Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ne tik Sakūčių pramuštgalviams

Publikuota: 2025 vasario 18 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo.www.silutesetazinios.lt archyvo.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba primena, kaip elgtis ant ledo.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kaip rašo spauda, Šilutės rajone pirmadienio naktį nepilnamečio vairuojamas automobilis važinėjo ant užšalusio ledo ir įlūžo. Gerai, kad tai nesibaigė skaudžia nelaime. Šiuo metu daugelyje vandens telkinių (išskyrus upes ir didžiuosius ežerus) ledas yra pakankamai saugus (žmogui užsilipti, bet ne važiuoti ant jo automobiliu) ir siekia virš 7 cm.

Nežiūrint to, visuomet prieš lipant ant ledo būtina įsitikinti ar tai daryti yra saugu. Paprastai nesaugus ledas būna vietose, kur yra įšalusių medžių, šakų, properšų, kur įteka šaltiniai, auga nendrės. Primename, jog ežeruose ledo storis laikomas tvirtu ir jau gali išlaikyti žmogų, kai yra ≥7 cm. Grupei žmonių išlaikyti ledo storis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm.

Tuo tarpu upėse ledo danga niekada nebūna saugi. Net kai vyrauja labai žema oro temperatūra, o upė atrodo visiškai užšalusi, dėl upės tėkmės atsiranda praplovų, kuriose ledas būna labai plonas, todėl galima susižeisti, įlūžti ir paskęsti (upės srovei įtraukus po ledu).

Verta žinoti, jog vaduojantis iš šalto vandens gniaužtų gelbsti ne tik (privalomi ant savęs turėti) ledo smaigai, gelbėjimosi liemenė, bet puikiai pasitarnauti gali ir šalia turima ilgesnė lazda ar lenta. Na o jau įlūžus ir išlipus, nuo stipraus sušalimo gali padėti krante (pvz. automobilyje) turimi atsarginiai sausi rūbai ar tiesiog didelis rankšluostis.

Būkite atsakingi, saugokite save ir kitus.

Ledo storio informaciją rasite meteo.lt svetainės skiltyje „Dabar“/ „Vandens telkiniai“.

LHMT inf.

Rašyti komentarą