Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė nenori būti Šilokarčema

Publikuota: 2011 rugsėjo 22 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Pamario sostine tituluojamos Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetai kraštiečio Seimo nario „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio inicijuotą svarstymą dėl istorinio Šilokarčemos vardo grąžinimo Šilutės miestui vienas po kito braukia iš savo posėdžių darbotvarkės.

Dabartinis Šilutės miestas buvo įkurtas 1910 metais, prie Šilokarčemos kaimo prijungus Žibus ir Cintjoniškius. Tačiau naujai suformuota gyvenvietė dar kurį laiką buvo vadinama Šilokarčema, – Šilutės vardas jai oficialiai buvo suteiktas tik 1923 m.

Jaunasis parlamentaras, manydamas, kad būtų visai gražu sugrąžinti šiam pamario miestui istorinį pavadinimą, kuris rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą buvo paminėtas dar 1511 metais, – esą tai prisidėtų ir prie turizmo plėtros šiame krašte, – šią vasarą kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją su prašymu pateikti savo išvadas. Komisija Seimo nario laišką – kreipimąsi savo ruožtu persiuntė Šilutės r. savivaldybei, kartu prašydama jai pranešti, ar rajono taryba iš viso ketina svarstyti dėl miesto pervadinimo.

Pagal LR teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymą gyvenamosioms vietovėms pavadinimus suteikia ir keičia LR Vyriausybė, atsižvelgusi į vietos savivaldybės tarybos siūlymą.

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai savo nuomonę šiuo klausimu jau pareiškė, nė nesiimdami jo svarstyti. Jis greičiausiai bus išbrauktas ir iš kitą savaitę vyksiančio eilinio Tarybos posėdžio darbotvarkės.

Vietos politikų nuomone, čia visi jau seniai pripratę prie Šilutės vardo, todėl nėra jokio reikalo jo keisti. Jau nekalbant apie papildomas nemažas išlaidas, kurios, keičiant vietovės pavadinimą, užgultų ne tik savivaldybę su čia registruotomis įstaigomis, bet ir gyventojus.

3 skaitytojų komentarai
pranas 2011 rugsėjo 22d., 21:2378.61.50.150
Tik durniaus galvoje gali kilti toks sumanymas – keisti miesto vardą. Nebežino Žemaitaitis, kaip į save dėmesį atkreipti, tai ir siūlo nesąmones. Žemaitaiti, pasiūlyk miesto centrinę gatve vėl pavadinti Adolf Hitler Štrase arba Princ Joachim Štrase. Taip ji kadaise vadinosi. O Žemaičio Naumiesčiui pasiūlyk “atsikrikštyti” į caro laikų ALEKSANDROVSKĄ.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 3

Atsakyti

silvija 2011 rugsėjo 23d., 22:4778.61.89.9
Kaip ten bebūtų, tačiau durnintis nereikėtų. Nemandagu.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

noras 2011 rugsėjo 23d., 07:57195.182.76.59
Ale ką norėjo Žemaitaitis tą ir gavo, visur jo pavardę linksniuoja ir žino , kad toks yra!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą