Pradėta Šilutės rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės stebėsena, praneša Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
2026 m. gegužės 21 d. buvo atlikti pirmieji šio sezono maudyklų ir maudymosi vietų vandens mikrobiologiniai tyrimai. Tyrimus atliko „Darnaus vystymosi institutas“.
Tyrimų metu buvo vertinami:
žarniniai enterokokai;
žarninės lazdelės (E. coli);
paplūdimių smėlio kokybė;
aplinkos švara bei galimos taršos požymiai.
Nustatyta, kad visų tirtų maudyklų vandens kokybė atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.
Atliekų, nuolaužų bei kitų plūduriuojančių medžiagų nepastebėta.
Paplūdimių smėlio kokybė taip pat atitiko higienos normų reikalavimus.
Mėginiai buvo paimti šiose Šilutės rajono savivaldybės maudyklose ir maudymosi vietose:
• Žemaičių Naumiesčio tvenkinyje;
• Kuršių mariose ties Kintais;
• Atmatos upėje;
• Šyšos upėje ties Darbininkų kv;
• Vilkėnų tvenkinyje;
• Ramučių tvenkinyje;
• Šylių tvenkinyje;
• Degučių tvenkinyje;
• Vainuto tvenkinyje;
• Kriauleidiškės tvenkinyje.
Informacija apie vandens kokybės tyrimų rezultatus rajono gyventojams bus teikiama reguliariai viso maudymosi sezono metu.
Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad poilsis prie vandens yra puikus būdas aktyviai ir sveikai leisti laiką, tačiau labai svarbu nepamiršti saugaus elgesio prie vandens.
Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.









