Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai

Publikuota: 2024 birželio 14 Kategorija: Gyvenimas, Pranešimai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šį savaitgalį daugelis skubės prie jūros ar vandens telkinių. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad neatsakingas elgesys ar perdėta rizika gali tapti skaudžių nelaimių vandenyje priežastimi.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien per šį birželį ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 10 skenduolių. Kaip liudija ugniagesių gelbėtojų statistika, skęstančiųjų vandens telkiniuose šiais metais daugėja – juose nuskendo 49 žmonės, iš jų – vienas vaikas. Pernai per tą patį laikotarpį nuskendo 38 gyventojai.

Kaip rodo statistika, penkis kartus dažniau skęsta vyrai. Šiemet ugniagesiams pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų, tarp jų ir du vaikus.

Kaip teigia ugniagesiai, skęstama dėl įvairių priežasčių. Pagrindinės iš jų, kai neįvertinama galima rizika, bandoma kuo toliau nuplaukti nuo kranto, maudomasi ten, kur nėra gelbėtojų, o ypač – apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria maudytis tik saugiose, tam pritaikytose vietose. Taip pat atkreipia dėmesį, kad laiką leidžiant prie vandens, tėveliai turėtų nė akimirkai nenuleisti akių nuo vaikų, net ir tada, kai jie nesimaudo. Minutė kita, kurią praleidžiate naršydami mobiliajame telefone gali kainuoti vaiko gyvybę.

Atsisakyti maudynių reikėtų, jei esate labai pavargęs ar blogai jaučiatės, taip pat perkaitus saulėje ar gausiai pavalgius. Negalima maudytis naktį ir perkūnijos metu. O šokti į vandenį nežinomoje vietoje, – netgi ten, kur anksčiau buvo saugu, gali būti pavojinga.

Niekada neplaukite toliau įspėjamųjų ar maudymosi vietą žyminčių ženklų. Labai didelė skendimo rizika, kai plaukiojama ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių, ypač jeigu nemokate plaukti arba plaukiate prastai.

O plaukiojant su vandens transporto priemonėmis – pramoginiais plaustais, valtimis, baidarėmis, būtina dėvėti plūdrias priemones (gelbėjimo liemenes ar specialius kostiumus). Pasak ugniagesių narų, neretai tenka ieškoti skenduolių ir apvirtus valčiai, visi gelmėse rasti kūnai būna be gelbėjimo liemenių.

Gelbėtojai įspėja, kad vanduo – ne vieta išdaigoms ar žaidimams: nenardinkite kito asmens, netampykite už kojų, nelipkite ant pečių. Jei plaukiate valtimi, jos nesiūbuokite, joje nevaikščiokite.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų laiką leisti saugiai. Branginkime savo ir kitų gyvybes.

pagd.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą