Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Saulės diena

Publikuota: 2023 gegužės 03 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šiandien minima tarptautinė Saulės diena.

Tarptautinė Saulės energijos bendrovė (ISES-Europe) paskelbė gegužės 3-ąją Saulės diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į Saulės energijos galimybes. Šventė minima nuo 1994 metų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Lietuvoje nedaug kas žino, kad dėl klimato kaitos vidutinė metinė Saulės spindėjimo trukmė (lyginant su 1961–1990 m. vidurkiu) išaugo 7 proc. arba 132 valandomis: nuo 1782 iki 1914 val.

Mažiausiai saulėtas kraštas – Rytų Lietuva. Tuo tarpu pati saulėčiausia Lietuvos vietovė – pajūris ir pamarys. Nidoje per metus vidutiniškai net 2074 val. šviečia Saulė (o ant kopų, tikėtina, ir dar ilgiau). Su tokia aukšta reikšme Nida prilygsta netgi kai kurioms vietovėms Pietų Europoje.

Dėl klimatinių pokyčių Saulės spindėjimo trukmė labiausiai išaugo kovą ir balandį (atitinkamai 14 ir 19 proc.). Neigiami pokyčiai fiksuoti vasarį ir lapkritį (-4 ir -7 proc.), o birželio ir gruodžio mėnesiais didesnių pokyčių nepastebėta.

Klaipėdoje ir Nidoje Saulės spindėjimo trukmė išaugo daugiausiai – 10 ir 12 % (kur ir anksčiau ji buvo pati didžiausia), o mažiausiai – Šiauliuose (3 proc.).

LHMT inf.

Rašyti komentarą