Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pirmadienį kauks sirenos

Publikuota: 2024 kovo 15 Kategorija: Pranešimai

pagd.lrv.lt nuotr.pagd.lrv.lt nuotr.

Lietuvoje vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos ir perspėjimo sistemos patikrinimas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad kovo 18 d. 08.00 – 17.00 val. šalyje vyks valstybinio lygio civilinės saugos pratybos ,,Krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai, įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Gyventojų prašoma elgtis ramiai.

Šių pratybų tikslas – patikrinti, kaip valstybės, savivaldybių ir kitos institucijos yra pasirengusios reaguoti galimos branduolinės avarijos atveju, taip pat į galimus išpuolius prieš įvairius infrastruktūros objektus ar valstybės institucijas, kaip vyktų gyventojų evakavimas iš skubių apsaugomųjų veiksmų veiklos zonos ir kt.

Šiose pratybose dalyvaus Nacionalinė saugumo komisija, Nacionalinis krizių valdymo centras, 6 ministerijos, 5 valstybės institucijos ir įstaigos, visos šalies savivaldybės ir 7 nevyriausybinės organizacijos.

Be to, tą pačią dieną, 10.00 val., bus tikrinama ir Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema – šalies gyventojai girdės sirenų gausmą. Gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus.

Siekiant įvertinti gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliųjų operatorių tinklais siunčiamais pranešimais į telefonus sistemos funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, gyventojų prašoma užpildyti apklausą - https://bit.ly/3MKR6EG.

Daugiau informacijos, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms - https://lt72.lt/.

pagd.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą