Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Aplinkosaugininkai ragina išlikti budriems keliuose

Publikuota: 2024 sausio 24 Kategorija: Pranešimai

aad.lrv.lt nuotr.aad.lrv.lt nuotr.

Tamsiuoju metų laiku padaugėja autoįvykių su laukiniais gyvūnais.

Laukiniai gyvūnai tamsiuoju metų laiku dažniau patenka į autoįvykius. Žiemą jie iššoka į kelią ir atsitrenkia į automobilius, todėl Aplinkos apsaugos departamentas primena gyventojams būti budriems keliuose, saugoti save ir laukinius gyvūnus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Viena priežasčių, kodėl autoįvykių su laukiniais gyvūnais pagausėja žiemą, yra druska barstomi keliai. Natūralioje gamtoje žvėrys gauna mažai mikroelementų, kurių druskoje gausu, todėl gyvūnai dažniau patraukia kelių ir pakelių link ir druską laižo.

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba 2023 m. spalį gavo – 779 pranešimus, lapkritį – 829, o gruodį – 861 pranešimą apie autoįvykius su laukiniais gyvūnais. Žiemą, esant prastesniam matomumui ir ilgesniam tamsiam laikotarpiui, labai svarbu žinoti, kad grėsmė kelyje susidurti su laukiniu gyvūnu išauga.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pataria: pastebėję laukinį gyvūną ant kelio arba šalia jo, sumažinkite greitį ir naudokite garsinį signalą. Transporto priemonę valdykite kuo švelniau ir tolygiau. Važiuokite tokiu greičiu, kad jaustumėtės saugiai ir turėtumėte laiko sustoti, jei gyvūnas bėgtų į kelią. Svarbiausia – temstant ir naktį važiuokite lėčiau, vairuokite atidžiai, išlikite budrūs, ypač važiuodami miškingomis vietomis.

Jei per susidūrimą laukinis gyvūnas sužeidžiamas ar nugaišta, vairuotojas privalo apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Jeigu kliudėte ar sužeidėte miško žvėrį, svarbiausia būti atsargiems, tik įvertinę, kad gyvūnas nebegali jūsų sužeisti ir trukdo eismui, galite jį patraukti šalikelėn. Tokiais atvejais specialistai susisiekia su to rajono medžioklės plotų valdytojais – medžiotojų būreliu arba klubu. Būtent medžiotojams, kaip reglamentuoja Medžioklės įstatymas, perduodamas partrenktas gyvūnas. Primename, kad draudžiama paimti numuštus gyvūnus. Jei gyvūnas ar jo dalys paimami apie tai nepranešus nustatyta tvarka, laikoma, kad gyvūnas ar jo dalys paimti neteisėtai.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

Aplinkos apsaugos departamentas jums rūpimais aplinkosauginiais klausimais konsultuoja telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.

aad.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą