Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Būkite budrūs: Krašto apsaugos ministerijos vardu skleidžiama dezinformacija

Publikuota: 2023 balandžio 21 Kategorija: Pranešimai

KAM.KAM.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) įspėja ir ragina neužkibti ant piktavalių kabliuko. Internetiniai nusikaltėliai, apsimesdami KAM, elektroninėje erdvėje platina tikrovės neatitinkančią informaciją apie tariamą Lietuvos piliečių verbavimą į trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio brigadą (LITPOLUKRBRIG).

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Piktavaliai, naudodami specialiai šios dezinformacijos platinimui sukurtą domeną kariuomene[.]com, platina elektroninius laiškus, kuriuose nurodo, kad vykdomas Lietuvos piliečių šaukimas į privalomąją karinę tarnybą ir vėliau jie bus siunčiami kariauti Ukrainoje.

Krašto apsaugos ministerija įspėja, kad šių laiškų turinys neatitinka tikrovės. Lietuvos piliečiai į LITPOLUKRBRIG nėra šaukiami, ši tarptautinė brigada veikia pagal atskirą mandatą.

KAM pabrėžia, kad krašto apsaugos sistemoje naudojami tik kam[.]lt ir mil[.]lt elektroninio pašto domenai, todėl iš bet kokio kito domeno atsiųsti kvietimai tarnauti kariuomenėje nėra validūs. Krašto apsaugos ministerija ragina piliečius tikrinti informaciją oficialiuose KAM ir Lietuvos kariuomenės šaltiniuose: interneto svetainėse www.kam.lt, www.kariuomene.lt ir www.karys.lt, taip pat oficialiose Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės paskyrose platformoje „Facebook“.

Ši dezinformacijos ataka, apsimetant kitu laiško siuntėju (angl. spoofing), yra regioninė. Panašius laiškus piktavaliai savaitės pradžioje platino ir Lenkijoje. Be to, pastaruoju metu dezinformaciją apie LITPOLUKRBRIG planus skleidė ir Rusijos propagandiniai naujienų tinklalapiai.

kam.lt inf.

Rašyti komentarą