Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos kariuomenė: dėl Kaliningrado tranzito grėsmės nėra

Publikuota: 2022 birželio 22 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Lietuvos kariuomenė savo paskyroje „Facebook“ paskelbė įrašą, kuriame teigia, kad dėl Rusijos grasinimų, pradėtų reikšti tuomet, kai Lietuva, vykdydama Europos Sąjungos sankcijas, pradėjo riboti sankcijose nurodytų prekių tranzitą į Rusijos Kaliningrado sritį, padidėjusių grėsmių nėra.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„ES pritaikius sankcijas Kaliningrado srities tranzitui, o Rusijai pagrasinus „imtis veiksmų nacionaliniams interesams apsaugoti“, sulaukėme klausimų, jie skamba maždaug taip: „Ar visuomenė tikrai sužinos apie galimą priešų judėjimą Lietuvos sienų link? Situacija įtempta, žiniasklaida tyli.“

Siekis įbauginti, sukelti sumaištį ir nepasitikėjimą savo valstybe – klasikinis propagandos tikslas, kuriam pasiekti pasitelkiamos informacinės operacijos. Kad ir šiuo atveju – įsigaliojo sankcijų Rusijai paketas, dėl kurio sutarė visos ES valstybės. Jei konkrečiau, draudimas įsigaliojo daliai prekių, t. y. plienui ir juodiesiems metalams. Nesankcionuotos prekės ir keleiviai keliauja įprastai. Šioje vietoje melas ir vaizduotė suplakti su tiesos dalimi: rezultatą matome, tikslai aiškūs“, – rašo kariuomenė.

„Dabar dėl priešų judėjimo. Apie tai esame rašę ne kartą, tačiau klausimai kartkartėmis pasikartoja, tad primename: šiuo klausimu dirba mūsų žvalgyba. Žvalgybinę informaciją renkame iš skirtingų šaltinių: atvirų, žmogiškųjų, ryšio, vaizdinių, matuodami ir naudodami visas įmanomas priemones – nuo nematomų iki labai gerai matomų, nuo važiuojančių, skrendančių, plaukiančių, iki bėgančių ar tvirtai stovinčių. Žvalgyba pauzių nedaro – renka informaciją, analizuoja, vertina, daro išvadas. Tai – mūsų įspėjimo sistema, veikianti realiu laiku. Neseniai rašėme apie sąjungininkų AWACS orlaivį Lietuvoje, kuris aptinka ginkluotės sistemas ir atlieka kitas užduotis už 850 km, tai tik vienas pavyzdžių. Žvalgybinė informacija kartu su kariniu patarimu perduodama sprendimų priėmėjams.

Jeigu trumpai: situacija išlieka nepakitusi. Šiuo metu tiesioginės karinės grėsmės Lietuvai nėra. Informacinių ir kitokio pobūdžio provokacijų bei grasinimų sulaukiame nuolatos, tačiau nenumojame į tai ranka ir išliekame budrūs – tam ir treniruojamės. Tokie esame nuo karaliaus Mindaugo laikų – kaimynas iš rytų nekinta. Esame pasiruošę veikti neapibrėžtumo ir chaoso sąlygomis, tačiau šiandien treniruojamės įprastai, jokio pagrindo kitokiai reakcijai neturime.

Dėl informavimo. Laikomės esminės ir nepalaužiamos taisyklės – sakyti tik tiesą. Tačiau labai svarbu – nepasiduokime provokacijoms ir pirminėms emocijoms. Karinė technika prie sienų neatsiranda netikėtai. Esame pasiruošę gintis ir ginti, jeigu tik to prireiks. Esame maža, bet galinga ir nepalaužiama valstybė, kai esame vieningi ir budrūs. Tai jau įrodėme ne kartą“, – rašo kariuomenė.

15min.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
Jonhn 2022 birželio 27d., 05:5878.61.12.120

Ar draugą pasirinkau gera va kur slypi klausimas 30 .metų ta draugystė ir tik ant pilvuką tevrti mes

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

JOHN 2022 birželio 27d., 21:45188.69.210.133

Būk geras, išsipagiriok ,Kai išsipagiriosi, parašyk savo įžvalgas.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą