Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Gelbėtojai perspėja: būkite atsargūs vandenyje!

Publikuota: 2011 birželio 02 Kategorija: Aktualijos

PAGD nuotr.PAGD nuotr.

Kalendorinė vasara dar tik prasidėjo, o gelbėtojai jau skaičiuoja nelaimes vandenyje: šiais metais šalies ugniagesiai iš vandens telkinių jau ištraukė 47 nuskendusius žmones, iš kurių 4 – vaikai. Dar 23 gyventojus, iš kurių 2 – nepilnamečiai, gelbėtojams pavyko išgelbėti, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (toliau – PAGD).

Statistika liudija, kad skęstančiųjų labai padaugėja nusistovėjus karštiems orams, ypač savaitgaliais.

Vien per tris praeitų metų vasaros mėnesius ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 137 skenduolius. Beje, nuskendusių žmonių skaičius yra dar didesnis, mat nemažai skenduolių ištraukia ir gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, patys gyventojai.

Ugniagesiai su nerimu laukia artėjančio savaitgalio, kai mūsų šalyje vyraus karštokas oras, o sušilęs ežerų ir upių vanduo vilios atsigaivinti jame, todėl laukiama, kad žmonės plūstels į gamtą.

Atsižvelgdamas į skaudžią praėjusių metų ir šių metų statistiką bei siekdamas išvengti naujų nelaimių, PAGD primena gyventojams, kaip elgtis prie vandens telkinių:

nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose, geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir budi gelbėtojai. Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų;

nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas;

neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais;

nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, nes galite susižaloti į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti;

nesimaudykite iš karto po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų. Perkaitę saulėje nešokite iš karto į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis;

pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Tuo pačiu departmentas prašo gyventojų būti atsargiems su ugnimi gamtoje, nepalikti neužgesintų laužų, o juos kurti tik tam skirtose vietose.

Rašyti komentarą