Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kokias Kalėdas išpranašavo Šv. Martynas? (orų prognozė)

Publikuota: 2023 lapkričio 13 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Praėjusį šeštadienį (lapkričio 11 d.) buvo minima šv. Martyno diena. Seniau žmonės sakydavo: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos – su bradu (purvu)“ ir atvirkščiai: „jei Martynas su bradu, tai Kalėdos – su ledu“. Be to, sakyta, jeigu lapkričio 11-ąją – giedra, būsianti labai šalta žiema. Taigi, pažiūrėkime, ką šv. Martyno dienos orai mums išpranašavo ateičiai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šeštadienį visoje Lietuvoje lijo arba dulksnojo. Žemės paviršius buvo visur šlapias (jau nekalbant apie Vakarų Lietuvą, kenčiančią nuo staigaus poplūdžio), su purvu, todėl tvirtai galime sakyti, kad šv. Martynas pasitaikė su bradu. Iš to, remiantis senolių pastebėjimais, galima manyti, kad artėjančios Kalėdos bus žiemiškos (su ledu). Taip pat šeštadienis visoje šalyje buvo debesuotas, todėl ateinanti žiema neturėtų būti labai šalta.

Tad lieka sulaukti artėjančių Kalėdų ir žiemos. Tada ir pamatysime, ar tokie senolių spėjimai pasitvirtins. Įdomu tai, kad tokios Kalėdų „prognozės“ pernai ir užpernai pasitvirtino (buvo arba sniego, arba bent pašalę).

Artimiausių dienų orų prognozė

Antradienio naktį didesnėje šalies dalyje numatomas negausus lietus, dulksna. Vietomis tvyros rūkas. Vėjas pūs iš pietvakarių, pereinantis į pietų, pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra – nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Dieną daug kur palis, vyraus negausus lietus. Rytą kai kur suboluos rūkas. Pūs rytinių krypčių, 4–9 m/s vėjas. Temperatūra – 3–7 laipsniai šilumos.

Trečiadienį daug kur numatomi krituliai, vyraus lietus. Naktį kai kur formuosis plikledis. Naktį pūs rytinių krypčių vėjas, dieną – šiaurės rytų, šiaurės, 6–11 m/s, pajūryje – iki 14 m/s. Temperatūra naktį – nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, dieną – 2–6 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienį kai kur negausūs krituliai. Naktį ir rytą vietomis tvyros rūkas, formuosis plikledis. Naktį vėjas pūs iš šiaurės, šiaurės vakarų, 5–10 m/s, dieną – nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį – 0–5 laipsniai šalčio, dieną – 0–5 laipsniai šilumos.

Hidrologinė situacija

Lapkričio 11-13 d. didžiojoje šalies dalyje stebimas 1–231 cm vandens lygio kritimas. Vietomis (šiauriniai, pietiniai rajonai) – 1–37 cm kilimas.

Stichinio vandens lygio reikšmė stebima Minijoje ties Priekule (562 cm).

Pavojingi vandens lygiai stebimi Minijoje ties Lankupiais (771 cm) ir Leitėje ties Kūlynais (210 cm).

Vandens temperatūra upėse – 6–7, ežeruose – 6–10, Kuršių mariose – 7-9, Baltijos jūroje – 9 laipsniai šilumos.

Artimiausiu metu vandens lygis pamažu kris.

LHMT inf.

Rašyti komentarą