Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės politikams nusispjaut ant Vyriausybės atstovės reikalavimo

Publikuota: 2011 lapkričio 17 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Pamario sostine tituluojamos Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas balsų dauguma nusprendė, kad visi rajono gyventojai – fiziniai asmenys už komunalinių atliekų surinkimą bei tvarkymą ir toliau turi mokėti ne pagal faktiškai sukauptų šiukšlių kiekį, bet pagal turimo būsto kvadratinius metrus.

Šiuo metu visi Šilutės rajono gyventojai už atliekų tvarkymą moka po 16 ct už turimo būsto kvadratinį metrą, didžiausias apmokestinamas plotas – 100 kv. m, o galimybė mokėti vietinę rinkliavą pagal deklaruojamą sukauptų atliekų kiekį suteikiama tik juridiniams asmenims, turintiems jiems priklausančius apribotus žemės sklypus, kuriuose yra galimybė pastatyti konteinerius. Šia galimybe naudojasi apie 100 rajone veikiančių įmonių.

Tačiau LR Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė (šią vasarą baigėsi jos kadancija) dar šių metų pradžioje nustatė, kad antrus metus Šilutės rajone galiojanti tvarka, kai galimybė mokėti vietinę rinkliavą pagal deklaruojamą sukauptų atliekų kiekį suteikiama tik juridiniams asmenims, prieštarauja LR viešojo administravimo įstatyme įtvirtintam proporcingumo principui.

Būdama įsitikinusi, kad vien tai, jog gyventojai neturi juridinio asmens statuso, savaime nepadaro komunalinių atliekų kiekio deklaravimo sudėtingesniu ar brangesniu, K. Vintilaitė pasiūlė Šilutės r. savivaldybės tarybai vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatus pakeisti taip, kad deklaruoti faktinį sukauptų atliekų kiekį galėtų ir fiziniai asmenys, kurie turi galimybę savo atliekas kaupti uždarose teritorijose pastatytuose konteineriuose – tai yra privačiuose kiemuose.

Šilutės rajono išrinktieji rimčiau svarstyti šį reikalą ėmė tik šią savaitę. Savivaldybės administracija rajono tarybos Ekonomikos ir finansų komitetui parengė du alternatyvius naujų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų variantus: pirmasis parengtas atsižvelgus į Vyriausybės atstovės apskrityje reikalavimą, antrajame viskas palikta kaip buvę.

Kaip ir buvo galima tikėtis, komiteto narių nuomonės dėl išsiskyrė: vieni reiškė įsitikinimą, kad ir gyventojams reikia suteikti galimybę mokėti už faktiškai sukauptų komunalinių atliekų kiekį – esą tai skatintų žmones labiau rūšiuoti atliekas, todėl sumažėtų ir bendras rajono atliekų kiekis, išvežamas į regioninį sąvartyną, – kiti gi tvirtino, kad čia nieko nereikia keisti.

Šilutės „darbiečių“ lyderis Saulius Stankevičius įsitikinęs, kad pakeitus vietinės rinkliavos nuostatus padidėtų rinkliavos administravimo išlaidos, todėl jis pasisakąs prieš siūlomus nuostatų pakeitimus.

Tokios pat nuomonės buvo ir vienas nuožmiausių S. Stankevičiaus politinių oponentų, buvęs Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius konservatorius Šarūnas Laužikas. „Geriau skatinti žmones rūšiuoti buitines atliekas ir ieškoti teisinių kelių, kaip išlaikyti esamą sistemą“, – teigė politikas, kurio pastangomis, beje, Šilutės rajone prieš beveik dvejus metus ir buvo įdiegta dabartinė atliekų tvarkymo sistema.

Už tai, kad visi Šilutės rajono gyventojai už komunalinių atliekų surinkimą bei tvarkymą ir toliau mokėtų pagal turimo būsto kvadratinius metrus, balsavo 7 komiteto nariai iš 12 dalyvavusių šiame balsavime. Visa rajono taryba dėl to turės apsispręsti kitą savaitę.

Kiek vėliau rajono politikams gali tekti dar kartą grįžti prie komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo klausimo – kadangi vietinė rinkliava ją administruojančią Šilutės r. savivaldybės administraciją ir toliau klampina į šimtatūkstantinius nuostolius, Tarybai gali būti pasiūlyta peržiūrėti vietinės rinkliavos dydį.

18 skaitytojų komentarų
Joo 2011 lapkričio 16d., 12:4078.59.63.123
Laužikas psisakė už esamą tvarką, nes ji sukurta specialiai jam, nes jo turimas plotas kelis kartus viršija tarybos nustatytą 100 m. Be to ir šiukšlių daugiau patiekia nei eilinis pilietis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 4

Atsakyti

Saunuolis 2011 lapkričio 16d., 13:2181.7.87.57

Nu jo, tik daba Ekonomikos komitete 13 anrių, jei tikėti ankstesniu Oresto straipsniu.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Citata 2011 lapkričio 16d., 13:2584.15.179.92

Citata: “…balsavo 7 komiteto nariai iš 12 dalyvavusių šiame balsavime.”

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Munrekinas 2011 lapkričio 16d., 15:34193.219.60.1
Lievas sprendimas, visai lievas. Reiškia ir toliau šiukšlina ne žmonės o jų turimas būstas. Teisingai Stankevičius sako, kad pabrangs administravimas – dabar pinigai patys plaukia į kasą, o kitu atveju dirbti reikės – sąnaudų bus.
Kažin kokia abonentinė nesamonė – suprantama kodėl už tai balsuoja abonentai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

silutiskis 2011 lapkričio 16d., 14:1881.7.78.91
Tik laiko klausimas kiek laiko bus pazeidziamas istatymas,reiks duoti EU teismui darbo.
Citata “konservatorius Šarūnas Laužikas. „Geriau skatinti žmones rūšiuoti buitines atliekas ir ieškoti teisinių kelių, kaip išlaikyti esamą sistemą“, – teigė politikas, kurio pastangomis, beje, Šilutės rajone prieš beveik dvejus metus ir buvo įdiegta dabartinė atliekų tvarkymo sistema”
Maniau,kad Lauzikas yra protingesnis,bet pasirodo ir jis lapuchas.Prie tokio nesiskaitymu su gyventojas,tik didelis patriotas ir asilas gali rusiuoti atliekas,as to nebedarau….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 5

Atsakyti

Vietinis to munrekinui 2011 lapkričio 16d., 20:2478.61.116.40
jeigu toks gudras tai atsakyk kas suskaiciuos kiek bute gyvena zmoniu, jeigu registracija neprivaloma ir kaip siuksles kiekvieno buto bus sveriamos

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 5

Atsakyti

Munrekinas vietiniam abonentų gynėjui 2011 lapkričio 16d., 21:05193.219.60.1
Skaityk straipsnį:
Būdama įsitikinusi, kad vien tai, jog gyventojai neturi juridinio asmens statuso, savaime nepadaro komunalinių atliekų kiekio deklaravimo sudėtingesniu ar brangesniu, K. Vintilaitė pasiūlė Šilutės r. savivaldybės tarybai vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatus pakeisti taip, kad deklaruoti faktinį sukauptų atliekų kiekį galėtų ir fiziniai asmenys, kurie turi galimybę savo atliekas kaupti uždarose teritorijose pastatytuose konteineriuose – tai yra privačiuose kiemuose.

Net ir abonentas turi suprasti apie ką čia kalbama. Jei nori suprasti, žinoma.
O jei kalba eina apie daugiabučius, tai reikia nepamiršti, kad daugelyje jų yra įrengtos specialios patalpos šiukšlių konteineriams.
Tad problema ženkliai mažesnė nei piešiama.
Yra kita problema, kuri akis bado ir tik žioplas ar abonentiškai priklausomas jos nemato, arba nenori matyti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

Vietinis to munrekinui 2011 lapkričio 16d., 21:3578.61.116.40

as pvz. deklaruosiu kad name susikaupe 30kg siuksliu per menesi ir idomu kaip tu patikrinsi ar as teisingai deklaruoju

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 6

Politikuojantis 2011 lapkričio 16d., 22:5488.118.204.18

Aš maniau kad Laužikas jau palaužtas ir įtakos savivaldybėje neturi, bet pasirodo nė velnio, Ekonomikos komitete prabalsavo pagal jį .Būtų įdomu būtų sužinoti kas tie kiti Šaro pasekėjai be labiausiai alkano darbiečio. Šaras pasirišo ir Stankę, matyt ir šis jau ruošiasi šildytis ant abonentinio šiukšlių biznio ?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Munrekinas - vietiniam 2011 lapkričio 17d., 08:58193.219.60.1

Atruoda, kad tau ,,veitiniam” da laba ilga bus sunku gyventi. Tu da ilga galiesi dejuot, kad valžia tavim nesirūpina. I būsi teisus. Valdžia ne tik tur, ale ir privalo rūpintis nevispruočiais. Jei ani nuor gyvent šiukšlyne – rek sudaryt anims tuokias salygas, kad ani turietu tuo kon nuori. I jei aniems nuoris muokiet muokesčius užu paslaugas, kurių ani negauna – tai kuodėl aniems rek trukdyt – tegu muoka.
Ale jei yr tokiu kurie nenuor muokieti mano draugui abuonentui – tuokius tai reik bausti griežtai ir priversti muokieti da daugiau. Tuomet bus i tvarka i pinigū bus – bo jū dabar trūksta.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 4

Atsakyti

Pranas 2011 lapkričio 17d., 09:2578.61.116.40
kada ponas ismoksi rasyt valstybine kalba

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Munrekins 2011 lapkričio 17d., 11:13193.219.60.1
Ponas Pranai,
atsiprašau jei toks ,,slengas”, tarsi kokia kakafonija, žeidžia Jūsų, matyt išsilavinusio ir inteligentiško žmogaus, akis ir ausis. Kelia teisėtas aspiracijas dėl disonuojančios lingvistikos.
Tačiau tarsi koks nepotizmas mus užplūdes makiaveliškas merkantelizmas, kuriuo persunktas abonentinių sprendimų priėmimas atskiruose Tarybos komitetuose, priimant sprendimus po diskusijų kuluaruose, sudaro prielaidas pasirinkti tokį disputo stilių.
Rafinuotas nihilizmaz nėra priimtiniausia išraiškos forma, tačiau šalia ironijos ir sarkazmo – su kuo mes susiduriame kasdiena- tai vienas iš bendravimo būdų.

Tikiuosi, gerb. Pranai, supratote teisingai ).

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 4 Thumb down 4

Joo 2011 lapkričio 17d., 13:2878.59.63.123
Jei ponas nori ką nors pamokyti, tai būk malonus, nešvepluok. Man atrodo, kad pats labiau negerbi valstybinės kalbos, ignoruodamas kai kurias raides.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Saulė 2011 lapkričio 17d., 13:3985.206.6.206
Esu privataus namo savininkas ir šiukšles rūšiuoju, deja moku kaip ir visi, nors konteineris išvežamas tik kartą į du mėnesius. Tai moku už ora konteineryje. Mums beliks tik kooperuotis ir paduoti savivaldybę į teismą , kad nesuteikia galimybės mokėti už faktinį šiukšlių sukaupimą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

Edvardas Vitkauskas 2011 lapkričio 17d., 15:3478.61.27.149

Iki dabartinės visuotinės šiukšlių surinkimo tvarkos “pagal gyv. plotą” rajone surinkdavo apie 800 tonu/mėn., tačiau turėjome nemokančių gyventojų ir vežančių į “pamiškes”. Šiuo metu išvežame į Klaipėdos savartyną 1200-1400tonu/mėn. Įvertinus tai kad ši sistema privertė mokėti visus likusius iki tol vengusius mokėti gyventojus, pamiškės apsivalė, vistiek mes ,t.y. rajonas, išvežame 200-300tonu/mėn. papildomų šiukšlių. Akivaizdus šios šiukšlių rinkimo tvarkos trūkumas, kad tiesiog toleruojama, kad gyventojai gali mesti į konteinerius viską – medžių lapus, nupjautą žolę, sušluotas žemes, pūvančias daržoves…. Privačiu namų savininkai tiesiog neskatinami kompostuoti, rūšiuoti šiukšles, nes vistiek moka 192 lt/metus.
Šioje vietoje nauda t.y. papildomos pajamos už šimtus tonų tik Klaipėdos savartynui ir Ecoservise bendrovei o nuostoliai rajono biudžetui ir mums mokėtojams.
Ekonomikos komitete gamtosaugininkas R.Rimkus teikė kaip informaciją du variantus. Pirmas variantas buvo su galimybe deklaruoti privačių namų savininkams kiek jie išmeta šiukšlių. Tai žingsnis link pažangos, galimybės rūšiuoti, mokėti mažiau ir gyventi švariau. Tačiau dauguma prabalsavo kitaip?

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Pranas 2011 lapkričio 17d., 18:1578.61.116.40

tai kas gali pasakyti ar yra metodika kiek reikia deklaruoti siuksliu kieki per menesi, privaciame name gyvena 3 gyventojai

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Pranui 2011 lapkričio 18d., 08:3788.118.204.36
Taigi ekonomikos komitetas nepritarė naujai tvarkai, jei nepritars ir taryba – mokėsi po senovei. Visai nesvarbu ar pas tave gyvens trys žmonės, ar trisdešimt, kaip pavyzdžiui pas Šarą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Joo 2011 lapkričio 19d., 11:5781.7.78.91

idomu kiek ventaine deklaruoja atliekuuuu

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Rašyti komentarą