Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Birželis buvo labiausiai vėjuotas per 31 metus (orų prognozė)

Publikuota: 2025 liepos 01 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo.www.silutesetazinios.lt archyvo.

Pirmąjį vasaros mėnesį daugelis atkreipė dėmesį, kad smarkokas vėjas pučia labai dažnai. Ramesnių dienų pasitaikė nedaug. Kaip rodo duomenys iš meteorologijos stočių, vidutinis vėjo greitis Lietuvoje 2025 m. birželį siekė apie 3,3 m/s. Tai yra net apie 0,6 m/s didesnė reikšmė nei vidutiniškai būna šį mėnesį.

Kad būtų lengviau suprasti (ar tai daug, ar mažai), vidutiniškai toks vėjo greitis mūsų šalyje būna spalį – lapkritį, kurie yra vieni iš labiausiai vėjuotų metų mėnesių.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Paskutinį kartą panašiai vėjuotas buvo 2017 m. birželis, kurio vidutinis vėjo greitis Lietuvoje siekė 3,1 m/s. Taip pat panašiai buvo 2000, 2002 ir 2003 m. birželiais (atitinkamai 3,0; 3,2 ir 3,0 m/s). Labiau vėjuota nei šiemet būta tik 1994 m. birželį, kai vidutinis vėjo greitis siekė apie 3,7 m/s. Negana to, tų metų birželis buvo dar šaltesnis nei šiemet. Taigi, galima sakyti, jog šiemet buvo labiausiai vėjuotas birželio mėnuo Lietuvoje per pastaruosius 31 metus!

Kartu vertinant oro temperatūros, kritulių kiekio, Saulės spindėjimo ir vėjo greičio parametrus, 2017 m. birželis būtų panašiausias į šių metų birželį. Per 8 metus daugelis jau spėjo pamiršti, kad kartais pasitaiko ir tokių vasaros mėnesių.

Labai vėjuotų, vėsių, drėgnų ir dažnai debesuotų orų kaltininkas – gilūs Atlanto ciklonai (t. y. žemo atmosferos slėgio sūkuriai), kurie keliavo per Islandiją link Skandinavijos bei lėmė viso Šiaurės Europos regiono orus. Tokia atmosferos cirkuliacija labiau būdinga antrai rudens pusei, tad tai atsispindėjo ir vyravusiose orų sąlygose.

Artimiausių dienų orų prognozė

Ateinančiomis dienomis vyraus saulėti orai. Truputį palyti gali ketvirtadienį ir šeštadienį, tačiau tik vietomis ir nedaug.

Trečiadienį nelis. Vėjas – vakarinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį -9–14, dieną -25–30, pajūryje -22–24 laipsniai.

Ketvirtadienį kai kur trumpai palis, griaudės perkūnija. Vėjas naktį – silpnas, dieną – pietų, pietvakarių, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai – 15–17 m/s. Temperatūra naktį – 12–17, dieną 29–34, vakariniame pakraštyje – 24–28 laipsniai. Yra didelė tikimybė, jog bus išmatuotas liepos 3-osios aukščiausios oro temperatūros rekordas, kuris šiuo metu siekia 33,1 laipsnio (Druskininkai, 2015-07-03).

Penktadienį lietaus tikimybė bus maža. Vėjas – vakarų, šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Temperatūra naktį – 10–15, dieną – 20–25 laipsniai.

Šeštadienį kai kur trumpai palis. Vėjas – vakarų, pietvakarių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį – 8–13, dieną – 20–25 laipsniai.

Sekmadienį lietaus nenumatoma. Vėjas – pietinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį – 11–16, dieną – 25–30 laipsnių.

Remiantis dabartiniais ECMWF orų modelio skaičiavimais, naujos savaitės pradžioje bus šilta, tačiau nuo antradienio turėtų atvėsti.

LHMT inf.

Rašyti komentarą