Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sveiki sulaukę vasaros saulėgrįžos (orų prognozė Joninių savaitgaliui)

Publikuota: 2024 birželio 21 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vasaros saulėgrįža kasmet įvyksta vis kitu laiku, birželio 20 arba 21 dieną. Šiemet ji formaliai įvyko dar birželio 20 d. 23:50 val. (Lietuvos laiku), tačiau dažniausiai yra minima birželio 21-ąją. Šiaurės pusrutulyje baigėsi astronominis pavasaris ir prasidėjo astronominė vasara, o tuo pačiu, buvo pasiektas šviesiojo metų pusmečio pikas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Daugelyje pasaulio kultūrų vidurvasaris (vasaros saulėgrįža) pažymimas šventėmis ir apeigomis (Lietuvoje – Joninių arba Rasų šventė). Tikima, kad vidurvasario naktis yra stebuklinga, jos metu galima įgauti mistinių galių, labai dažnai kūrenami laužai, siekiant atbaidyti piktąsias jėgas. ????

Taigi, dabar lieka dar trys mėnesiai ir žengsime į tamsųjį metų pusmetį. O kol kas, maždaug iki liepos vidurio, dienos ilgumo pokyčių daugelis net nepajusime ir tik vasaros antroje pusėje dienos trukmė vis labiau ims trumpėti. Nuo rugpjūčio grįš astronominės naktys (kuomet pilnai sutemsta), tada išskris danguje nardantys čiurliai ir aplinka vis labiau primins besiartinantį rudenį.

Orų prognozė Joninių savaitgaliui

LHMT inf.

Rašyti komentarą