Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kęstas Komskis išvengė baudžiamosios atsakomybės

Publikuota: 2023 liepos 26 Kategorija: Rinkimai 2023, Teisėtvarka

Post image for Kęstas Komskis išvengė baudžiamosios atsakomybėsPost image for Kęstas Komskis išvengė baudžiamosios atsakomybės

Byloje dėl rinkėjų papirkimo Pagėgių savivaldybės rinkimuose padėtas taškas.

Šiandien teismas priėmė nutartį, kuria nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą atleistas trukdymu pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise kaltintas į Pagėgių savivaldybės merus kandidatavęs Kęstas Komskis. Šia nutartimi nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą taip pat atleisti ir dar 4 privatūs asmenys. Visi jie įpareigoti sumokėti baudas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 172 straipsnio („Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise“) 1 dalį buvo pradėtas šių metų kovą įtarus, jog rinkimų teisę turintiems asmenims buvo siūlomas piniginis atlygis už tai, jog šie antrajame rinkimų į Pagėgių mero postą ture balsuotų Lietuvos regionų partijos nario K. Komskio naudai. Nustatyta, rinkėjams buvo siūlomas 20-40 eurų atlygis. Įtarimai dėl minėtos nusikalstamos veikos padarymo buvo pareikšti 4 privatiems asmenims bei į Pagėgių savivaldybės mero postą kandidatavusiam, tačiau rinkimuose pralaimėjusiam K. Komskiui.

Minėtiems asmenims savo kaltę pripažinus, tyrimui vadovavęs Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Aukštakalnis priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti ir asmenis nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą 1 metams. Šis prokuroro nutarimas 2023 m. liepos 26 d. buvo patvirtintas Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų nutartimi. Ja kaltinamiesiems taip pat paskirtos ir baudžiamojo poveikio priemonės – K. Komskis privalės sumokėti 1 000 Eur, o kiti keturi privatūs asmenys – 500 Eur įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta.

prokuraturos.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
Tradicionalizmas 2023 liepos 26d., 14:1078.62.30.243

Absurdas. Tauragės apylinkės teismo nutartimi atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės asmuo, kurio naudai balsai pirkti ne pirmą kartą.

Delfi, 2015 m. sausio 11 d. 16:18
Prokurorams prireikė daugiau kaip 2 metų, kad įrodytų tai, kas ir taip buvo akivaizdu – per Seimo rinkimus žmonės Šilutėje buvo papirkinėjami.
Už tai, kad išankstiniuose Seimo rinkimuose balsuotų už Viktoro Uspaskicho įkurtą Darbo partiją ir Darbo partijos kandidatę Lijaną Jagintavičienę bei Rolando Pakso vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatą Kęstą Komskį, rinkėjams buvo siūloma po 15 litų.
Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad rinkėjams pasinaudoti įstatyme numatyta teise sutrukdė Darbo partijos nariai Nijolė Žikienė ir Algimantas Vidutis. Juos anksčiau Šilutės apylinkės teismas buvo išteisinęs.
Apeliacine tvarka prokuratūros skundą išnagrinėjusi trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad A. Vidutis ir N. Žikienė, veikdami bendrininkų grupe, papirkdami trukdė Lietuvos piliečiams pasinaudoti rinkimų teise.
Pasak teismo, 2012-ųjų spalio 10-ąją keturi rinkėjai sutiko už piniginį atlygį – 15 Lt – balsuoti už kaltinamųjų nurodytus kandidatus. Žmones A. Vidutis per du kartus nuvežė į Šilutės rajono savivaldybę.
Perduoti rinkėjams pinigų A. Vidutis nesuspėjo – kai jis N. Žikienės nepilnamečio sūnaus paprašė nueiti iškeisti 200 Lt kupiūrą, jį sulaikė policijos pareigūnai.
Už tai, kad trukdė pasinaudoti rinkimų teise, teismas A. Vidučiui skyrė 30 MGL (1 127 Eur) baudą. Tuo metu niekur nedirbančiai N. Žikienei teisėjai skyrė švelnesnę bausmę – jai skirta 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant ją būti namuose nuo 23 iki 6 val.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą