Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nesiartinti, nemaitinti, neplatinti…

Publikuota: 2022 balandžio 12 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

www.silutesetazinios.lt nuotr.www.silutesetazinios.lt nuotr.

Šilutėje užfiksuotas pirmasis paukščių gripo atvejis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Klaipėdos departamento Šilutės skyrius informuoja, kad 2022 m balandžio 8 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute vienos didžiosios anties gaišenai patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo (toliau – LPPG) H5N1 potipio virusas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nugaišusi antis buvo rasta tvenkinyje L. Juraškos al., Šilutė. Tai pirmas atvejis Šilutėje, kai paukščių gripas nustatytas laukinėje gamtoje. Tai trečias LPPG atvejis šiais metais Lietuvoje (2 Kaune (gulbės) ir 1 Šilutė (antis).

Specialistai pabrėžia, kad paukščių gripo virusas H5N1 labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

VMVT Klaipėdos departamento Šilutės skyrius primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo balandžio 8 d. mažiausiai vieną mėnesį (jeigu situacija neblogės) įsigaliojo tam tikri draudimai, t. y. nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).

Labai svarbu, kad patys paukščių laikytojai suprastų artėjančią grėsmę. Kiekvienas augintojas atsako už savo laikomų paukščių sveikatą. VMVT tikslas – ne taikyti nuobaudas paukščių laikytojams, bet kelti jų sąmoningumą ir padėti bendromis jėgomis apsisaugoti nuo šios pavojingos, didelius nuostolius nešančios ligos.

Paukščių laikytojai privalo:

nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti,
laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų,
apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT teritorinius padalinius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai.

Pagrindiniai paukščių gripo simptomai:

pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20%;
ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5%);
paukščių gaišimas padidėja 3% per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu – sunerimti verčiantis požymis!);
paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai ar pakitimai, leidžiantys įtarti susirgimą.

Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti VMVT Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus telefonais (8 441) 62286, 62287, 8 693 58441 arba visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403.

VMVT Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus inf.

Rašyti komentarą