Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pozingis lieka sulaikytas

Publikuota: 2022 gruodžio 08 Kategorija: Aktualijos, Teisėtvarka, Šilutėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Laisvės kurį laiką neregės ir du Šilutėje veiklą plėtojančių įmonių vadovai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui. Šiame tyrime įtarimai dėl papirkimo pareikšti ir dviem privačių bendrovių vadovams. Vienas jų taip pat įtariamas klastojęs dokumentus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, administracijos direktorius galimai priėmė ne mažesnės kaip 47 000 Eur vertės kyšius prekėmis ir paslaugomis iš statybų darbus atliekančių asmenų. Įtariama, kad minėtos prekės ir paslaugos buvo panaudotos įrengiant jo šeimos nariui priklausantį namą. Manoma, už kyšius V. Pozingis galėjo pasinaudoti savo, kaip Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, tarnybiniais įgaliojimais, sudarant išskirtines sąlygas statybų bendrovėms dalyvauti ir laimėti savivaldybės vykdomus viešuosius pirkimus, sudaryti pirkimų sutartis ir jas įgyvendinti.

Administracijos direktorius ir abu privačių bendrovių vadovai antradienį buvo sulaikyti. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, buvo atliktos kratos jų gyvenamosiose ir darbo vietose, Šilutės rajono savivaldybėje.

Tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kreipėsi į teismą dėl kardomųjų priemonių skyrimo įtariamiesiems. Administracijos direktoriui bei vienam iš įtariamųjų vadovų paskirtas suėmimas 10-čiai dienų. Trečiajam įtariamajam paskirtas suėmimas 7 dienoms.

„Tiriamas sisteminės korupcijos atvejis, kai savivaldybėje galimai būdavo naudojamasi tarnybine padėtimi, siekiant sau naudos, sudarant išskirtines sąlygas tam tikroms bendrovėms, taip kitus verslo atstovus eliminuojant iš viešųjų pirkimų procesų, iškreipiant sąžiningos konkurencijos principus. Kviečiame verslo atstovus, kurie galėjo dėl tokių neteisėtų veiksmų nukentėti ar kitus asmenis, kurie gali turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, susisiekti su STT Klaipėdos valdyba“, – sako STT Klaipėdos valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

Primename, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijoms.

Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT inf.

Plačiau - https://www.lrt.lt…

5 skaitytojų komentarai
klausimas 2022 gruodžio 9d., 09:4278.57.211.246
Gal tai privers susimąstyti ir kitus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 4

Atsakyti

Algimantas 2022 gruodžio 9d., 18:2284.15.189.255
neprivers – ten pat žebelienė , šeputis , rimkiukas ir kiti

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 6

Atsakyti

Ka vadina vagim? 2022 gruodžio 11d., 13:5584.15.186.126
Pikti žmonės kalba- vienas atidavė “Kauno tiltams” statyti už belekokią sumą statyti estakadą ir kelią į Rusnę, gavo iš jų keliuką į namus, kitas jo partietis “ Vardanlietuvis” Povingis davė keletą stambių objektų statyti Šilutėje vietinems statybos bendrovėm – gavo namuką? Abu vienija viena partija ir vienas žodis ant kelio- vagis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 0

Atsakyti

Andzela 2022 gruodžio 13d., 06:2185.206.48.161
Jei nebutu pasodine, tai butu isrinke. Ir toliau visi ramiai eitu ir balsuotu uz visa chebra. Neisivaizduoju, kokio naivumo reikia buti, jog galvoti, kad Pozingis suka varkes, o kiti nieko nezino, nieko nemate? Nejuokinkit.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 0

Atsakyti

VIPoATVYRUKAS: 2022 gruodžio 14d., 16:3985.232.128.60

“Mes gyvename, kol Tu pritari organų donorystei”

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą