Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Valstybės sienos apsaugos zoną Kuršių mariose vėl žymi plūdurai

Publikuota: 2023 balandžio 06 Kategorija: Aktualijos, Pasienyje

 vsat.lrv.lt nuotr. vsat.lrv.lt nuotr.

Kuršių mariose plūdurais vėl nužymėta valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ). Taip artėjančiam vasaros sezonui ruošiasi VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, mariose saugantys valstybės sieną su Rusija.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Trečiadienį, kaip ir kiekvieną pavasarį, prasidėjus navigacijos sezonui, į Kuršių marias netoli sienos su Rusija buvo nuleisti raudonos spalvos plūdurai. Pernai VSAT paskelbė viešąjį pirkimų konkursą ir vadovaudamasi Vyriausybės patvirtintais reikalavimais, įsigijo 31 naują raudonos spalvos plūdurą. Jie mariose žymi poros šimtų metrų pločio VSAZ, kuri yra prie pat Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos linijos. O ten patekti gali tik įrašytieji į VSAT sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.

Plūdurą sudaro dvi cilindro formos figūros, pagamintos iš ultravioletiniams spinduliams atsparaus polietileno, su nerūdijančio plieno ar galvanizuoto metalo detalėmis. Viršvandeninėje jo dalyje įrengtos metalinės plokštelės (radaro atsakikliai), kurias fiksuoja laivo radarai. Plūdurai turi inkarus, kurie išlaiko juos nuolatinėje vietoje.

Šie plūdurai – taip pat ir įspėjamieji ženklai pramogautojams bei žvejams Kuršių mariose būti atidiems, vengti neteisėtai patekti į VSAZ ar neteisėtai kirsti sieną su Rusija.

Kuršių mariose padaugėjus plaukiojimo priemonių, šiemet nuspręsta papildomai įsigyti dar 11 naujo pavyzdžio plūdurų, kurie ženklina VSAZ. Vasarą jie bus pastatyti tarp esamų plūdurų, kad būtų lengviau pastebimi ir taip padėtų išvengti netyčia pažeisti VSAZ ir Lietuvos–Rusijos sieną.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Rašyti komentarą