Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Dainius Kinderis ir jo “Ugnies žiedo kerai”

Publikuota: 2011 birželio 28 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Kraštietis žurnalistas ir keliautojas Dainius Kinderis Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatė savo naująją knygą “Filipinai. Ugnies žiedo kerai”.

Popietė su knygos autoriumi praėjo tiesiog nepastebimai, nes keliautojas įdomiai pasakojo apie Filipinus, jo žmones, gyvenimo būdą, tikėjimą, gamtą ir kitus įdomius dalykus. Kaip pats teigė, jsi galėtų kalbėti ilgai, nes tikrai turi, ką papasakoti.

Rodydamas nuotraukas iš kelionės jis perteikė šios šalies grožį, papročius, kulinarinius, transporto ypatumus.

Filipinai yra suskirstyti į tris salynus, o pačių salų yra net per septyni tūkstančiai. Nors D. Kinderis Filipinuose lankėsi jau penkis kartus, tačiau tvirtino, kad ir vėl ten vyktų.

Įdomus faktus, kuris įstrigo ir įsiminė, – kad Filipinuose santuoka galima tik vieną kartą, kad skyrybos šioje šalyje yra draudžiamos. Tad kiekvienas filipinietis prieš vesdamas rimtai apgalvoja, pasveria visus už ir prieš, o tada jau veda savo išrinktąją prie altoriaus.

Knygos viršelis

Knygos viršelis

Daugumai buvo smalsu, kodėl būtent toks knygos pavadinimas – “Ugnies žiedo kerai”. Autorius į klausimą atsakė, jog čia, Ramiojo vandenyno pakrančių regione, vyksta apie 90 % visų pasaulio gamtinių katastrofų: taifūnai, vulkanų išsiveržimai, žemės drebėjimai, cunamiai ir kt.

Anot D. Kinderio teigė, dauguma keliautojų skundžiasi, kad nėra jokių kelionių vadovų, žemėlapių apie Filipinus, todėl lankantis ne pirmą kartą šioje šalyje jam ir gimusi idėja aprašyti savo įspūdžius, o kartu ir suteikti informacijos kitiems keliautojams. Įdomu tai, kad keliautojas neveda jokių užrašų ir nerašo jokių kelionės dienoraščių būdamas įvairiose šalyse, nors aplankė jau beveik trečdalį viso pasaulio! Kaip teigia knygos autorius, jeigu kažko neatsiminei, vadinasi tai nebuvo labai svarbu ir verta įsidėmėti. Žinoma, savo keliones jis fiksuoja fotoaparatu.

Baigiantis knygos pristatymui D. Kinderis parodė filmą apie lietuvių ekspediciją Filipinuose pagal Mato Šalčiaus, tarpukario Lietuvos keliautojo, maršrutą. Jame užfiksuota, kaip ekspedicijos dalyviai lipo į aukščiausią 2954 metrų aukščio Filipinų ugnikalnį.

D. Kinderis – jaunas keliautojas, greitu laiku jis ketina vykti į Gruziją. Taigi lauksime naujų šio puikaus keliautojo knygų su naujais įspūdžiais.

Virginija Mažeikaitė, Šilutės F. Bajoraičio viešoji bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Rašyti komentarą