Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Europos milijonų dalybose – įtarimų šešėlis

Publikuota: 2012 vasario 29 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

E. Grinčinaitienė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, įsitikinę Šilutės r. savivaldybės vadovai. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)E. Grinčinaitienė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, įsitikinę Šilutės r. savivaldybės vadovai. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK) vis dėlto ėmėsi Šilutės rajono vietos veiklos grupės asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkės Editos Grinčinaitienės ir Savivaldybės deleguoto šios asociacijos valdybos nario Remigijaus Budriko veiklos Europos milijonus skirstančioje organizacijoje tyrimo.

Abu jie įtariami supainioje viešuosius ir privačius interesus: ant E. Grinčinaitienės dėmė krito dėl to, kad ji, asociacijos valdyboje atstovaudama Rusnės bendruomenei „Rusnės šeima“, praeitų metų spalio 6 d. Vietos projektų atrankos valdybos posėdyje balsavo už 598 tūkst. litų skyrimą šios bendruomenės parengtam projektui „Viešosios erdės Rusnės saloje įrengimas, pritaikant inovatyviam laisvalaikiui“. Tuo tarpu R. Budrikas etikos sergėtojų teismui buvo perduotas už pastangas įsikūnyti net trijuose asmenyse: būdamas savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas, jis savivaldybės vardu teikė asociacijai paraiškas vietos projektams finansuoti, kaip asociacijos valdybos narys dalyvavo svarstant ir priimant sprendimus dėl paramos skyrimo joms, o kaip etatinis asociacijos vietos plėtros strategijos įgyvendinimo konsultantas dar ir kontroliavo šių projektų vykdymą.

R. Budriką etikos sergėtojams apskundė Tarybos narys A. Jakas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

R. Budriką etikos sergėtojams apskundė Tarybos narys A. Jakas. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

E. Grinčinaitienę VTEK apskundė Šilutės rajono savivaldybė, R. Budriką – „Lamatos žemės“ pirmininkės pusę šiame konflikte palaikantis rajono tarybos narys, vienas aršiausių rajono valdančiosios koalicijos kritikų Arvydas Jakas.

Beje, sausio pabaigoje vienos iš „Lamatos žemės“ steigėjų – Savivaldybės užsakymu Žemės ūkio ministerija pradėjo šios asociacijos veiklos ir finansinį auditą.

Asociacijos „Lamatos žemė“ įgyvendinamai Vietos plėtros strategijai „Gyvenimo ir darbo kokybės gerinimas Šilutės rajono savivaldybės kaimo vietovėse“ iš ES fondų ir nacionalinio biudžeto skirta beveik 9,9 mln. litų. Už juos planuojama įgyvendinti ne mažiau kaip 51 vietos projektą.

Susiję str.: “Pamario žemėje pakvipo paraku”, “Šilutės valdininko interesų peripetijas narplios etikos sargai”

7 skaitytojų komentarai
Gero apetito 2012 vasario 29d., 16:4788.119.138.11
Kas nežino, kad lietuviui nėra nieko gardesnio kaip kitas lietuvis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 7

Atsakyti

Vėtrungė 2012 kovo 1d., 08:3188.119.138.11
Propagandiniai triukai. Kad nukreipti dėmesį nuo savivaldybės įgyvendinamų projektų. Ten didžiausios mėšlo krūvos – Ž.naumiestis, Vainutas, Mingė ….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 6

Atsakyti

Manau 2012 kovo 1d., 09:5588.118.204.144
Kad kiekvienas turi dirbdamas laikytis įstatymų ir dirbti sąžiningai, o ne sau ir saviems.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 0

Atsakyti

vietiniai 2012 kovo 2d., 19:5578.61.15.248
kokie mes rusniškiai naivūs,tik erdvių mums reikia. Mums reikia gal parko gražaus (jis turėtų išliekamąją vertę kartoms), reikia labai visiems šarvojimo namų, galų gale viešojo tualeto, o čia 660 tūks. į orą, gal asmeniniam verslui. Senai savivaldybei reikėjo uždėti ,,veto,, tokiems nerealiems projektams.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 3

Atsakyti

san 2012 kovo 3d., 22:0778.61.182.52

Idomu,kokios etikos komisija turetu svarstyti rajono tarybos nari A.Jaka,kuris pasinaudodamas savo vardu,apgaules budu isviliodamas parasa,paliko ukininka(manau,kad ne viena) be žemes.Apie kokia dar etika gali kalbet žmogenas,kuris duoda garbes žodi,žiuri i akis,o viduje džiaugiasi kad apmove ir paliko be duonos kasnio sažiningai dirbusi žmogu? Ir toks veikejas dar sedi rajono taryboje,vadovauja komitetui ir partijos skyriui ar panasiai,deklaruoja milijoninius turtus(kažin kiek žmoniu teko apgaut,kol juos susikrove?),kalba apie etika,garbe….

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 12

Atsakyti

Anevas 2012 kovo 6d., 14:2878.61.237.27

Gerb. san,gal Jūs turėjote savo komentare ne tarybos narį A.Jaką?,,jakai yra panašūs raguočiai kaip stumbrai,kas Jūsų pasėlius nuniokojo ,kad be duonos kąsnio likote?Pirma komentarus be klaidų išmokit rašyti,ar mokyklą jau lankote,ar tik arkliui uodegą šukuojate?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

A.rmani J.eans 2012 kovo 4d., 20:4884.15.185.131
Pone san, nėra sunku išsiaiškinti, kas slepiasi po to paslaptingo pseudonimo san. O tada gali jau blogai baigtis už šmeižtą. Pagalvok ir įvardink tikruosius vardus tiek savo, tiek to ūkininko, o ne tik Jako.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 6

Atsakyti

Rašyti komentarą