Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Šilutės Pamario progimnazijos mokytojų stažuotė su Erasmus+ Italijoje

Publikuota: 2024 birželio 19 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Pamario progimnazijos nuotr.Pamario progimnazijos nuotr.

Šilutės Pamario progimnazija 2023 – 2024 metais laimėjo ERASMUS+ K1 projektą ,,International experience in teaching and learning mobility in deepening the English language, discovering methods of movement and play“ (projekto koordinatorė mokytoja ekspertė Dalia Elena Solovjovienė). Stažuotė Italijoje dar kartą patvirtino, koks svarbus yra ryšys tarp mokinio ir mokytojo.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Gegužės 31 – birželio 9 dienomis Šilutės Pamario progimnazijos pedagogės (mokytojos ekspertės Dalia Elena Solovjovienė ir Iveta Ambrulaitienė bei mokytoja metodininkė Asta Grigalienė) stažavosi Italijoje, gilino įtraukiojo ugdymo žinias, susipažino su naujausiomis mokymo ir mokymo(si) metodikomis ugdant specialiųjų poreikių mokinius. Mokytojai turėjo galimybę išnagrinėti inovatyvius įrankius ir novatoriškas mokymo strategijas, ruošdami didaktinę medžiagą savo mokiniams pamokose ir aktyvioje mokymo(si) aplinkoje, parsivežė idėjų kuriant lauko klasę, kurioje naudojami kinestetiniai mokymo(si) metodai.

Dešimt dienų darbo grupėje vyko intensyvios veiklos, kurioms vadovavo ,,JUMP TRAINING ACADEMY‘‘ lektorius p. Giuseppe Perrotti. Kursų metu buvo susipažinta su ES gairėmis ir politika įtraukties ir specialiųjų poreikių mokinių švietimo sistema, įsigilinta į Italijos patirtį, nubrėžtos ribos tarp įtraukiojo ir integruoto mokymosi, išnagrinėtas universalaus dizaino modelis. Užsiėmimų metu buvo praktiškai išbandyti kai kurie mokymo per judesį ir mokymo netradicinėje aplinkoje metodai bei mokymą(sis) žaidimu.

Esminis p. Giuseppe Perroti pastebėjimas buvo tai, jog mokytojams nėra suteikiama pakankamai įrankių darbui su SUP mokiniais. Jo nuomone, psichologai turėtų tapti ta grandimi, kuri įsigilintų į mokslininkų išvadas ir pateiktų ne tik rekomendacijas, bet ir konkrečius įrankius bei būdus, kuriuos mokytojai taikytų pamokoje, o pagrindinis mokinių su SUP sėkmės garantas yra mokytojo ir mokinio asmeniniai ryšiai ir savitarpio pasitikėjimas.

Stažuotės metu mokytojos susipažino su Italijos Kalabrijos regiono ir Soverato miesto istorija bei kultūra.

Šilutės Pamario progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Asta Grigalienė

Rašyti komentarą