Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žaibiška reakcija

Publikuota: 2010 vasario 26 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

O. Lidžiaus nuotr.O. Lidžiaus nuotr.

Praėjus vos vienai dienai po Tarybos opozicijos priekaištų Šilutės valdžiai dėl gyventojams smarkiai padidėjusių kaštų už butų šildymą Šilutės šilumos tiekėjai išplatino pranešimą, kuriame smulkiai paaiškino, kodėl už šildymą sausį reikia mokėti brangiau.

“Sausio mėnesį nukritusi oro temperatūra Šilutėje 22 proc., lyginant su gruodžiu, padidino šilumos energijos suvartojimą daugiabučiuose namuose.

Lyginant su 2009 metų sausio mėnesio duomenimis, šių metų sausį Šilutėje šilumos suvartota 23 proc. daugiau. Prieš metus šilumos energijos tarifas Šilutėje buvo 0.21378 Lt už vieną kilovatvalandę su 5 % PVM, o šiemet 0.22808 Lt už vieną kilovatvalandę su 9 % PVM, todėl dėl nukritusios lauko oro temperatūros šį sausį šiluma šilutiškiams kainavo 24.5 procentais brangiau.

Šilutėje vidutinė oro temperatūra šį sausį siekė -8.5oC, gruodžio mėnesį temperatūra sudarė -1.6oC. 2009 metų sausį vidutinė oro temperatūra buvo -1.8oC.

Vienas laipsnis vidutiniškai priaugina 0.38 Lt už vieno kvadratinio metro šildymą mėnesiui.

Kol kas turime tik Šilutės šilumos suvartojimo duomenis, tačiau pagal juos galima spręsti apie situaciją visoje šalyje. Sausis Lietuvoje buvo šaltas, todėl šilumos energijos suvartojimas augo visuose miestuose ir gyvenvietėse.

Labiausiai šilumos energija buvo švaistoma senuose ir prastai apšiltintuose Šilutės daugiabučiuose, kurių gyventojams teko plačiausiai atverti pinigines. Sausio mėnesio duomenys iškalbingi – taupiausio ir labiausiai energiją švaisčiusio Šilutės daugiabučio gyventojų išlaidos šilumai skyrėsi 2 kartus.

Sausį efektyviausiai šilumą Šilutėje vartojo Jaunimo kv. 3 daugiabutis. Jo gyventojų išlaidos 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai siekė 301 litą. Analogiškas namas Jaunimo kv. 1 už 60 kvadratinių metrų ploto butą mokėjo 444 Lt.

Daugiausiai už 60 kv. metrų ploto buto šildymą sausio mėnesį mokėjo neefektyviai šilumą vartojančio Turgaus g. 6a namo gyventojai. Jiems šildymo paslaugos už 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai kainavo net 587 litus.

Net kelis kartus sumažinti išlaidas šildymui padeda daugiabučių namų renovacija. Tačiau praktiškai Šilutėje gyventojai neskuba apšiltinti savo daugiabučius.
Šilumos kainos neaugo žymiai, kadangi pagrindinis kuras – vietinis biokuras, kuris yra pigesnis nei mazutas.

Tuo tarpu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur šilumos kaina tiesiogiai priklauso nuo brangstančių dujų, šiluma 2009-ųjų lapkričio – šių metų vasario mėnesiais vidutiniškai brango 11 procentų.

Šiuo metu efektyviu šilumos energijos vartojimu pasižymi tik 4.6 proc. visų Lietuvos daugiabučių namų. Patenkinamai šiluma vartojama 17.3 proc. šalies daugiabučių. Didžioji dalis – 55.7 proc. – šalies daugiabučių yra pasenę ir pasižymi prasta šilumos energijos izoliacija. 22.4 proc. Lietuvos tuo pačiu ir Šilutės rajono daugiabučių šilumos energijos švaistymo rodikliai – katastrofiškai aukšti.

V. Bučius, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ Abonentinės tarnybos ir realizacijos inžinierius.”

4 skaitytojų komentarai
Arvydas Jakas 2010 vasario 26d., 21:0478.61.19.114
Tarybos posėdyje aš prašiau mero Pozingio viešo atsakymo, todėl nesuprantu, kodėl “žaibiškai” atsako p. Bučius ?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

Arvydas Jakas 2010 vasario 26d., 21:0878.61.19.114
Taip , svarbiausia, atsakymas nešildantis ir apie nieką

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Edvardas Vitkauskas 2010 vasario 27d., 15:1078.61.121.83
Gyventojai moka už kilovatvalandes ir visi supranta kad dėl šaltesnio sausio mėn oro lyginant praėjusių metų sausio temperatūrą reikėjo pirkti daugiau šilumos energijos – kilovatvalandžių. Mūsų gyventojų pretenzijos esmė – padidėjo šilumos energijos vartojimas 23 proc. t.y. jūs (šilumos tinklai +savivaldybės administracija) dėl padidėjusio suvartojimo masto turėtumėte gauti papildomas pajamas ir pelną dėl to mažinti kilovatvalandės kainą. Tačiau net įvertinus padidėjusį 4proc. PVM vis tiek “sugebate” padidinti kilovatvalandės kainą. Vėl Laužikas su savo “išmintinga” logika slepiasi už šilumos tinklų inžinieriaus paaiškinimų…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 0

Atsakyti

joo 2010 kovo 1d., 21:2078.59.139.89

gerai kad nors atsako Bucius,one koks rubikonas

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą