Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Virš Editos Grinčinaitienės galvos tvenkiasi juodi debesys

Publikuota: 2012 kovo 20 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Edita Grinčinaitienė. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Edita Grinčinaitienė. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

LR Žemės ūkio ministerijos Vidaus audito departamento Kaimo plėtros fondo paramos audito skyriaus specialistai, atlikę vietos veiklos grupės (toliau – VVG) asociacijos „Lamatos žemė“ (pirmininkė E. Grinčinaitienė) veiklos ir finansinį auditą, nustatė pažeidimų, dėl kurių, auditorių manymu, kyla rizika, kad Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto milijonai šioje asociacijoje gali būti naudojami neefektyviai.

„Šilutės VVG netinkamai panaudota tiek ir tiek pinigų, netinkamai išmokėta tiek ir tiek pinigų, pažeidžiami teisės aktai, reglamentuojantys Europos Sąjungos lėšų panaudojimą, viešieji pirkimai vykdomi pažeidžiant tėisės aktus,…“ – antradienį Šilutės rajono savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje ŽŪM audito išvadas citavo mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis.

Nors vicemeras ir neišdrįso viešai paskelbti, apie kokias galimai netinkamai panaudotas ir išmokėtas pinigų sumas kalbama audito išvadose, tačiau nei jis, nei kiti spaudos konferencijoje dalyvavę aukšti savivaldybės tarnautojai nepaneigė šio straipsnio autoriaus iškeltos prielaidos, jog jos gali siekti 500 ar net 600 tūkstančių litų.

Ministerijos auditoriai patikrino keturis asociacijos „Lamatos žemė“ vykdomus projektus, kuriems skirta iš viso per 10,3 mln. litų parama. Kai kurie išaiškinti trūkumai, anot auditorių, yra sisteminio pobūdžio…

Susipažinti su visomis audito išvadomis žiniasklaidos darbininkams nebuvo leista.

Anot vicemero V. Pavilonio, auditoriai, įvertinę visas aplinkybes, nusprendė siūlyti ministerijai skubiai inicijuoti kai kurių teisės aktų, tarp jų ir reglamentuojančius ES paramos teikimą vietos veiklos grupėms, keitimą, kad kitose Lietuvos vietos veiklos grupėse būtų išvengta tokių atvejų kaip Šilutėje.

V. Pavilonio teigimu, auditoriai siūlo Nacionalinei mokėjimo agentūrai (toliau – NMA) įtraukti asociaciją „Lamatos žemė“ į padidintos rizikos paramos gavėjų sąrašą ir vykdyti visų jos įgyvendinamų projektų kontrolę bei patikrą vietoje.

Vicemeras tvirtino, kad audito išvados jau perduotos NMA, kuri esą jau irgi pradėjo Šilutės VVG veiklos tyrimą, apie jį pranešta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.

Savivaldybės vadovai sakė labiausiai bijantys, kad nebūtų sustabdytas ar visai nutrauktas „Lamatos žemės“ įgyvendinamo gyvenimo ir darbo kokybės gerinimo rajono kaimo vietovėse strategijos, kuriai iš ES fondų ir Lietuvos biudžeto skirta beveik 10 mln. litų parama, finansavimas.

Asociacijos „Lamatos žemė“ veiklos ir finansinį auditą ŽŪM auditoriai atliko vienos iš šios VVG dalininkių – Šilutės rajono savivaldybės prašymu.

E. Grinčinaitienės veiklą Europos milijonus skirstančioje asociacijoje tiria ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK). Skundą VTEK parašė Šilutės r. savivaldybė, įtarusi, kad „Lamatos žemė“ pirmininkė, šios VVG valdyboje atstovaudama dar ir Rusnės bendruomenei „Rusnės šeima“, praeitų metų spalio 6 d. Vietos projektų atrankos valdybos posėdyje balsuodama už 598 tūkst. litų skyrimą šios bendruomenės parengtam projektui „Viešosios erdės Rusnės saloje įrengimas, pritaikant inovatyviam laisvalaikiui“, galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus.

Savivaldybės vadovai pastaruoju metu deda daug pastangų nušalinti E. Grinčinaitienę nuo asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininko pareigų. Tačiau jiems tai kol kas nelabai sekasi.

Pati E. Grinčinaitienė nuo platesnių komentarų apie ŽŪM atlikto audito išvadas kol kas susilaiko. Esą jai tik keista, kad ŽŪM auditoriai asociacijos „Lamatos žemė“ veikloje aptiko tiek trūkumų, nors visų VVG veiklą kontroliuojanti NMA visas jos išlaidas jau buvo pripažinusi tinkamomis.

„Dabar dar anksti kalbėti, – telefonu sakė E. Grinčinaitienė. – Žiūrėsime, ką apie audito išvadas pasakys mūsų teisininkas.“

Beje, tarp aktyviausiai puolančiųjų E. Grinčinaitienę yra ir Remigijus Budrikas, kurio veiklą asociacijoje „Lamatos žemė“ taip pat tiria VTEK. Mat jis, būdamas savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vedėju, savivaldybės vardu teikė asociacijai paraiškas vietos projektams finansuoti, kaip asociacijos valdybos narys dalyvavo svarstant ir priimant sprendimus dėl paramos skyrimo joms, o kaip etatinis asociacijos vietos plėtros strategijos įgyvendinimo konsultantas dar ir kontroliavo šių projektų vykdymą.

Susiję str.: “Europos milijonų dalybose – įtarimų šešėlis”, “Šilutės valdininko interesų peripetijas narplios etikos sargai”, “Pamario žemėje pakvipo paraku”

8 skaitytojų komentarai
Nepartinis 2012 kovo 20d., 18:2378.59.63.123
Šaunu, savivaldybė besivaidydama ir būdama aktyvi praras pinigus. Ot tai gražu!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 5

Atsakyti

NEPARTINIS II 2012 kovo 20d., 20:4678.61.21.28
Pavilonis savo partijai juk pats gyresi, kad iniciavo audita. Visiems aisku kam to reikia – kaip gali veikti kokia nors institucija be tvarkieciu daugumos?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 3

Atsakyti

prie ko čia partija? 2012 kovo 20d., 21:0078.61.15.248
Nepraras savivaldybė pinigų, tik senai buvo vieša paslaptis kas vyksta, reikėjo anksčiau tą traukinį stabdyti. Ankstesniuose straipsniuose E.G. sakė, kad ji tyra, kaip kūdikio ašara….o pasirodo, kad ne taip.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 6

Atsakyti

Be pykčio 2012 kovo 21d., 08:1488.119.138.11
Visiems aišku kam normaliai veikiančioje organizacijoje daromi neplanuoti auditai. Kazkam norisi užsiimti naujas pozicijas. Kaip patogu eiti i seimo rinkimus ir bendruomenems dalinti dar likusius 4 mln. litu. O kurioje savivaldybes ar privacioje organizacijoje nėra klaidu?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 6

Atsakyti

Senos užpuliavusios žaizdos 2012 kovo 21d., 08:4078.61.91.249
IŠLINDO

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 4

Atsakyti

visuomenininkė 2012 kovo 22d., 15:3478.61.24.221
Blogai, kad meilė svetimiems pinigams užgožia sąžinę, padorumą ir pasitikėjimą. Blogai, kada mylinčių didelius ir nelabai didelius pinigus, o ypač svetimus atsiranda ne tik seime, savivaldybėse, bet ir bendruomenių lyderių tarpe. Svetimi pinigai turi dvokti ir tik sunkiu prakaitu, sąžiningai uždirbti pinigai yra tyri kaip kūdikio ašara. Labai gaila, kad taip įvyko, labai…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

yla iš maišo 2012 kovo 22d., 21:1078.61.15.248
Nejaugi galima ramiai miegoti, kai gyveni nesąžiningai? Vėliau ar anksčiau yla išlys iš maišo. Dirbk daug, sąžiningai- visada būsi turtinga. Galvoja ši ponia, kad VVG pinigai tiktai jos, kam noriu duodu, kas nepatinka neduodu, kiek noriu pasiimu ir nieko atgal nepadedu. Audito senai reikėjo. Gal dar vienas auditas patikrins kas vyksta Lamatos žemės ūkinėje veikloje, kokios ten išlaidos- algos, kurai, kelionės (sako baisiai didelės išlaidos)…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

Nuomone 2012 kovo 23d., 10:0382.135.247.12

po truputi, po truputi ir gal po dar 10 metu turesim saziningai dirbanciu zmoniu….

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą