašyšio medžių, kuriuos, rengiantis įgyvendinti Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų projektą, buvo sumanyta pašalinti.

Tačiau šiandien Šilutės gražintojai kartu su visais miestelėnais gali pasidžiaugti, kad Šyšos upės pakrantėse nuo geležinkelio tilto ties Verdaine iki miesto pakraščio sulig sodų bendrijos „Dobilas“ riba šalintinų medžių sąraše iš 500 vienetų liko 74, per pusšimtį medžių mažiau bus kertama ir pasagos formos Šyšos senvagės pakrantėse ties Šilutės miesto Darbininkų mikrorajonu.

Tačiau ir šie skaičiai dar ne galutiniai. Į rengiamą techninį projektą įrašyta privaloma sąlyga, kad prieš išrašant leidimą medžiams kirsti Šyšos paupyje, juos dar kartą turės apžiūrėti Šilutės saugotinų želdinių priežiūros komisija.

Susiję str.: “Šilutės piliečiai laimėjo dar vieną mūšį dėl Šyšos paupio medžių”

7 skaitytojų komentarai
Joo 2012 kovo 28d., 13:1678.59.63.123
Džiugiuosi ir didžiuojuosi tais publikacjoje įvardytais rėksniais, nes dar ilgai ilgai galėsiu gėrėtis Šyšos upės nepreinamomis džiunglėmis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 9

Atsakyti

to Joo 2012 kovo 28d., 15:2081.7.78.91
Tai kad aiškiai parašyta, projektas užstrigo popieriuose… Tad ir džiūgauti lyg ir nėra ko.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 3

Atsakyti

Nepartinis 2012 kovo 29d., 21:3478.59.63.123
Naivumas neišpasakytas. Užtat ir derinama popieriuose ilgai, nes Šilutėje yra 4-5 rėkiantys piliečiai, dėl kurių vengiama turėti nemalonių pojūčių, nes tie piliečiai po derinimo dar atras kokį supuvusį karklą, kurio kirsti negalima. Aš irgi būdamas pareigūnu lėšas skirčiau tokiam regionui kur tokių rėksnių nėra. Tada lieka “rami galva”.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 6

Justas 2012 kovo 28d., 21:16188.69.224.7
jau lydzius kai parasys.. pagal ji geriausia butu gyvent dziunglese, nemanau kad daugelis irgi to nori, tai gal kraustykis “zurnaliste” i afrika, visiems bus geriau

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 10

Atsakyti

Stepas 2012 kovo 29d., 06:1084.15.190.89
Norėjai pasakyti, bus geriau visiems pozingiams, rimkams ir kitiems į juos panašiems veikėjams?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 3

Atsakyti

išvada 2012 kovo 29d., 07:4885.206.87.248
Atrodo, kad dingo ekonominis projekto interesas, kai sumažėjo medžių pjovimo apimtys – nei lentų, nei malkų. O ką beveiksi su iš upės išgriebtu dumblu? O brūzgynai, tai paprasčiausiai, valdžiavos apsileidimas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

antanelis 2012 kovo 29d., 09:4888.119.15.53
Kuo didesni dziunglynai paupiuose tuo daugiau džiaugsmo architektui Vedrinskui. Turbut ir dabar sedi apsikabines koki sysos medi ir semiasi is kosmoso energijos. Netvarkykime želdiniu gamta pati susitvarkys, gal dar koki vienas kitas žmogus i dausas nukeliaus, didelio čia daikto…

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 8

Atsakyti

Rašyti komentarą