Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilumos ūkis: Šilutės politikai siūlo nelaukti įstatymo pataisų

Publikuota: 2011 rugsėjo 22 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Kontrolės komiteto narių dauguma mano, kad savivaldybė gali paspartinti daugiabučių šilumos punktų priežiūros atskyrimą nuo šilumos tiekimo. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Kontrolės komiteto narių dauguma mano, kad savivaldybė gali paspartinti daugiabučių šilumos punktų priežiūros atskyrimą nuo šilumos tiekimo. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Liberalcentristo Arvydo Jako vadovaujamas Šilutės r. savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas mano, kad savivaldybė jau dabar galėtų inicijuoti daugiabučių namų šilumos punktų priežiūros atskyrimą nuo šilumos tiekimo, nelaukiant, kol LR Seimas priims Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas šilumos ūkio įstatymo pataisas ir papildymus.

Šilutės politikai taip pat laikosi nuomonės, kad ta pati įmonė – šiuo atveju savivaldybei pavaldi UAB „Šilutės šilumos tinklai“ – negali tiekti vartotojams šilumą ir tuo pačiu prižiūrėti daugiabučių šilumos punktus, nes šiam paslaugos teikėjui tai tarsi ir suteikia galimybę piktnaudžiauti, sau naudingai reguliuojant šilumos srautą į namus.

Dabar Šilutės gyventojai už šilumos punktų priežiūra moka vidutiniškai 16 centų (su PVM) už turimo buto kvadratinį metrą. Komiteto pirmininkas A. Jakas įsitikinęs, kad gyventojai laimėtų net ir tuo atveju, jeigu naujasis šilumos punktų prižiūrėtojas už savo paslaugą užsiprašytų didesnės nei „Šilutės šilumos tinklai“ kainos – esą žymiai sumažėję mokesčiai už šildymą su kaupu kompensuotų šias išlaidas.

„Galbūt mes galime būti tie pionieriai, kurie priimtų sprendimą atskirti šilumos punktų priežiūrą nuo šilumos tiekimo?“ – su tokiu klausimu į administracijos tarnautojus, atsakingus už savivaldybės ūkį, kreipėsi komiteto pirmininkas A. Jakas.

Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis mėgino suklaidinti politikus (gal netyčia?), tvirtindamas, kad savivaldybė galėtų inicijuoti konkursą kitam šilumos punktų prižiūrėtojui parinkti, tačiau gyventojai neva vargu ar galėtų nutraukti su „Šilutės šilumos tinklais“ pasirašytas sutartis šiai paslaugai teikti. Esą geriausia būtų palaukti, kol Seimas patvirtins šilumos ūkio įstatymo pataisas, kuriomis iš šilumos tiekėjų bus atimta teisė prižiūrėti daugiabučių šilumos punktus, ir gyventojų bendrijos ar jų namus administruojančios įmonės bus priverstos ieškoti kito paslaugos teikėjo.

S. Šeputį pataisė administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis. Pastarojo teigimu, paslaugos gavėjai – daugiabučių gyventojai bet kada gali pasirinkti kitą įmonę jų šilumos punktams prižiūrėti. Tačiau ir iniciatyva turinti ateiti būtent iš jų.

Tačiau dauguma komiteto narių ir toliau laikėsi savo, – kad savivaldybės taryba jau dabar galėtų imtis iniciatyvos padėti gyventojams sumažinti jų išlaidas šildymui. Todėl savivaldybės administracijai buvo pavesta parengti konkrečius pasiūlymus, kaip daugiabučių namų šilumos punktų priežiūrą būtų galima perleisti kitam sertifikuotam šios paslaugos teikėjui, nelaukiant, kol bus priimtos šilumos ūkio įstatymo pataisos.

Savivaldybės administracijai taip pat buvo duota užduotis parengti pasiūlymų, kaip Šilutėje būtų galima iš mirties taško išjudinti daugiabučių namų renovaciją gerinant jų energetinį efektyvumą, neužkraunant gyventojų daugiatūkstantiniais kreditais.

Kontrolės komiteto pirmininkas pasiūlė apsvarstyti ir galimybę įsteigti viešąją įstaigtą, kuri sau prisiimtų visus finansinius įsipareigojimus, o atnaujintų namų gyventojai su ja atsiskaitytų dalimis, mokėdami už šildymą tiek pat, kaip dabar.

Beje, pernai rudenį UAB „Šilutės butų ūkis“ mėgino savo žinion perimti savo administruojamų daugiabučių namų šilumos punktus. Nors įmonė žadėjo pigesnę paslaugą ir mažesnes išlaidas šildymui, gyventojai vangiai rinkosi į susirinkimus. Tokiam daugiabučių administratoriaus užmojui pasipriešino ir „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės steigėja bei pagrindinė akcininkė savivaldybė. Todėl šioje Šilutės šilumos ūkio srityje viskas liko kaip buvę.

13 skaitytojų komentarų
ex 2011 rugsėjo 22d., 19:4888.216.82.213

Jei priežiūrą vykdys privati įmonė, kažin ar tikrai bus pigiau????

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 12

Atsakyti

blogas 2011 rugsėjo 23d., 08:3778.61.78.178
Vienintelis Jakas dar kazka bando del zmoniu daryti

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 39 Thumb down 9

Atsakyti

S. 2011 rugsėjo 23d., 09:1188.216.84.126

Nekabinkit makaronų ant ausų, jeigu perduos butų ūkiui, tada visi pamatysim kiek kainuoja priežiūra. Nepamirškite, kad butų ūkis priklauso RUBIKONUI. Už šiukšlių išvežimą, kiek mokėjom anksčiau ir kiek dabar. O mokam brangiau todėl, kad šiukšles veža RUBIKONAS.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 18

Atsakyti

Makaronu receptas 2011 rugsėjo 23d., 13:3378.61.27.149

Rubikono vykdytojas lietuvos politikoje – zuokas, zuoko atstovas šilutėje- jakas. Rubikono įmonė Šilutėje- šilutės butų ūkis. Jeigu Šilutės butų ūkiui perduos daugiabučių šilumos mazgus per politiką jaka, Rubikono kišenė pasipildys iš šilutės. Zuokas įkuręs naują partiją TAIP dali rubikoniniu makaronu atiduos jakui kad šis ateitu i seima.
Taigi viralo receptas..

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 35

Atsakyti

pedantas 2011 rugsėjo 23d., 15:0784.15.177.65
Patikslinu. “Rubicon group” dabar vadinasi lietuviško kapitalo įmonių grupė ICOR .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Kastytis 2011 rugsėjo 23d., 18:0078.61.238.195
Pritariu makaronų receptui reikia Jaką į seimą . Pagaliau turėtume tikrą savo atstovą

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 37 Thumb down 5

Ema 2011 rugsėjo 23d., 17:2784.32.208.138
Niekur nebuvo įvardinta, kad A. Jakas šilumos punktus siūlė perduoti “Butų ūkiui”. Šio reikalo gali imtis ir UAB “AVIŽEDA”. Daugiabučių namų gyventojams suteikta teisė patiems pasirinkti šilumos punktų prižiūrėtoją. Jei nepatinka “butų ūkis” – pasirinkim kas patinka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 2

Atsakyti

Arvydas Jakas 2011 rugsėjo 24d., 10:1084.15.184.157
Jūs teisi, Ema, aš neįvardinau nei vienos kompanijos.Žinau, tik vieną ir tuo siekiu, kad būtų sustabdytas UAB “Šilutės šilumos tinklai” šilumos tiekimo ir šilumos punktų priežiūros monopolizavimas.Turi atsirasti kompanija, kuri atstovautų daugiabučių namų gyventojų interesus ir priverstų šilumos tiekėjus mažinti sąskaitas už šilumą.Tik tiek ir sieksiu :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 39 Thumb down 2

Atsakyti

A 2011 rugsėjo 24d., 16:1688.118.204.38
“Turi atsirasti atsirasti kompanija”. Ar tikrai nuo jos bus pigiau?…..

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 8

Atsakyti

Arvydas Jakas 2011 rugsėjo 24d., 18:2784.15.190.166
Gerb. A, “Turi atsirasti kompanija, kuri atstovautų daugiabučių namų gyventojų interesus ir priverstų šilumos tiekėjus mažinti sąskaitas už šilumą.” Štai Jums ir atsakymas į klausimą “Ar tikrai nuo jos bus pigiau?…..”. Pabrėžiu ‘priverstų šilumos tiekėjus mažinti sąskaitas už šilumą’. Tik tiek ir sieksiu :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 5

Atsakyti

A 2011 rugsėjo 25d., 08:3788.118.204.38
Gerb. A. Jakai, tai kodėl kompanija, o ne kompanijos?:)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

Arvydas Jakas 2011 rugsėjo 25d., 09:0484.15.180.214
Gerb. A, gali būti ir kompanijos (gera pastaba), bet , paprastai, pas didmenininką yra mažesnė kaina. Kad tik tautai būtų geriau !:)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 5

Atsakyti

A 2011 rugsėjo 26d., 13:3488.118.204.38

Tai, kad turime didmenininką (šilumos tinklus):).

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą