Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Jakas trenkė durimis

Publikuota: 2012 sausio 27 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Jakas, išeidamas iš posėdžių salės: 'Pagėgiai čia darosi, Pagėgiai!' (Oresto Lidžiaus nuotr.)A. Jakas, išeidamas iš posėdžių salės: 'Pagėgiai čia darosi, Pagėgiai!' (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Protestuodamas prieš Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos pastangas žūtbūt išversti jį iš Kontrolės komiteto pirmininko pareigų, Arvydas Jakas ketvirtadienį taip trinktelėjo durimis, kad jam išėjus posėdžių salėje kilo tikra politinių žiežirbų audra.

Šilutės rajono valdantieji jau seniai griežė dantį ant A. Jako. Jų netenkina, kaip šis politikas organizuoja Kontrolės komiteto veiklą. Todėl dar praeitų metų lapkritį valdančioji dauguma pareiškė jam nepasitikėjimą.

Tačiau pats sprendimo projektas dėl A. Jako nušalinimo nuo Kontrolės komiteto pirmininko pareigų nė karto taip ir nebuvo svarstomas Tarybos komitetuose. Į ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę jis buvo įtrauktas kaip papildomas klausimas.

Konservatoriui Šarūnui Laužikui pasirodė keista, kad valdančioji dauguma dėl Kontrolės komiteto pirmininko nušalinimo nesitarė su A. Jaką į šias pareigas delegavusia opozicija.

Už tai politikas sulaukė mero Virgilijaus Pozingio pastabos, kad derėtų dalyvauti frakcijų vadovų pasitarimuose, kurie rengiami prieš kiekvieną tarybos posėdį.

Tada jau A. Jakas pažėrė priekaištų vietos valdžiai dėl to, kad jo niekas iš anksto neįspėjo apie rengiamą susidorojimą. Esą, jeigu būtų bent iš vakaro apie tai žinojęs, jis būtų pasiruošęs apsiginti nuo jam metamų kaltinimų.

Savo pasipiktinimą tokiu rajono valdančiųjų elgesiu politikas išliejo kaip reikiant trinktelėdamas durimis: „Pagėgiai čia darosi, Pagėgiai!“ – riktelėjo A. Jakas, išeidamas iš posėdžių salės.

Tarybos sekretorius Jonas Jaunius mėgino sušvelninti situaciją, primindamas, kad dar praeitų metų lapkritį A. Jakui buvo pareikštas nepasitikėjimas dėl netinkamo Kontrolės komiteto darbo organizavimo, eąs todėl būtų neteisinga tvirtinti, kad apie planuojamą jo nušalinimą nuo atsakingų pareigų opozicija nieko nežinojusi.

Liberalcentristas Vytautas Laurinaitis mėgino garsiai pasvarstyti, kad tokiu atveju galbūt reikėtų pakeisti visą komiteto sudėtį.

Tačiau čia pratrūko „darbietis“ Saulius Stankevičius, viešai pareiškdamas, kad jis negerbia A. Jako nei kaip politiko, nei kaip verslininko – neva šis susikompromitavęs.

Nuo koalicijos partnerio neatsiliko V. Pozingis – apkaltino A. Jaką ir šiame posėdyje apsimelavus, kad pasirašė paskutinio Kontrolės komiteto posėdžio protokolą…

Opozicijos pirmininkas liberalcentristas Algirdas Gečas priminė, kad A. Jakas Kontrolės komitete domėjosi didelį atgarsį visuomenėje sukėlusiais viešaisiais pirkimais, todėl opozicija nepritarianti tokiam skubotam jo nušalinimui nuo pareigų – reikėjo pasitarti su opozicija.

Š. Laužikas dar sykį pamėgino apginti kolegą A. Jaką, pareikšdamas, kad šis politikas savo patirtimi ir kompetencija gerokai lenkia abu mero pavaduotojus – Vaidą Pavilonį ir Stasę Skutulienę. Tačiau ir vėl sulaukė „antausio“ iš V. Pozingio – meras be užuolankų pareiškė, kad Š. Laužikui, kurio vadovavimo savivaldybės administracijai metodai praeitą kadenciją kėlė nė kiek ne mažiau abejonių, iš viso derėtų patylėti.

Mero pavaduotoja S. Skutulienė nesusilaikė nepatikinusi Tarybos, kad nesilaiko įsikibusi kėdės ir pasiruošusi bet kada pasitraukti iš užimamo posto, jeigu tik Taryba nuspręs, kad jai stinga kompetencijos eiti vicemero pareigas.

Už A. Jako nušalinimą nuo Kontrolės komiteto pirmininko pareigų balsavo 15 Tarybos narių – visa valdančioji koalicija. Opozicija eilinį kartą liko it musę kandusi…

12 skaitytojų komentarų
taspats 2012 sausio 27d., 15:21193.219.185.2
Cirkas:)))) Gal ir iš Pagėgių. Man labiausiai tai artistė patinka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 44 Thumb down 0

Atsakyti

Anevas 2012 sausio 27d., 16:4678.61.237.27
A.Jakas kaip rakštis užpakalyje buvo, kai Kontrolės komiteto pareigose buvo,A.Balčytį nerinks,..jis žmogus užsispyręs,valdančiąją daugumą,už teisybę-”be šaukšto”suvalgys,geriausiai valdančiajai daugumai tiktu,,,na tas vardą pamiršau,,,iš tu žulikų “Operacija Y”,kur numeriu perkalt moka,Tada Pagėgius,lenksim,Šilutė turi būti priekyje!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 54 Thumb down 2

Atsakyti

Stebetojas 2012 sausio 27d., 21:3978.61.224.135
Arvydas Jakas Buvo visų laikų geriausias Meras. Protingas, padorus žmogus.
Jo žodžiai – “Šilutė ne provoncija, ne sutema”, daug ką žavėjo.
Dabar sutikime, “Tamsa”, deja laimi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 65 Thumb down 11

Atsakyti

nepastebėtojui 2012 sausio 28d., 13:1878.61.27.149

Padorus žmogus neturėtu keiktis, meluoti viešai, tyčiotis iš kitų žmonių, tad stebėkite atidžiau savo buvusį geriausią merą. Gaila tik kad protingumas vis rečiau pasireiškia.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 53

Atsakyti

KASTYTIS 2012 sausio 29d., 08:1685.206.87.61
Nepastebetojas yra skystas ir silpnas zmogus.ir dar meluojantis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 5

Atsakyti

Arvydas Jakas 2012 sausio 29d., 10:0284.15.191.105
Gerb. nepastebėtojau, pats, matyt, esi labai suklaidintas žmogus ir tiki tais “mesijais”, kurie valdo Šilutę. Taip, aš susikeikiu, bet ne viešai ( viešai irgi žmogiška), bet aš nemeluoju ir nesityčioju iš kitų žmonių, taip, kaip tai daro dabartinė valdžia. O Pozingis už savo melą atsakys …

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 51 Thumb down 3

Atsakyti

nepastebetojui 2012 sausio 29d., 10:1785.206.87.61
Protas negali visus aplankyti, tave, deja , pamirso …

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 37 Thumb down 8

Atsakyti

Taip.Nihilizmas.O,kokie dar variantai? 2012 sausio 29d., 23:3484.32.214.15
Aš manau ,kad Šilutės meras turi būti šilutiškis.Man nepatinka,kai meras aiškina,kad jis nematąs skirtumo tarp Šilutės,Švėkšnos ar Inkaklių.Šiuo atžvilgiu Jakas man labiau patinka,negu dabartinis.
PVZ.Kas gero ,kai Naumiestis turi seniūną iš Vainuto?Kiek tekdavo matyti parvažiuojant iš kur nors, nakties metu Vainute gatvės apšviestos,o Naumiestis tuo tarpu skendi tamsoje.Pavažiuoji toliau-Laučiai-ir vėl šviesu…O kodėl?O todėl kad J.B.negėda ir vakarais jis Naumiesčio gatvelėmis neklaidžioja.
Turėtume MES rinkti seniūnus,merus,kaip žmones,tiesiogiai.Manote rajonui vadovautų ,tie kas dabar vadovauja?
Bet čia tik tušti svaičiojimai-Lietuvoje jau senai neturime jokios galimybės išsirinkti valdžią,nes tuoj pat yra sudaromos koalicijos,o tai jau visiškai panaikina mūsų išreikštos valios svarbą.Na nebent kažkas gautų 80 proc balsų…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 3

Atsakyti

P.S. 2012 sausio 30d., 15:5362.212.201.28

Pastabėlė: meras yra ne miesto, o Šilutės RAJONO. Gal Jūs turėjote omenyje seniūną?

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

Bevardė 2012 sausio 30d., 14:01195.182.90.10

Nepykite, bet kokie jūs visi protingi komentatoriai. Nebūtumėm lietuviai,vis mokome kitus. Na įsivaizduokite, kad jus išrinko meru, ar senūnu.Ką jūs kitaip darytumėte, manau,kad nieko ypatingo. Kai šalyje bet kur pažvelgus vien tik sunkumai, jūs nepadarytumėte stebūklų, o kad tolerancijos ir supratimo trūksta, tai akivaizdu. Bent jau rašykime be klaidų, tai nors įvaizdis atrodys kitoks.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 11

Atsakyti

Na taip 2012 sausio 30d., 15:5982.135.211.234
1. Reikia rašyti seniūnas, o ne senūnas. 2. Reikia rašyti stebuklų, o ne stebūklų.
3.Kai šalyje, kur tik pažvelgsi – vieni sunkumai, net ir jūs nepadarytumėte stebuklų. Akivaizdu, kad daugeliui komentatorių trūksta tolerancijos ir supratimo…… :)

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

Bevardė 2012 sausio 31d., 10:14195.182.90.10

na va kaip šaunu, taip bemokydami vieni kitus ir lietuvių kalbą gerai išmoksime

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą