Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės šilumos tiekėjai pigesnės žiemos gyventojams nebežada

Publikuota: 2011 liepos 26 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

A. Šaulys: 'Didžiausias laimėjimas bus, jeigu ateinantį šildymo sezoną pavyks išlaikyti dabartinę šildymo kainą'. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)A. Šaulys: 'Didžiausias laimėjimas bus, jeigu ateinantį šildymo sezoną pavyks išlaikyti dabartinę šildymo kainą'. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Vos prieš du mėnesius tvirtinęs, kad nuo Naujųjų metų centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Šilutės vartotojams mažės, dabar UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktorius Algis Šaulys nėra dėl to taip įsitikinęs. Dabar, anot jo, svarbiausia pasiekti, kad šildymas nebrangtų.

„Gruodžio mėnesį Valstybinėje kainų ir energetikos komisijoje bus kainų perskaičiavimas ir 100 procentų galiu garantuoti, kad šildymo kainos mažės. Tam įtakos turi nuo metų pradžios pradėjęs veikti ekonomaizeris ir tai, kad per praėjusį šildymo sezoną buvo sukaupta papildomų lėšų“, – šių metų gegužę „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovėje vykusiame seminare apie biokuro naudojimą šilumos energijai gaminti tvirtino A. Šaulys.

Dabar A. Šaulys jau gerokai atsargiau renka žodžius: „Bazinė šilumos kaina nuo Naujųjų metų gali mažėti. Tačiau ar šildymas vartotojams brangs, ar pigs, dabar negaliu pasakyti. Didesnė tikimybė, kad šildymo kaina mažės, bet tik simboliškai“.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ per pastaruosius kelis metus daug investavo šilumos ūkiui atnaujinti ir modernizuoti, todėl praeitą šildymo sezoną beveik 80 proc. šilumos Šilutėje jau buvo pagaminta deginant biokurą. Nuo metų pradžios įmonėje veikia ekonomaizeris, kuris duoda apie 20 proc. papildomos energijos. Miesto katilinėje planuojama pastatyti dar vieną 10 megavatų galingumo biokuro katilą, kad visa šiluma būtų gaminama iš biokuro. Tačiau galutinė šildymo kaina, A. Šaulio teigimu, didele dalimi priklauso ir nuo krosnių kuro kainos, kuri Lietuvoje, deja, turi vienintelę tendenciją – didėti.

„Biokuro kaina „pririšta“ prie naftos ir dujų kainų. Todėl biokuras turėtų ir toliau brangti, – tvirtino A. Šaulys. – Mums didžiausias laimėjimas bus, jeigu ateinantį šildymo sezoną pavyks išlaikyti dabartinę šildymo kainą“.

Šiuo metu perskaičiuota suminė vienanarė šilumos kaina Šilutės gyventojams siekia 24,95 cento (su PVM) už kilovatvalandę. Rugpjūčio mėnesį šilumos energija brangs 0,04 cento – iki 24,99 ct/kWh ir bus 1,47 ct/kWh (6,25 proc.) brangesnė nei prieš metus. Dar daugiau šilutiškiams per praeitus metus pabrango karštas vanduo – nuo 18,52 lito už kubinį metrą 2010 – ųjų lapkritį iki 19,73 Lt/kub.m ateinantį rugpjūtį.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, pigiausia šiluma liepos mėnesį buvo gaminama Molėtuose – 19,13 ct/kWh (su PVM), brangiausia – Prienuose – 35,89 ct/kWh.

2 skaitytojų komentarai
Šilutiškis 2011 liepos 26d., 13:1384.15.181.231
Atminkite , kad šiluma pinga tik prieš rinkimus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

Neziniukas 2011 liepos 27d., 14:5778.61.57.176
Nežinau kodėl kuras (biokuras) prieš patekdamas į katilą padaro keletą abejotinų kelionių (bent jau dokumentaliai) pvz.: iš lentpiūvių, kurių rajone apstu pas ,,generalinį Šilutės kuro aprūpintoją” – ten pabrangsta Xprocentų – po to į katilinę.
Ar apie tai kalbama prieš rinkimus, ar nuolatos – tas pats velnias. Neperka Šaulys piuvenų iš lentpiūvių ir tiek – gal ten per pigu? Pasirodytų, kad per brangiai pirko iki šiol. Būtų negražu…
Geriau sukurti naują monopolį Alkos kaimę ir pirkti už tiek, už kiek susitars (nes tartis reikės patiems su savimi – jokios konkurencijos ir jokio pavojaus- šaunuoliai…)
Net šieno neperkam tada, kada jis pigiausias. Geriau perkam iš patikimų ūkininkų (sąrašą galima pridėti) tada kai kaina tampa pakankamai solidžia, etc.
Bet kam tai vasara įdomu…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą