Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės teismas persikėlė į naujas patalpas

Publikuota: 2022 rugpjūčio 12 Kategorija: Aktualijos, Teisėtvarka, Šilutėje

taurages.teismai.lt nuotr.taurages.teismai.lt nuotr.

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai tęsia veiklą naujai rekonstruotame pastate Šilutės miesto širdyje, Lietuvininkų g. 11, kuriame anksčiau veikė Šilutės profesinio mokymo centras.

Naujos patalpos, lyginant su buvusiomis kapitalinio remonto reikalaujančiomis patalpomis M. Jankaus gatvėje, Šilutėje, kur kas erdvesnės, šviesesnės ir jaukesnės, todėl tiek teismo darbuotojai tiek proceso dalyviai galės jaustis komfortabiliai, kadangi patalpos pritaikytos jų poreikiams.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Naujuose rūmuose įrengtos specialios patalpos, kurios būtinos arba reikalingos teismo funkcijoms vykdyti: 5 posėdžių salės, laukiamieji, raštinė, archyvas, dokumentų saugyklos, konvojuojamų asmenų laikino sulaikymo, konvojaus pareigūnų, susipažinimo su bylomis patalpos, nepilnamečių proceso dalyvių apklausos ir mediacijos kambariai, kitos administracinės ir techninės patalpos. Rekonstruotame pastate iš viso įrengtos 38 modernios darbo vietos. Naujame pastate jau nuo pirmadienio vyksta teismo posėdžiai.

Pastato rekonstrukcija prasidėjo 2018 metų spalio mėnesį ir galutinis pastato pridavimo aktas tarp statybos darbus vykdžiusio rangovo UAB „Versina“, užsakovo Nacionalinės teismų administracijos atstovų ir pastato naudojo Tauragės apylinkės teismo vadovo, pasirašytas vakar.

Teismo pirmininko Egidijaus Mockaičio teigimu, statybų procesas pareikalavo daug pastangų iš teismo administracijos, siekiant, kad rekonstruojamas pastatas maksimaliai atitikti teismo funkcijų vykdymui keliamus reikalavimus, nes rekonstrukcijos metu išaiškėjo senojo pastato defektai, kurie nebuvo numatyti rekonstrukcijos projekte, dėl ko ne kartą teko koreguoti pastato rekonstrukcijos projektą, o tai pareikalavo papildomo laiko ir finansinių sąnaudų. Dėl pasaulinės Covid-19 ligos plitimo pandemijos, iššūkių kėlė ir pristatyti vėluojančios statybinės medžiagos. Daug pastangų pareikalavo pastato teritorijoje buvusių aplinkinių namų gyventojams priklausiusių garažų pašalinimo klausimas.

Visgi, bendra statytojų Nacionalinės teismų administracijos, rangovo ir teismo administracijos dėka, pastatas pilnai tinkamas naudoti. Šiai dienai tai vieni moderniausių ir estetiškai gražiausių, nepažeidžiant aplinkosauginių reikalavimų Lietuvoje pradedantys veikti teismo rūmai.

Teismo pirmininkas taip pat dėkoja Šilutės rūmų darbuotojams už jų ilgametę kantrybę dirbant sunkiomis sąlygomis, džiaugiasi jog po daugelio metų Šilutės miestas turi dar vieną šiuolaikišką valstybės įstaigą.

Oficiali teismo rūmų atidarymo ceremonija planuojama rugsėjo antroje pusėje.

taurages.teismai.lt inf.

Rašyti komentarą