Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Teismui perduota byla dėl Šilutės teritorijos teršimo

Publikuota: 2021 gruodžio 16 Kategorija: Aktualijos, Teisėtvarka, Šilutėje

STT nuotr.STT nuotr.

Žala siekia 55 mln. eurų.

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo pareikšti Šilutės rajono savivaldybės buvusiam mero pavaduotojui A. B., buvusiam administracijos direktoriui S. Š., administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjui R. R. bei savivaldybės kontroliuojamos įmonės direktoriui A. S.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų į korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba Šilutės rajono savivaldybėje ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo buvo pradėtas 2018 m. kovą. Minėti asmenys kaltinami tuo, kad, veikdami bendrininkų grupėje ir pasinaudodami užimamomis pareigomis, pažeidė teisės aktais nustatytas aplinkos apsaugos priežiūros taisykles ir siekė sumažinti galimus vieno sklypo sutvarkymo kaštus. Bylos duomenimis, kaltinamieji organizavo ir vykdė atliekos – naftos produktais užteršto grunto – neteisėtą išvežimą iš vieno Šilutės mieste esančio sklypo bei šios atliekos sandėliavimą ir sklaidą tam neskirtoje vietoje. Surinkta duomenų, kad kaltinamieji, suorganizavę pavojingų atliekų pervežimą į ne tam skirtą vietą, neteisėtai sudarė pagrindą įtraukti šią teritoriją į cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų sąrašą bei jos sutvarkymui gauti lėšų iš ES fondų programos.

Nustatyta, kad pavojingomis atliekomis buvo užteršta beveik 8 tūkst. kv. m. ploto teritorija esanti Šilutės mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo padaryta didelė – daugiau nei 55 mln. eurų, turtinė žala gamtai, atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Asmuo už aplinkos taisyklių pažeidimą, jeigu dėl to buvo padaryta didelė žala orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams, ar atsirado kitų sunkių padarinių aplinkai, gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

www.stt.lt inf.

8 skaitytojų komentarai
Algimantas 2021 gruodžio 17d., 05:4684.15.184.121

stebiu dabar konservatoriukų kažkokį tai pypsėjimą – kur jūs buvote , ka darėte tada . Galiu atsakyti – rinkdavotės ir tada iš mūsų darbo. Ne vienas patvirtins mano žodžius – kaip dirbo vet . tarnybos darbuotojai . Jei norit diskusijų – prašom

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 17

Atsakyti

Algimantas 2021 gruodžio 17d., 14:3684.15.189.8

o jei norite tiesos , tai aš su žmona sunkiai dirbdami rinkome pinigėlius savo vaikų mokslo ateičiai , o tokie kurl… ir t. t. vet. darbuotojai ir kiti konservatorių tipo mus reketuodavo . Tai ne mano išmislas , tai daugelis rajono gyventojų gali patvirtinti . Aš už savo žodžius atsakau , ir man dabar yra baisu matyti , ką jie toliau išdarinėja

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 15

Atsakyti

Juras 2021 gruodžio 17d., 19:5278.62.154.72
Algimantai, nesuprantu kuo čia dėti konservatoriai. Iškelta byla visai kitų partijų nariams (jie tai atliko būdami valdžioje) arba jų bendraminčiams.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 4

Atsakyti

Anonimas 2021 gruodžio 18d., 12:2790.131.47.121
Konservai gi kolūkius sugriovė. Dirbtume sau dabar kolūkiuose ir vargo nematytume…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 6

Atsakyti

Anal- itikas 2021 gruodžio 19d., 20:0978.62.27.35

Ne tik sugriovė bet ir išvogė kas vertingiausia. Ir po šia diena ES paramas investicijoms vagia. Aerodromus kaip dirbamą žemę deklaruoja, žemę čemodane nešiojasi. Niekad nerinktą muzikanta prezidentu skelbia, kurioj pasaulio vietoje tokia dimensija gali būti?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 11

Atsakyti

Andzela 2021 gruodžio 20d., 09:1485.206.48.161
O zemes deklaruoja kartais ne valstieciu zmones? Juk rase kad vienas jau prisizaide. Nesunku suprasti kas valstieciu vadas rajone ir tiek metu dangste sita schema, naudos pats gaudavo

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Tai 2021 gruodžio 20d., 18:5078.62.31.1
Ir kolūkius sugriovė ne konservatoriai,o kolxozų pirmininkai,o jie visi buvo TSKP nariai,nebesvaikit su tais kolūkius besmegenis jūs

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 4

Atsakyti

stasys 2021 gruodžio 21d., 08:4878.62.16.44
Pirmieji kandidatai ” Sidabrinės Nendrės ” premijai gauti .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą