Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Šilutės Pamario progimnazija – tarptautiniame projekte

Publikuota: 2024 kovo 08 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Pamario progimnazijos nuotr.Pamario progimnazijos nuotr.

Vasario 19-23 d. Šilutės Pamario progimnazijos mokytojos Iveta Ambrulaitienė, Laima Akucevičienė ir Drąsutė Vaitkevičienė dalyvavo tarptautiniame Nordplus Junior projekte ,,Teaching and Learning of Primary Students by Moving and Playing‘‘. Šį kartą projekto dalyvių susitikimas vyko Paikuse, Pernu apskrityje, Estijoje.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tarptautiniame projekte dalyvavo mokytojai iš Grenlandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Šilutės Pamario progimnazija šiame projekte dalyvauja jau antri metai. Projekto tikslas: dalintis tarp mokyklų partnerių gerąja patirtimi, taikant judrius žaidimo metodus ugdymo(si) procese.

Per judriuosius žaidimus ir fizines veiklas įgyvendinami šiuolaikiniai ugdymo tikslai, ugdomos bendrosios ir dalykinės kompetencijos- vienos iš svarbiausių elementų atnaujintose ugdymo programose. Judrūs žaidybiniai mokymo(si) metodai lavina kūrybiškumą, skatina pažinimo jausmą, formuoja socialines emocines mokinių kompetencijas. Nes taikant judriuosius metodus daug ugdymo(si) vyksta dirbant grupėje ar porose. Taip pamažu, nuo pradinių klasių, formuojasi asmens savimonė ir savitvarda, socialinis sąmoningumas, darbiniai tarpusavio santykiai.

Projekto metu Estijoje mokytojai mokino vieni kitus, rodė atviras pamokas apie savo šalį, naudodami judriuosius metodus. Tikras iššūkis mokytojams pravesti atviras pamokas svetimoje mokykloje, nepažįstamiems mokiniams. Tačiau visa tai gerina kiekvieno dalyvaujančio mokytojo tiek bendrąsias, tiek dalykines kompetencijas.

Tai buvo džiuginanti, įdomi ir naudinga patirtis. Balandžio mėnesį Tarptautinio projekto partneriai iš Grenlandijos, Estijos ir Latvijos lankysis Šilutės Pamario progimnazijoje. O balandžio 25 d. kartu su tarptautiniais partneriais planuojama tarptautinė, metodinė praktinė konferencija „Kompetencijas ugdome judėdami“.

Pamario progimnazijos inf.

Rašyti komentarą