Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kova dėl Kuršmarių pakrantės keliasi į Šilutę

Publikuota: 2012 vasario 08 Kategorija: Aktualijos

minijosnafta.lt nuotr.minijosnafta.lt nuotr.

Jau daugiau kaip 10 metų į Kuršių marių pakrantę koją mėginanti įkelti Lietuvos ir Danijos UAB “Minijos nafta” pasiekė savo: Šilutės rajono savivaldybės tarybos prieš dvejus metus atmestą naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo programą Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas grąžino jai iš naujo svarstyti.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (toliau – LVAT) teisėjų kolegija (pirmininkas Anatolijus Baranovas) nusprendė, kad Šilutės r. savivaldybės tarybos 2010 m. vasario 25 d. sprendimas nepritarti naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) programos projektui buvo nepakankamai motyvuotas. Todėl teismas šį Tarybos sprendimą panaikino.

LVAT taip pat panaikino LR Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento 2010 m. balandžio 15 d. sprendimą iš viso sustabdyti PAV programos procedūrą, kuris buvo priimtas remiantis prieš tai minėtu Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu.

Šilutės r. savivaldybės taryba, 2010 m. vasario 25 d. priimdama naftininkams nepalankų sprendimą, vadovavosi Kintų bendruomenės prašymu nepritarti PAV programai ir rajono strateginiame plėtros plane įtvirtinta nuostata, kad Kintų gyvenvietė ir Kuršių marių pakrantė yra rajono rekreacinė zona.

Tuometinės Tarybos manymu, Kuršių marių teritorija yra labai jautri gamtosauginiu požiūriu vieta, kurioje ekologinė avarija gali turėti negrįžtamų pasekmių minėtos teritorijos ekosistemai, todėl naftos gavyba šioje teritorijoje neleistina. Be to, per ją eina paukščių migracijos takai, ji patenka į NATURA–2000 ir į valstybės saugomą Nemuno deltos regioninio parko teritoriją.

Vėliau dar paaiškėjo, kad naftos verslovę Kuršmarių pakrantėje planuojama įkurti už „Minijos naftos“ bendrovei suteikto licencinio ploto ribų.

Tačiau, kaip jau buvo minėta, LVAT šie argumentai neįtikino, ir jis įpareigojo Šilutės r. savivaldybės tarybą UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų projekte) PAV programą iš naujo svarstyti artimiausiame posėdyje ir priimti motyvuotą sprendimą.

Eilinis Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis planuojamas vasario 23 d. Tačiau savivaldybė dar nėra gavusi LVAT sprendimo. Todėl, anot savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjo Arvydo Bielskio, vargu ar iki to laiko bus pasirengta iš naujo svarstyti naftininkų užsakymu parengtą PAV programą.

Naftininkai į LVAT kreipėsi po to, kai Klaipėdos apygardos administracinis teismas praeitų metų rudenį antrą kartą per dvejus metu atmetė jų reikalavimą panaikinti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2010 m. vasario 25 d. sprendimą nepritarti Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) PAV programos projektui.

7 skaitytojų komentarai
ecka 2012 vasario 8d., 13:3862.212.200.95
Užteks durnių valioti, reik žemę arti. Juk tai daryti moka meras V.P., kokia nauda iš tos naftos durniui…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 4

Atsakyti

anonimas 2012 vasario 8d., 14:5682.135.221.180
Kai pinigai dainuoja tai muzika nutyla…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 1

Atsakyti

Nuomone II 2012 vasario 9d., 16:1388.119.138.11
Kintuose naftą vis tiek siurbs. Bendruomenės vardu priešinasi tik dabdavių sukurstyti naivuoliai. Galiausiai atsitiks taip, kad Teismo ir vyriausybės sprendimais nafta bus siurbiama ir niekas nebesiūlys tų milijonų į bendruomenės kasą. Visi kintiškiai liks su “Nosimi”.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 6

Atsakyti

lietuvis 2012 vasario 9d., 20:1878.61.84.129
na mūsų teismai jau nieko Lietuvoje nestebina, dar ne tokių nuosprendžių sugeba priima.
bet įdomu: kažkodėl tik danų bendrovės bando skverbtis į Lietuvos gyvenvietes: tai su kiaulėm, tai su nafta, ir visas pelnas iš šių verslų į Daniją, o Lietuvai ir lietuviams tik smarvė ir suniokota aplinka.
tai nejaugi tokia nepriklausomybės kaina??? (pamastymai artėjant Vasario16)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 5

Atsakyti

Viskas teiseta 2012 vasario 12d., 16:3678.61.21.28
Europos didieji politikai tikriausiai taip pasidalino. Taip kaip ir mūsų rajono valdantieji: Šilumos ūkį liberalai, vandenis tvarkiečiai, Autobusus darbiečiai ir t.t.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Nepartinis 2012 vasario 13d., 18:1578.59.63.123

Nieko nepadarysi, juk alus ir milteliai kurie buvo dykai dalinami referendume stojant į ES jau suvartoti. Dabar gi reikia skolą atduoti. Juk dykai niekas nieko neduoda.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Kintiškis 2012 vasario 21d., 21:3578.61.43.185

Vyriausiasis Administracinis teismas pasisakė tik dėl tarybos sprendimo formuluotės, nes MN skundė tik rajono tarybos sprendimą. Kadangi Administracinė LR teisena nurodo, kad teismas negali išeiti už skundo ribų – “Klaipėdos Administracinio teismo nutartis, kad Minijos Nafta neturi status kvo”, teisme net negalėjo būti nagrinėjama. Klaipėdos Administracinis teismas išnagrinėjęs bylą iš esmės nustatė, kad ieškovė planuodama naftos gavybą už licencinio ploto ribų pažeidžia licencinę sutartį, tai yra neturi teisės vykdyti griežtai reglamentuotą veiklą (naftos gavybą)…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą