Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutei šviečiasi dar dvi naujos kultūros vertybės

Publikuota: 2011 rugsėjo 28 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

R. Šikšnienė su M. Bagočium prie K. Kalinausko g. 6 - to namo. (Oresto Lidžiaus nuotr.)R. Šikšnienė su M. Bagočium prie K. Kalinausko g. 6 - to namo. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Kultūros paveldo departamento (toliau – KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai Šilutės miesto K. Kalinausko gatvėje nusižiūrėjo du pastatus, – 6 – tąjį ir 8 – tąjį, – kuriuos bus siūloma įtraukti į LR kultūros vertybių registrą.

Trečiadienį į Šilutę buvo atvykę KPD Klaipėdos padalinio vyresnioji specialistė Vilma Norvaišienė ir vyresnysis valstybinis inspektorius Mantas Bagočius. Jie kartu su Šilutės muziejaus direktore Roza Šikšniene apžiūrėjo minėtus pastatus su pagalbiniais statiniais, atliko jų išorės fotofiksaciją.

Šeštuoju numeriu pažymėtas K. Kalinausko gatvės namas prieš kurį laiką buvo privatizuotas ir šiuo metu yra tvarkomas. Deja, ne visai taip, kaip derėtų tvarkyti senamiesčio urbanistinėje teritorijoje. Namo šeimininkui dėl to artimiausiu metu gresia turėti reikalų su valstybine teritorijų planavimo ir statybų priežiūros inspekcija.

K. Kalinausko g. 8

K. Kalinausko g. 8

Tuo tarpu 8 – tasis namas vis dar priklauso rajono savivaldybei ir nyksta akyse niekieno neprižiūrimas.

KPD Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai, siekdami išsaugoti minėtų pastatų vertingąsias savybes ir architektūrinius elementus, artimiausiu metu žada kreiptis į savo departamento vadovybę dėl leidimo pradėti šių dviejų tarpukario metais pastatytų namų su jiems priklausančiais pagalbiniais pastatais įtraukimo į kultūros vertybių registrą procedūrą.

Anot KPD Klaipėdos padalinio vyr. specialistės V. Norvaišienės, jeigu viskas klosis sklandžiai, registruotų Šilutės kultūros vertybių sąrašas gali pailgėti dar šiais metais.

Kultūros vertybių registro duomenimis, dabar Šilutės rajone yra iš viso 438 registruotos kilnojamos ir nekilnojamos kultūros vertybės, iš jų 78 – Šilutės mieste.

Oresto Lidžiaus nuotr.

12 skaitytojų komentarų
bronius 2011 rugsėjo 30d., 09:30195.182.76.59
Nesąmonė. Šitokio pastato nebenupirk niekas, o savivaldybė neturėdama lėšų atstatymui negalės suremontuoti , nes kultūros paveldui remontuoti visai kiti įkainiai ir reikalavimai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 3

Atsakyti

Munrekinas 2011 rugsėjo 30d., 19:5078.61.57.176

Kap nebenupirks? Munrek – aš tai pirktau.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

dana 2011 rugsėjo 30d., 20:3378.61.62.61

K. Kalinausko gatvės namas Nr.8 taip pat privatizuotas, Savivaldybei nebepriklauso.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Joo 2011 spalio 2d., 08:1178.59.63.123

Durnių darbai. Jei žmogus įsigijo tai jis tvarkosi pats kaip išmano. Jei nori kad tas namas atrodytų senoviškai, tai jo remontą turėtų finasuoti valstybė.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Darius 2011 spalio 2d., 16:3784.32.214.14
Be reikalo baiminamasi kultūros paveldo registro. Objektus galima ir pačiam remontuoti, niekas to nedraudžia. Svarbu nesunaikinti vertingųjų pastato savybių, elementų, nekeisti pastato išorės, nepristatinėti juokingų, kvailų a la modernių terasų, verandų, neiškirsti grindis siekiančių langų ir t.t. Kada pagaliau ateis supratimas, kad tas kas sena yra vertinga. Įdomu kodėl mokami nežmoniški pinigai už antikvarines senienas. Tarkime, pabandykite už tuos varganus kelis gabalus įsigyti kokių 1956 m. laidos M401, vadinamą “Kremliuku”. Sėkmės. Taigi, senas daiktas keliskart brangesnis. Galite tai laikyti relikvija. Norite protingai investuoti – investuokite į autentiškumą! Po 10, 20, 30 metų nuosavybės kaina šoktels trigubai, keturgubai. ir t.t. Bet kuris najalietuvis sugeba pasistatyti modernią “chatą” už 1, 2, 3 mln. Tačiau tu sugebėk už tuos limonus pastatyti 100 metų senumo namą. Kažin kodėl užsienyje turtuoliai perkasi viduramžių pilis? O be to būkite sąmoningi piliečiai – nesunaikinkite vienintelio autentiško Šilutės senų vilų kvartalo! Sutikęs, nukelsiu prieš Jus kepurę!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 3

Atsakyti

Joo 2011 spalio 2d., 20:0478.59.63.123

Dariau, tai tu nusipirk tuos namus ir gyvenk tuose vertinguose namuose. Kuodėl tuos ten gyvenančius žmones verti šiandien važinėti “kremliuku” kai aplink visi važinėja mersedesais?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 9

Atsakyti

s 2011 spalio 2d., 20:1878.61.233.210

Dariau, gal atsijok žodžius “chatą”, limonus kitam komentarui, o tai lyg neblogos mintys, gal kiek ginčytinos, bet žargonas…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 4

Atsakyti

žalias 2011 spalio 3d., 09:1685.206.87.248

Manau, kad iš dalies yra savivaldos bėda. Atsikratydama nekilnojamojo turto naštos, už “varganus” pusę milijono litų, savivaldybė moraliai nebeturėtų kelti pratenzijų naujajam pastato šeimininkui dėl autentiškumo išlaikymo. Jeigu savivaldos tikslas būtų Šilutės miesto autentiškumo išsaugojimas, tuomet ji nenaudojamus pastatus turėtų kuo greičiau “už simbolinį litą” parduoti, o po to iš naujųjų savininkų reikalauti tinkamos pastatų priežiūros. Tikiu, kad už “litą” tokius pastatus galėtų įsigyti ir Dariaus meninio išprusimo piliečiai.

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Andrius (kitas) 2011 spalio 3d., 17:4884.32.209.238

Nežinau apie ką jūs čia diskutuojate, šis pastatas (Kalinausko 8) 2010 spalio mėn. privatizacijas už 450000Lt. Bent jau savivaldybės puslapis tai skelbia.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

žaliam 2011 spalio 4d., 08:51195.182.76.59

Iš esmės tai ne savivaldos problema, nes savivaldybė nieko iš pastato savininko nereikalauja… tam yra KPD (šiuo atveju Klaipėdos teritorinis padalinys), o KPD tiesiogiai, be savivaldybės ar pastato savininko sutikimo ar pritarimo įrašo į registrą tą ką nori…
O Dariui noriu pasakyti, kad seni namai Lietuvoje dar greitu laiku (kokį 100 metų) nebus kažkokia ypatinga vertybė… Tokie namai turi gerą kainą vien dėl savo vietos ir sklypo… Nes visi jau tikriausiai žino, kad, neduok Dieve, nusipirksi paveldinį namą, va tada tai… turėsi viską derinti su KPD (o tai kainuos ne tik pinigėlių, bet laiko ir sveikatos), projektai kainuos “normaliai”, o pačių darbų kaina prilygs restauracijos kainai (jei ne didesnei), nes tuos darbus gali atlikti tik specialistai, kurie, beje, irgi nori valgyti ir gana riebiai… Milijonierių šiaip ne tiek jau ir daug Šilutėje, o ir kam pirkti senutėlį namą, į jį investuoti ir gadintis sau nervus, jei už tuos pinigus gali pasistatyti didžiulį namą priemiestyje ir dar vieną Ispanijoje… Nes pirkdamas senovinę mašiną tu neturi jokių apribojimų jos eksplotacijai, o čia pabandyk ką nors pakeisti, gausi tiek, kad maža nepasirodys…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

moralas 2011 spalio 4d., 11:4584.32.214.14

pamoka ateičiai: jei Kalinausko g. 6 namo savininkas būtų pamažu ir protingai tvarkęsis, taip būtų sau ramiai ir susitvarkęs. Niekam nebūtų užkliuvęs ir KPD nebūtų prisišaukęs. O dabar, kai vidury miesto seną namą moderniai “išprievartauti” užsigeidė, tai ir bėdos susilaukė.
O ar gi ne taip ir turėtų būti (visiškai sutinku su anksčiau pasisakiusiu): “kam pirkti senutėlį namą, į jį investuoti ir gadintis sau nervus, jei už tuos pinigus gali pasistatyti didžiulį namą priemiestyje ir dar vieną Ispanijoje…”. Va kur “auksinis” receptas tiems, kurie prilaiko daug šlamančių, bet neturi “Dariaus meninio išprūsimo”. Kaip sakoma, nuo to ir man, ir kaimynui, ir jo šuniui bus ramiau :D

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

renalda 2011 lapkričio 25d., 13:5288.118.75.30

zinokit zinau kad sitame pastate vaidenasi ir ten visas pastatas patvines

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą