Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė uždraudė nepilnamečiams rūkyti viešose vietose

Publikuota: 2011 liepos 22 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Draudimas nepilnamečiams rūkyti viešose vietose greičiausiai įsigalios nuo kitos savaitės.Draudimas nepilnamečiams rūkyti viešose vietose greičiausiai įsigalios nuo kitos savaitės.

Nuo šiol ir Šilutės rajone bus baudžiami ne tik rūkalus nepilnamečiams pardavę prekybininkai, bet ir patys jaunieji rūkaliai arba jų tėvai.

Tokį sprendimą ketvirtadienio posėdyje priėmė pamario sostine tituluojamos Šilutės taryba, atsižvelgusi į savivaldybės narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės komisijos (toliau – komisija) pasiūlymą.

Šilutėje, kaip visoje Lietuvoje, ne pirmus metus vykdomos įvairios rūkymo prevencijos programos. Tačiau ir šių programų rengėjai, ir padedantys jas vykdyti pedagogai pripažįsta, kad norimo rezultato jos neduoda, – tabako gaminiais piktnaudžiaujančių paauglių skaičius rajone nemažėja.

Iš Šilutės visuomenės sveikatos biuro atliktos anoniminės rajono moksleivių apklausos matyti, kad net 47 proc. 11 – 15 metų vaikų yra bandę rūkyti, o per 3 proc. apklaustų paauglių prisipažino, kad rūko kasdien.

Bėda ta, kad Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų valstybių, įstatymai draudžia parduoti tabako gaminius nepilnamečiams, tačiau nedraudžia jiems rūkyti. Todėl komisija pasiūlė Tarybai pasinaudoti įstatymų jai suteikta teise uždrausti nepilnamečiams rūkyti visose viešose vietose. Šis draudimas įsigalios, kai Tarybos sprendimas bus išspausdintas rajoninėje spaudoje, greičiausiai nuo kitos savaitės.

Nusižengusiems šiam draudimui nepilnamečiams bus taikoma administracinė atsakomybė – nuo įspėjimo iki 20 – 50 litų baudos (ATPK 185(1) str.). Už jaunesnių kaip 16 metų rūkalių nusižengimus teks atsakyti jų tėvams.

Šilutė tapo šeštąja Lietuvos Respublikos savivaldybe, prieš nepilnamečių rūkymą sumaniusi kovoti naujais draudimais. Lig šiol tokius sprendimus buvo priėmusios Trakų, Neringos, Jurbarko ir Ukmergės rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybių tarybos.

Rudenį Šilutėje turėtų rastis ir pirmųjų nerūkymo zonų. Tokiomis greičiausiai bus paskelbtas centrinis miesto H. Šojaus dvaro parkas ir šiemet atnaujintas Tilžės gatvės skveras.

Nerūkimo zonas jau kuris laikas turi Kauno, Neringos, Šiaulių, Ukmergės ir kai kurie kiti Lietuvos miestai.

4 skaitytojų komentarai
xxx 2011 liepos 23d., 15:4688.119.4.92
Teisingai padarė

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

JONAS 2011 liepos 23d., 20:2378.61.116.40

Vien jau antraštė sukėlė juoką. O nuo kada nepilnamečiams iš viso galima rūkyti????

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 4

Atsakyti

Jonui 2011 liepos 23d., 21:4484.15.180.197
Skaityk pažodžiui: “… Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų valstybių, įstatymai draudžia parduoti tabako gaminius nepilnamečiams, tačiau nedraudžia jiems rūkyti”.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Joo 2011 liepos 24d., 08:5778.59.39.35

Lengviausias asilų kelias uždrausti. Gal vietoj to reikėtų daugiau dėmesio skirti tam kad jaunimas iš viso nepradėtų rūkyti, kad jaunimas visą laiką būtų užimtas.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą